Людмила Давиденко розповіла про подробиці скандалу навколо “Агродому”

Людмила Давиденко розповіла про подробиці скандалу навколо “Агродому”
Фото: з відкритих джерел

Пані Людмила Давиденко в інтерв’ю розповіла про ситуацію, що склалася навколо компанії «Агродім».

Яка зараз ситуація з «Агродомом»?

– З моменту встановлення контролю над «Агродомом» особами та компаніями, пов’язаними з «Кернелом», ні я, ні моя свекруха Валентина Миколаївна не маємо можливості впливати на поточну діяльність «Агродому». Тому ми не можемо знати, як там справи.

Ми можемо використовувати лише загальну інформацію, яку вони розміщують на підконтрольних ресурсах, в соціальних мережах в офіційній звітності.

Чи спілкуєтеся Ви з працівниками компанії?

– Практично левова частка співробітників «Агродому», вони залишилися, але вони не займають ТОП посади. Вони просто забезпечують життєдіяльність компанії. Я не обговорюю у ЗМІ, як там відбувається робота.

Про створення нової юрособи «Агродім.»

– Коли моїми та представниками Валентини Миколаївни були підготовлені перші позови щодо повернення контролю над компанією «Агродім». Опоненти пішли на нестандартний крок – зареєстрували компанію «Агродім.». і там дублювали всю інформацію про материнську компанію. Вони пояснювали необхідність створення такої компанії тим, що вони хочуть розвести види діяльності з двох різних юридичних осіб.

Основна мета полягає у тому, щоб захопити всі активи, насамперед земельний банк, елеватори. Щоб у момент повернення контролю над материнською компанією «Агродім» залишилася компанія пустишка.

Це все схоже на рейдерське захоплення. У нас є показання свідків. Їх можна було подивитися в мережі про те, що були створені мобільні групи, які їздили населеними пунктами, де зосереджено земельний банк «Агродома». У кожну групу входив охоронець, скарбник та землемір. Вони обманом розповідали орендодавцям, що вони підніматимуть орендну ставку на землю, підсовували договори на розірвання «Агрдомом» та укладання з «Агродомом.». Коли компанія веде легальний бізнес, це не робиться по-сірому.

Очевидно, що компанія «Агродом» навмисне банкрутується. Крім того, за реєстрами видно, що елеватор і сушіння були передані в іпотеку другої черги компаніям не резидентам з орбіти «Кернел». Все підготовлено, щоб за першою відмашкою ці активи були виведені з компанії.

У рамках кримінальної справи про вбивство мого чоловіка є ініціатива слідчих органів про те, що треба накласти арешт на цю ділянку. Слідчі пов’язують вбивство чоловіка та захоплення контролю над «Агродомом». У нас накладено арешт на можливість реєстрації зміни права власності на земельні ділянки. Проте перебувають сміливці, які перереєструють право оренди на «Агродом.». Зокрема, перереєстрацію здійснює Віталій Хвіст. За моїми даними, на сьогоднішній день перереєстровано 5 тисяч ділянок, На сьогодні з 17 тисяч га 5 га пішло.

Ділянки розташовані у Чернігівській області

Про судову суперечку

– Це все суди першої інстанції. У нас 12 позовів у справі про повернення «Агродому». Ми спочатку розуміли, що боротьба з таким гігантом із непомірним капіталом, що це буде боротьба не одного року.

Ми з юристами це розуміли. Для нас це справа честі, справа принципу. Люди, які вважають себе обличчям українського аграрного бізнесу на світовій арені, не повинні прикидатись, бути вовками у «овечій шкурі». Вони наражають на значний ризик своєї компанії. Андрій Веревський може незрівнянно більше втратити, не повернувши компанію, всі факти стануть надбанням громадськості. Є особисті гарантії Веревського та Кернел про невстановлення контролю над компанією. З цього приводу вже подано позови до Лондонського арбітражу. Все це дає підстави вважати, що ми повернемо контроль над «Агродомом»

Про підписання кредитного договору

– Валентина Миколаївна особисто не підписувала жодного з договорів, які входять до системи позики, які укладалися у 2019 році. Їх підписував представник із доручення, який перевищив свої повноваження.

Це недбалість юристів, які не перевірили.

Навіщо підприємству знадобилися гроші у кредит?

– Практично не існує жодного аграрного підприємства в Україні, яке б не кредитувалося. Це пов’язано з тим, що вся техніка, яка бере участь у вирощуванні зернових, дуже дорога. Практично ніхто з учасників ринку власним ресурсом спочатку не має і змушені кредитуватись. “Агродом” постійно кредитувався в різних банках. Якогось моменту Валерій Михайлович (Давиденко) домовився з Андрієм Михайловичем (Вєревський) на набагато вигідніших умовах – нижча відсоткова ставка, виплата раз на рік. Дуже сумно, що угода вилилася у таку ситуацію. Виявилося, що безкоштовний сир лише у мишоловці.

Скільки “Агродом” повернув “Кернелу”?

– Там була така логіка угоди, що в момент, коли був оголошений дефолт «Кернел» порахував, що всі договори виконані, жоден договір виконувати не треба. Тому ні про яке повернення не йдеться. Навіть якщо порахувати математику – компанія отримала право на врожай, який вони не садили. За найскромнішими підрахунками вони отримали 25 млн дол. Тому не йшлося про повернення позики.

Корпоративні права, які були передані «Кернел», передбачалося право на їхній зворотний викуп у 2022 році, коли закінчиться термін догіворів позики. Усі частки мали повернутися Валентині Миколаївні.

Про погашення кредиту

– У нас достатньо прав. Зараз нема про що розмовляти. Оскільки достроково було оголошено дефолт. Наразі це є предметом кримінального розслідування. Було б простіше, щоб ми зберегли контроль над компанією, проте цього не сталося. Фактично відбулося недружнє поглинання. Про що зараз говорити, я не знаю. Ми могли б з урожаю 2020 року повернути борг, якби керували компанією.

Перегляди: 48
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/dumka/lyudmyla-davydenko-skandal
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати