Прогноз погоди в Україні на червень: температура на 1,5-2°С вище норми

У червні поточного року на території України очікується істотне підвищення середньої місячної температури повітря — вона сягне 19-23°С, а у гірських районах становитиме 15-16°С. Це на 1,5-2°С вище за багаторічну кліматичну норму для цього періоду. За попередніми даними, кількість опадів за місяць може становити від 45 до 82 мм, а в Карпатах та на окремих ділянках Прикарпаття — від 103 до 152 мм, що відповідає 80-120% звичної норми для червня.
Про це розповідає AgroReview
Кліматичні особливості червня та погодні ризики
Досвід спостережень за погодними умовами в Україні свідчить, що середня температура в червні раніше становила 17-22°С, а у гірських районах — 11-18°С. Абсолютний мінімум температури варіювався від 1 до 9°С тепла, а у Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Сумській, Харківській, Луганській та Дніпропетровській областях, а також у гірських районах, іноді фіксувалися заморозки до -3,4°С, а на високогір’ї Карпат — навіть до -5°С. Найвищі температурні показники для цього місяця досягали 32-38,5°С, а в Одеській, Херсонській, Харківській і Луганській областях місцями фіксувалися температури до 39-39,8°С. У Карпатах та кримських горах максимум складав 25-33°С.
За багаторічними даними, середня кількість опадів у червні знаходиться в межах 39-93 мм, у Карпатах — 101-157 мм (на високогір’ї до 184 мм), а в Криму — місцями лише 28-37 мм. Для цього місяця характерна підвищена грозова активність, часто спостерігаються град та шквали.
Вплив погодних умов на агросектор та урожай
Через погодні аномалії у квітні та травні, що включали заморозки та похолодання, частина врожаїв сільськогосподарських культур зазнала суттєвих пошкоджень. Зокрема, постраждали такі основні культури, як пшениця, ярий ячмінь, озимий ячмінь, озимий ріпак, а також рання городина та картопля, яку висадили дуже рано. Українські аграрії отримали можливість урятувати майбутній урожай, пересіваючи та пересаджуючи культури до 20-25 травня.
«Зараз не жарко, ідуть дощі практично по всій території України, тому, якщо посіяти швиденько, то ще до кінця місяця можна отримати сходи», — зазначила вона.
Фахівці агрометеорології підкреслюють, що сприятливі погодні умови наприкінці травня дозволяють аграріям надолужити втрати та забезпечити отримання дружних сходів для частини культур, що були пошкоджені несприятливими погодними явищами навесні.