«Бучачагрохлібпром» відкрив новий елеватор

«Бучачагрохлібпром» відкрив новий елеваторний комплекс загальною місткістю 30 тис. тонн зберігання. Про це повідомляє AgroReview  з посиланням на прес-службу ГК «Зернова столиця».

Саме ця група компаній виступила генеральним проектувальником та генеральним підрядником. Так, елеватор пройшов всі тестові випробування та повністю готовий до приймання нового врожаю.

Встановлене обладнання ― це силоси SYMAGA, зернова сушарка BONFANTI та транспортні системи ТОВ «ЗЕО». Всі процеси автоматизовані та мінімізують вплив людського фактору.

На церемонії відкриття були присутні представники міністерства АПК, керівники облдержадміністрацій та народні депутати Верховної Ради.

Довідка

«Бучачагрохлібпром» є виробником та реалізатором високоякісного кондиційного насіннєвого матеріалу вітчизняної і зарубіжної селекції для багатьох регіонів України, Росії, Молдавії. Компанія «Бучачагрохлібпром» була заснована в 2004 році.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

USDA: Україна забезпечить половину світового приросту урожаю соняшнику

Міністерства сільського господарства США (USDA) опублікувало на своєму сайті оновлений прогноз врожаю соняшникового насіння в світі. В прогнозі є дані й щодо урожаю в Україні, як одній з ключових країн-виробників соняшникової олії.

Фахівці USDA прогнозують в 2017/18 МР в порівнянні з поточним сезоном збільшення в Україні виробництва соняшнику до 14 млн т., що на 250 тис. т. більше, аніж зібрали минулого року.

Якщо ж говорити про світові масштаби, то тут урожай соняшника зросте на 500 тис. т, в той час як урожай сої та ріпаку має скоротитись.

Нагадаємо, що раніше в USDA заявляли про рекордне за 100 років скорочення площ під пшеницею.

За матеріалами superagronom.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні відбудеться конференція фахівців із закупівель

23 червня 2017 р. Інформаційна компанія «ПроАгро» проведе III щорічну Аграрну конференцію фахівців із закупівель.

В рамках 10 доповідей спікери-практики висвітлять основні питання, актуальні для закупівельників агрокомпаній.

Зокрема, будуть розглянуті питання:

  • Приклади успішного реформування закупівельної діяльності агрокомпаній і побудови логістики закупівель.
  • Планування закупівель: як поєднати сезонну потребу і cash flow, як уникнути авралів, скільки закладати і як враховувати непередбачені витрати?
  • Big Data, Spend Analysis і нові технології: прозорість закупівель, виявлення можливостей для оптимізації та економії.
  • Організація системи закупівель і контролю на місцях, перевірка заявок на закупівлі.
  • Побудова вертикалі закупівель в агрокомпанії, делегування повноважень.
  • Тендерна система закупівель: наскільки ефективна, які процедури необхідні, що на тендерах закуповувати не має сенсу? І як зробити так, щоб тендери не були лише для відводу очей
  • Різні технології організації та проведення тендерів.
  • Боротьба з внутрішньою корупцією та оцінка ефективності закупівельників
  • Як залучити і консолідувати постачальників сільськогосподарської сировини.
  • Важливі умови контрактів на закупівлю МТР для АПК.

Блок виступів буде присвячений взаємовідносинам покупців-агрокомпаній і їх постачальників: виробників і дистриб'юторів.

Місце зустрічі - Київський Гольф Центр на Оболонській набережній. Як завжди, крім корисної інформації та цікавого спілкування, учасників конференції чекають сюрпризи від організаторів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Компанія «Чумак» відмовляється від цукру в своїх продуктах

Відомий вітчизняний виробник «Чумак» переходить на використання натурального екстракту солодкої трави стевії в своїх продуктах. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на повідомлення прес-служби компанії.

Головна причина відмови від цукру — тренд здорового способу життя, який продовжує стрімко зростати.

Зокрема, тільки з 2010 по 2014 рік світовий ринок «правильного харчування» виріс в два рази. Сьогодні він оцінюється в $648 млрд. Дослідницька компанія NPD Group називає саме цукор продуктом номер один, від якого намагаються відмовитися уважні до свого здоров'я споживачі. Правда, відмовитися від цукру не так легко, адже він повсюдно використовується в харчовому виробництві, а також викликає звикання до «цукрового смаку».

Тому протягом останніх трьох років «Чумак» проводить дослідження з очищення та модифікації екстракту стевії, поліпшення його смаку і використання в продуктах харчування.

У минулому році фахівці компанії створили унікальний і недорогий спосіб гармонізації смаку екстрактів стевії — Harmonix. Завдяки Harmonix смак стевії вдалося наблизити до цукру, а також досягти 50% економії вартості цукру при його заміні у виробництві соусів і кетчупів. Так з'явився перший у світі кетчуп, в якому екстракт стевії повністю замінює цукор, — Чумак «Light». Калорійність продукту зменшилася на 60%, при цьому кетчуп повністю зберіг свій смак і «насолода».

У "Чумаку" кажуть, що заміна цукру гармонізованим екстрактом стевії тільки в п'яти продуктах дозволила компанії знизити їх собівартість на 1 млн гривень. Успішний досвід заміни цукру у власному виробництві підказав компанії ідею запропонувати екстракти стевії всім виробникам продуктів харчування — тепер «Чумак» розвиває новий проект в своєму продуктовому портфелі — Green Leaf Healthy Sweet.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Середні ціни реалізації більшості видів сільгосппродукції зросли у січні-травні — Держстатистики

Середні ціни реалізації молока в січні-травні поточного року склали 7,1 тис. грн/т, в той час як за аналогічний період минулого року вони перебували на рівні 5,2 тис. грн/т. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на Державну службу статистики (Держстатистики).

Крім того, порівняно із минулим роком зросли ціни реалізації овочів закритого ґрунту: з 23,6 тис. грн/т до 30 тис. грн/т.

Ціни реалізації сільськогосподарських тварин (живої ваги) за завітний період склали 26,8 тис. грн/т, в той час як у 2016 році вони становили 21,4 тис. грн/т.

Подорожчали також і зернові та зернобобові культури: з 3,6 тис. грн/т у січні-травні 2016 до 3,9 тис. грн/т у січні-травні 2017.

Зросла також і вартість картоплі: з 3,1 тис. грн/т до 3,4 тис. грн/т.

Ціни реалізації плодово-ягідних культур у січні-травні поточного року склали 7,3 тис. грн/т, в той час як у січні-травні минулого року показник становив 7,1 тис. грн/т.

В той же час, протягом аналізованого періоду порівняно із січнем-травнем 2016 знизились ціни реалізації яєць: з 1 тис. грн за тисячу штук до 972 грн за тисячу штук.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В травні Україна експортувала рекордний обсяг високоолеїнової соняшникової олії

У травні 2017 р. з України було експортовано 24,5 тис. тонн високоолеінової соняшникової олії, що є рекордним місячним обсягом відвантажень. Про це повідомляють Українські новини.

Всього з початку 2016/17 МГ (з вересня 2016 р.) експорт даної продукції з країни склав максимальні за всю історію 120 тис. тонн, що в 3 рази перевищує показник за аналогічний період попереднього сезону (40,8 тис. тонн).

Слід також зазначити, що за підсумками перших 9 місяців 2016/17 МГ найбільш активно українське высокоолеиновое соняшникову олії поставлялася в країни ЄС – 67% від загального обсягу експорту.

При цьому найбільшими покупцями цієї продукції були Великобританія і Нідерланди (по 16% від загального обсягу), а також Італія (13%), Іспанія (11,5%) і Франція (8%). Крім того, збільшили закупівлі країни Азії (28% від загального обсягу відвантаження), зокрема Малайзія (7%), Іран (6%), Індія (6%), Китай (4%), ОАЕ (2%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview