«Агролайфхак» від МХП: як перетворити відходи на електроенергію

Спеціалісти ПАТ «Миронівський хлібопродукт» знайшли вирішення проблеми утилізації курячого посліду з свого дочірнього підприємства «Вінницька птахофабрика». Зокрема, агрохолдинг планує побудувати на території області завод з виробництва альтернативної енергії.

За день станція перероблятиме в біогаз 800 тонн курячого посліду і отримувати 26 МВт електроенергії на годину.

Виробництво обіцяють створити так, що неприємний запах зовсім не відчуватиметься.

А виробництво біогазу буде практично безвідходним, адже підприємство планує виробляти безпечні та якісні органічні добрива.

За матеріалами UBR

Портал AgroReview

Чекаємо від Вас новини та прес-релізи!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Грошове дерево: як в Мелітополі процвітає бізнес на черешні

З 70-80 тис. т черешні, яка щорічно вирощується в Україні, приблизно чверть - родом з Мелітополя, пише журнал Новое Время. З 25 травня до початку липня, всі місцеві тут зайняті її збором і продажем.

При цьому ключовою робочою силою є пенсіонери або люди старшого віку - таких в регіоні до третини населення і їм вкрай складно знайти іншу роботу. За кожен кілограм збирачам в цьому році платили по 4 грн, тоді як ще в 2016 - вдвічі менше.

За статистикою, тільки 7% мелітопольської черешні вирощуються в професійних господарствах: левову частку врожаю збирають на домашніх ділянках.

Перекупники беруть цей товар від 5 до 15 грн за кг. При цьому в Києві його вартість підніметься чи не в десять разів - до 50 грн/кг в розпал сезону.

У порівнянні з цінами перекупників в Мелітополі вартість кілограма черешень в Києві в розпал сезону вище чи не в 10 разів

Протягом останніх трьох років, з анексією Криму і початком війни на Донбасі, мелітопольські садівники - і професійні, і ті, хто вирощує фрукти дрібними партіями, - переживають труднощі зі збутом. "Ще в 2014-му до нас приїжджали через день по п'ять-шість машин, які забирали по 2-3 т фруктів. Ми не встигали їх відпускати, - згадує Галина Дрюцкая, власниця місцевого фермерського господарства ГАЛС. - А цього року ми бігаємо за кожним клієнтом, руки цілуємо, щоб він до нас прийшов".

Зараз майже весь експорт черешні з України, а це 1,8 тисячі тонн, йде в країни ближнього зарубіжжя.

У 2013 році, за даними асоціації Український клуб аграрного бізнесу, більше 4 тис. т вітчизняних кісточкових (вишні та черешні), або 99% експорту, йшло в Росію. З 2016-му основних іноземних споживачем стала Білорусь, ринок якої перетравлює до 1,6 тис. т. Хоча раніше ця країна не входила в число лідерів з купівлі української черешні. "А значить, в споживання Білорусі включена і РФ", - говорить Ярмак. Мовляв, через білоруських перекупників українські фрукти все ж таки потрапляють на російський ринок.

При цьому мелітопольці поки ігнорують Європу. Хоча проблем для них там немає. "Складнощі бувають тільки всередині самої компанії [українського постачальника черешні], - стверджує Ярмак. - Це нерозуміння ринку, невміння працювати з іноземними контрагентами, невміння забезпечити якість, логістику, упаковку і збереження продукції".

На думку Ярмака, конкурентним фактором для українських аграріїв може стати дешевизна української черешні: в Україні витрати на збирання в чотири рази нижчі ніж в ЄС. Тим більше що в деяких європейських країнах, наприклад в Італії, виробництво черешні стає все менш привабливим через зростання конкуренції і розміру інвестицій, яких воно вимагає. І поки італійські фермери переключаються на вирощування ківі, українці зі своєю черешнею могли б успішно вийти на євроринок.

Толстолік бачить перспективи українського експорту навіть не просто в черешні, а в вишнево-черешневих гібридах, за кількістю сортів яких Україна - світовий лідер. Ці фрукти не такі кислі, як вишня, і набагато більші за неї. Вони містять активне залізо, білок, який необхідний, щоб це залізо засвоювалося, і практично повний комплекс вітамінів групи B.

"У нас однозначно є ніші у виробництві черешні і її експорті до країн ЄС", - робить висновок Ярмак.

За матеріалами Новое ВремяПортал AgroReview

Чекаємо від Вас новини та прес-релізи!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скільки потрібно коштів на відкриття підприємства з вирощування ягід?

Поточна вартість проекту з вирощування малини та червоної смородини на території площею 20 га землі з подальшою реалізацією на експорт і на внутрішньому ринку становить $300 тис. Про це повідомили фахівці компанії Pro-Consulting.

У компанії розповіли про бізнес-плани для вирощування малини та червоної смородини на території площею 20 га землі з подальшою реалізацією на експорт і на внутрішньому ринку.

«Важливим є вибір правильного розташування підприємства ― ґрунт повинен відповідати фізико-хімічним нормам, необхідним для вирощування малини та смородини. Вибираючи місце для вирощування малини, рекомендується орієнтуватися на території, не надто віддалені від населених пунктів. Це дозволить скоротити логістичні витрати, а також вартість праці, витрати на перевезення людей, доставку тари і т.д. Також варто обов'язково опрацювати і врахувати наявність зручних під'їзних шляхів, можливостей зрошення і використання додаткової робочої сили в сезон збору врожаю. При виборі місця під насадження смородини варто уникати локацій, де існує загроза пізніх весняних заморозків», ― зазначили в компанії.

За словами аналітиків Pro-Consulting, оптимальними для вирощування даної ягоди є ділянки, розташовані на рівнинній місцевості ― західні і південно-західні схили Полісся і Лісостепу.

Зазначається, що найбільша частина витрат при організації роботи підприємства припадає на закупівлю саджанців малини ― 22-23%, і техніку для догляду та збирання врожаю ― 19-20%. Придбання обладнання для заморозки і зберігання ягід обійдеться в 17-18% від загального обсягу капіталовкладень, покриття витрат до першого збору врожаю ― близько 18-19%. Урожайність малини становить 2,5 тонни з гектара, смородини ― 6,5 тонни з гектара.

«Термін окупності проекту з урахуванням дисконту 10,4% складає 4,5 років. Внутрішня ставка прибутковості досягає 35%, а чиста поточна вартість проекту ― $300 тис. Сумарний грошовий потік позитивний з моменту початку збору/реалізації ягід, що вказує на збалансованість дохідних і видаткових частин проекту», ― резюмували в компанії.

За матеріалами ГолосUA

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вартість дизельного палива в Україні залишилась на рівні 22.45 грн/л

Станом на ранок 10 липня ціни на паливо в Україні залишилися незмінними. Про повідомляє AgroReview.

Зокрема, середня вартість дизельного палива (ДТ) склала 22.45 грн/л, а «ДТ+» - 23,49 грн/л.

Бензин «А-92» коштує в середньому 24.10 грн/л, «А-95» - 24,91 грн/л, «А-95+» - 26,37 грн/л.

В той же час за літр бензину «А-98» в середньому просять 29.15 грн.

За матеріалами http://vseazs.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,022 грн/дол

На сьогодні офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,022 грн/долар. Таким чином, згідно з інформацією, наданою Нацбанком України та провідними українськими банками, основні іноземні валюти станом на ранок 10 липня обмінюються за таким курсом:

Порівняно з неділею курс обміну основних іноземних валют підвищився.

За матеріалами https://kurs.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Сільгосп-революція» в США: вертикальні ферми все більш популярні

Американська компанія Bowery, яка займається вертикальними фермами, залучила $ 20 млн інвестицій вже на першому етапі фінансування проекту, пише видання ing.com.

Стартап від Bowery стартував на початку цього року - і зробив революцію в сільському господарстві. Команда розробників вважає, що майбутнє сільського господарства — не на традиційних полях, а на складах і в покинутих будівлях, де будуть встановлені інноваційні вертикальні ферми.

Компанія вже побудувала таку ферму в Північній Кароліні, і тепер будує іншу в передмісті Нью-Йорка. Bowery вирощують листову капусту, різні салати, руколу і базилік. Зелень поставляється в деякі супермаркети і нью-йоркських ресторанів.

Вертикальні ферми - ефективна технологія виробництва овочів і зелені, яка не шкодить навколишньому середовищу і економічна з точки зору використання ресурсів.

У міських умовах в багатоярусних теплицях практично не використовують пестицидів, вноситься незначна кількість добрив. Процеси гідро і аеропоніки, які впроваджені на цих фермах дозволяють економити воду. Немає залежності від сонячної радіації - в теплицях використовуються ультрафіолет.

Розробники заявляють, що такі ферми можна побудувати в будь-якому населеному пункті. Це дозволить оперативно забезпечити жителів свіжими високоякісними овочами та зеленню. При цьому не потрібно витрачати час на доставку - виробництво буде прямо в місті.

Інноваційність Bowery полягає в тому, що в їх теплицях можна створити ідеальні умови для вирощування рослин в будь-який час року. Системи візуального спостереження дозволяють контролювати полив, внесення добрив і зростання зелені.

За словами розробників, їх теплиці використовують на 95% менше води і в 100 разів продуктивніше, ніж традиційні ферми.

Вертикальні теплиці використовують менше місця, але вимагають більше енергії через штучне освітлення. Вирішити цей недолік можуть поновлювані джерела енергії, які інтенсивно розвиваються.

Керівник проекту прихильник інноваційної економіки. Він вірить, що ферми Bower, грунтуючись на екологічно чистих технологіях, можуть стати успішним бізнесом.

За матеріалами Aggeek

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview