«Хорватський Parmalat» знаходиться на межі банкрутства

05 лип 16:44
Колись найбільша приватна компанія перетворилася в один з системних ризиків для хорватської економіки

Поділитися

Найбільший виробник продуктів харчування та харчовий рітейлер Балкан, що належить найбагатшому жителю колишньої Югославії Івіці Тодоричу, компанія Agrokor, знаходиться на межі банкрутства. Про це пише Reuters.

Колись найбільша приватна компанія перетворилася в один з найбільших системних ризиків для хорватської економіки. У квітні цього року Тодорич передав контроль над Agrokor хорватському уряду, але вирішити проблему компанії, оборот якої займає 15% ВВП Хорватії, не так просто.

Критична економічна ситуація в окремо взятій компанії вплине і на політичну обстановку в країні. Зокрема, зміниться баланс сил в уряді в Загребі. До минулого року міністр фінансів Здравко Марік був директором з ринків капіталу в Agrokor. Тепер же прем'єр‑міністр Хорватії Андрій Пленкович буде шукати більш сильного партнера по коаліції.

Небезпечний крен для Agrokor став очевидним після відмови кредиторів видати компанії черговий синдикований кредит. Після такої новини власники бондів Agrokor почали терміново від них позбавлятися. У підсумку російському Сбербанку, чиї інвестиції в компанію вже перевищували 1 млрд євро, довелося рятувати групу і виділяти їй ще 300 млн євро для розрахунку з постачальниками.

Загальний борг Agrokor залишається неясним. Згідно фінансовому звіту компанії, вона повинна 2,2 млрд євро постачальникам понад 3,4 млрд євро фінансової боргу і 520 млн євро за кредитами в холдингових компаніях. Значення Agrokor в регіоні важко переоцінити. У компанії безпосередньо задіяно 30 000 чоловік, що становить близько 2,5% робочої сили країни.

Автор матеріалу: 
Agro Review
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на Facebook-сторінці AgroReview
Загрузка...