Обсяги агроекспорту вантажівками зростають, а вартість перевезень знижується

Обсяги агроекспорту вантажівками зростають, а вартість перевезень знижується
Фото: з відкритих джерел

Український експорт аграрної продукції автомобільним транспортом продовжує демонструвати позитивну динаміку. Станом на 27 травня обсяг перевезених аграрних вантажів становить 269,7 тис. тонн, що на 6,6% перевищує аналогічний показник квітня.

Про це розповідає AgroReview

Зростання обсягів експорту на ключових напрямках

Аналіз динаміки агроекспорту свідчить про зростання на всіх основних автомобільних пропускних пунктах. Найбільший приріст продемонстрували молдовський та румунський напрямки: приріст склав 16,1% (до 47,1 тис. тонн) та 7,8% (до 66,3 тис. тонн) відповідно. Трохи менші темпи зростання зафіксовані на словацькому та польському кордонах — 4,7% (14,1 тис. тонн) і 3,7% (109 тис. тонн) відповідно. Мінімальне збільшення зафіксовано на угорському кордоні — 2,8% (33,1 тис. тонн).

Основними експортними товарами у зазначений період залишаються цукор (33,1 тис. тонн) та соняшникова олія (29,2 тис. тонн).

Динаміка ринкових ставок автоперевезень

«Ринкові ставки на перевезення автотранспортом за європейськими напрямками продовжують зниження, ціни на внутрішні маршрути не зазнали змін», — додали фахівці.

Вартість транспортування самоскидами по Україні наразі становить:

  • центр України — порти Дунаю: $35–44;
  • центр України — порти Одеси: $25–28.

Щодо експорту до європейських країн, ринкові ставки для самоскидів залишаються на такому рівні:

  • Тернопільська обл. — центральна/північна Італія: €100–125;
  • Тернопільська обл. — центральна Болгарія: €70–100;
  • Черкаська обл. — південна Румунія: €100–110.

Тарифи для перевезення тентованими вантажівками:

  • Тернопільська обл. — центральна/північна Італія: €80–113;
  • Тернопільська обл. — центральна Болгарія: €60–75;
  • Черкаська обл. — південна Румунія: €66–83.
Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/events/obsyagy-agroeksportu-vantazhivkamy-zrostayut-vartist
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини