178171
182818

20 кроків до відмінної розсади томатів в домашніх умовах: терміни посіву, умови вирощування, способи посадки

Томати обов’язково ростуть на кожному городі. Більшість сортів вирощуються через розсаду. Для тих, кому потрібна якісна розсада томатів в домашніх умовах yaskravaklumba.com.ua підготувала декілька рекомендацій для отримання чудового урожаю.

Посів насіння

Правильно проведена посівна кампанія – перший крок для отримання якісної, здорової розсади томатів.

 • У пластиковому стаканчику робимо дренажні отвори, засипаємо землею не до верху, а потім ущільнюємо землю. Вона має займати не більше 2/3 висоти.
 • За допомогою палички або олівця робимо в землі яму для закладки насінини. Глибини лунки має складати 7-10 мм.
 • В кожну лунку необхідно закладати по декілька насінин. Так ви з більшою вірогідністю зможете отримати паростки.
 • Закладаємо посіви землею, просто надавивши на верхню частину стаканчика.
 • Поливати посіви необхідно тонким струменем води, адже занадто сильний полив може розмити поверхню ґрунту. Вода повинна мати температуру +20…+30˚С, на рівні кімнатної.
 • Стаканчики розміщуємо в ящику чи пластиковому контейнері і накриваємо склом чи поліетиленом для збереження вологи.
 • Ставимо ящики з посівами в тепле місце – для проростання необхідна температура близько 25˚С. Дуже зручним місцем може бути вершина шафи на кухні чи в кімнаті.
 • Кожного дня необхідно знімати плівку чи скло, щоб позбавити їх від конденсату. Земля повинна подихати протягом декількох хвилин.

Підтримуйте помірну зволоженість ґрунту. При необхідності, можна полити всю поверхню землі за допомогою пульверизатора теплою водою.

Догляд за ростками розсади томатів

Цей етап являється одним із найбільш важливих для отримання якісної розсади томатів, тому рекомендується уважно слідкувати за ростками і ретельно виконувати всі необхідні кроки.

 • Ростки зазвичай з’являються на 4-6 день. Дуже важливо слідкувати за появою на ґрунті перших петельок. Одразу ж після появи, стаканчик необхідно переставити у місце з гарним освітленням. Інакше через брак сонячного світла, саджанці швидко підуть у ріст.
 • Якщо у вас бракує часу слідкувати за кожною із рослин, ви можете переставити на підвіконня весь ящик зразу ж після того, як помітите перші петельки. Через те, що на підвіконні температура буде нижчою, інші насінини проклюнуться пізніше.
 • Після того, як в стаканчиках з’являться перші ростки, їх необхідно помірно поливати. Не допускайте пересихання землі, але і не занадто зволожуйте її.

Слідкуйте, щоб температура повітря не опускалася нижче +15˚С, але й не перевищувала +22˚С. Саме такий температурний режим зазвичай і буває на підвіконнях із металопластиковими вікнами.

Догляд за розсадою

Для правильного росту і формування розсади томатів, важливо слідкувати за освітленням та вчасно вносити підкормку.

 • Молодим саджанцям необхідно 10-12 годин в день отримувати сонячне світло. Але оскільки в кінці зими – на початку весни світловий день ще недостатньо довгий, необхідно додатково використовувати штучне освітлення. Це можуть бути фітолампи або лампи денного світла.
 • Кожного дня необхідно переставляти ящики з розсадою на 180˚, щоб рослини розвивалися з обох боків.
 • Після того, як на саджанцях з’явиться 2-3 справжніх листочка, можна починати використання підкормки. Не слід використовувати азотні добрива – з ними рослини виростають довгими і слабкими. Найкраще підійдуть мінеральні водорозчинні комплекси добрив.

Якщо для саджанців використовувався спеціальний ґрунт для розсади, то добрива необхідно вносити лише через місяць після появи паростків.

Як вирішувати проблеми з розсадою томатів?

Навіть якщо ретельно слідувати всім рекомендаціям щодо вирощування розсади томатів, неможливо уникнути всіх проблем.

 • Якщо не всі насінини зійшли – пересаджуйте в пусті стаканчики зайві паростки із тих, де вони зійшли по декілька штук.
 • Щоб розсада помідорів мала більш міцну кореневу систему, після сходження паростків досипте в стаканчики землю до самого верху. Через деякий час навколо стеблини з’являться додаткові корінці, що допоможе рослині краще триматися за ґрунт.
 • Якщо розсада вийшла занадто довгою через брак світла, можна нахилити стеблину до землі і присипати її ґрунтом, щоб вона пустила нові корінці, як описано в попередній рекомендації.
 • З середини квітня необхідно регулярно поливати розсаду та притіняти її від надлишкового сонця за допомогою паперу чи тканини.
 • За 10 днів до висадки на відкритий ґрунт розсаду необхідно загартовувати. Виставляйте ящики з рослинами на відкрите сонце, залишайте біля відкритого вікна на декілька годин.
 • Якщо розсаду необхідно транспортувати, полийте рослини перед перевозкою, а також оберніть ящики папером для захисту листя від механічних пошкоджень.

Виростити розсаду томатів в домашніх умовах зовсім не складно. При правильному підході її якість буде нічим не гірша, ніж у тепличних рослин.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Де в Україні найкращі умови для вирощування кукурудзи

Для вирощування цукрової кукурудзи в Україні найкращими зонами є степ і лісостеп.

Це пов’язано з тим, що саме ці зони забезпечені достатньою кількістю тепла, мають помірну вологість та родючі чорноземні ґрунти, пише AgroTimes.

Як зазначають науковці Київського національного торговельно-економічного університету, цукрову кукурудзу можна культивувати на різних ґрунтах, проте слід уникати піщаних та з високим рівнем залягання підґрунтових вод. 

Для росту і розвитку цукрової кукурудзи сприятлива реакція ґрунтового розчину має становити рН 6,5-7,5. Якщо рН нижче 5,0-5,5, урожайність знижується до 30%. 

Мінімальна температура ґрунту для проростання насіння цукрової кукурудзи становить 8-10 °С, дружні сходи з’являються за температури 10-12 °С. За умови сівби в холодний ґрунт (нижче 7 °С) насіння проростає дуже повільно. 

Температурні умови впливають на тривалість періоду від сівби до формування волотей.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Лідери харчпрому за сплатою податків

Про це повідомляє AgroPolit.com.

В розрахунок взято компанії, що здійснюють діяльність у сфері виробництва харчових продуктів. Компанії включено разом із їх відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи. До платежів включено всі сплачені податки і збори до державного та місцевих бюджетів.

Так, харчова промисловість сплатила усього податків 7 086 594, 51 тис. грн.

Лідерами у харчпромі за сплатою податків стали:

Молоко (22%) ‒ 1 531 274, 94 тис. грн
Хліб (17%) ‒ 1 206 097, 84 тис. грн.
М’ясо (12%) ‒ 870 622, 10 тис. грн.
Олія (8%) ‒ 582 894, 17 тис. грн.
Борошно-круп’яна промисловість (7%) ‒ 479 755, 339 тис. грн
Інші категорії сплатили в сумі 34%.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Держгеокадастр нехтує правами ветеранів АТО та місцевої громади

Голова Черкаського обласного Держгеокадастру Ольга Залога вкотре довела своє небажання здійснювати діяльність у законному полі, передавши земельні ділянки завчасно визначеним особам і знехтувавши при цьому правами й інтересами ветеранів АТО та місцевої громади.

За даними прес-служби Всеукраїнської Аграрної Ради, Держгеокадастр задовольнив заявки тридцяти громадян на заволодіння близько 59 га землі у Лисенському районі Черкаської області. Дана операція відбулась без урахування незадоволених заявок учасників АТО, які мали пріоритетне право на отримання цих земель.

Крім того, передані ділянки належали до категорії особливо цінних ґрунтів. Відповідно до чинного законодавства, Держгеокадастр мусив у чотирьохмісячний термін провести експертизу цих земель, чого насправді зроблено не було.

На додачу, в технічній документації була відсутня інформація щодо паспортних даних та ідентифікаційних номерів заявників, які отримали земельні ділянки. Відповідно, неможливо перевірити, чи використовували вони право на приватизацію раніше.

Таким чином, замість того, щоб підготувати відповідні землі та передати право з розпорядження ними об’єднаним територіальним громадам, чиновники нашвидкоруч подарували їх приватним особам, допустивши при цьому цілий ряд порушень.

«Ми спостерігаємо очевидну корупційну схему. Держгеокадастр вкотре передає земельні ділянки людям, які не мають жодного відношення до місцевої громади. Це доводить, що наказ Кабінету міністрів щодо передачі права розпорядження земельними ділянками до ОТГ не запрацює до того часу, поки Верховна Рада не прийме відповідний законопроект», - зазначив депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко (ВО «ЧЕРКАЩАНИ»).

З повним переліком документів, що підтверджують наявність корупційної схеми в даній операції, можна ознайомитись в прикріплених матеріалах за посиланням: http://uacouncil.org/news/867.html.

Такий кричущий факт неправомірних дій чиновників Черкаського Держгеокадастру непоодинокий. У середині січня відомство сфабрикувало результати торгів щодо передачі в оренду ділянки в Маньківському районі Черкаської області. На законну вимогу обурених аграріїв провести повторні торги керівництво районного Держгеокадастру відмовило та не надало вичерпних пояснень. Через це сільгоспвиробники влаштували акцію протесту під стінами обласного Держгеокадастру, на якій вимагали скликати позачергову сесію Черкаської облради та висловити недовіру керівнику Головного управління Держгеокадастру Черкаської області Ользі Залозі та голові Держгеокадастру в Маньківському районі Черкаської області – Віктору Гончару. Проте всупереч своїм обіцянкам, у ході даного засідання депутати не змогли зібрати достатньої кількості голосів.

За скликання позачергової сесії Черкаської обласної ради та висловлення недовіри керівництву обласного Держгеокадастру виступили також депутати Лисенської районної ради на Черкащині. Про це вони повідомили в офіційному зверненні на ім’я голови Верховної Ради Андрія Парубія, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в.о. голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна. 

Проведення наступної позачергової сесії Черкаської обласної ради було заплановане на 13 лютого. Однак депутати від фракцій «Блок Петра Порошенко» та «Відродження» проігнорували засідання, чим підтвердили свою підтримку незаконних дій керівництва обласного Держгеокадастру. Через це кворуму досягти не вдалось. Своєю пасивністю більшість депутатів Черкаської обласної ради продемонстрували повну байдужість до потреб та інтересів ветеранів АТО й об’єднаних територіальних громад.

У зв’язку з цим черкащани та ряд народних депутатів обласної Черкаської ради, які виступають проти поширення земельної корупції, закликають президента України Петра Порошенко та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана підтримати місцеву громаду й селян та посприяти усуненню корумпованого керівництва місцевого Держгеокадастру.

Ваш вибір 'Подобається'.


Іноземці захопили український агроринок

Таку думку ГолосUA висловив економіст Всеволод Степанюк.

«Є фірми, які виробляють насіння, це фірми-світові гіганти, європейські та американські. Вони лобіюють свої інтереси в Україні, в тому числі, поширюючи ГМО. З одного боку, ГМО в Україні заборонено, з іншого боку – багато овочів з ГМО вирощується. І на це держава повністю закриває очі. Знову ж, бюджети деяких фірм – таких як «Монсанто», - вони перевищують розмір держбюджету України. Тому чинити опір їх натиску не можна», - сказав експерт.

Таке комерційне співробітництво стає основою для поневолення покупців насіння в Україні, каже В. Степанюк.

«Таким чином, фірми, що купують насіння, постійно «сидять на голці» цього насіння. Тобто якщо ви повністю перейдете на ГМО, а американці, припустимо, потім не захочуть продавати вам насіння, то ви просто помрете з голоду. Це ще одна з форм поневолення, оскільки в Україні хоч є  вирощування власного насіння, але американці мають і фінансові, і лобістські можливості з просування свого товару, то наших поступово витісняють з ринку», - сказав економіст.

Він уточнив, що з плодів, насіння які містили ГМО, повторно одержати врожай не вийде. Але і безкінечно експлуатувати насіння з плодів, вирощених в Україні, теж неможливо.

«По-перше, насіння можна сіяти довго від овочів, які сам вирощуєш, потрібна селекційна робота. Україна в часи СРСР як би була на передових світових рубежах по виведенню власних сортів, тепер цього немає. По-друге, якщо сіяти насіння з плодів з ГМО, то насіння з нових плодів не можна буде використовувати для посіву. ГМО не дає «потомства». Їх насіння не проростає. Взагалі насіння-гібриди теж дають нормальний урожай тільки у другому поколінні. У третьому поколінні гібридних вже не дає нормальний урожай. Тому бізнес насіннєвий це окремий аграрний бізнес. Так що чисто з суб'єктивних причин українські насіневі господарства програють великому американському бізнесу», - підсумував експерт.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


«Молочний Дар» представив нову лінійку сметанних десертів

Популярність крему сметанного пояснюється ще й тим, що даний продукт, напевно, найдоступніший з усіх кондитерських начинок. А якщо взяти до уваги корисність і склад, то ще й найбезпечніший. Десерти кисломолочні славляться своїми корисними властивостями. Серед тих, хто піклується про свій щоденний раціон і здорове харчування, даний продукт постійно числиться в меню.

Асортимент сметанних десертів
На українському ринку молочної та кисломолочної продукції зустрінеш будь-які товари. Вони різні за якістю і часом можна наштовхнутися на не зовсім хороший сметанний десерт, що зіпсує вам враження про продукт. Щоб цього не сталося, ексеперти пропонують асортимент сметанних десертів від ТМ «Молочний Дар».

Фішка компанії - сметанний десерт фруктовий. В асортименті ТМ "Молочний Дар" - цілий перелік сметанних десертів з ягодами, зокрема:

 • вишнею;
 • ківі;
 • полуницею;
 • лісовими ягодами;
 • персиком;
 • манго.

Такий великий вибір дозволить практично щодня насолоджуватися новим смаком, або вибрати той єдиний, який вам подобається більше за інших. Варто очікувати, що асортимент буде збільшуватися і незабаром ми зможемо спробувати нові смаки сметанних десертів від відомого виробника. Більш детально ознайомитись з продукцією ТМ «Молочний Дар» ви зможете на сайті компанії (www.moldar.com.ua).

Особливості рецептури і користь сметанних десертів
Виробництво сметани і сметанним продуктам - це головна спеціалізація компанії «Молочний Дар». Смачний сметанний десерт створюється в кілька етапів, кожен з них в ТМ "Молочний Дар" контролюється окремою людиною. Сметанні десерти виготовляють зі сметани, цукру і ваніліну. До них додають ягоди. Ванілін є ароматизатором, що надає суміші властивостей справжнього крему.

Переваги сметанного крему полягають в його смакових якостях та консистенції. Він трохи має нотки кислинки, при цьому дуже легкий і ніжний. Консистенція ллється, дуже м'яка і соковита. Вона відмінно підходить для прослаіванія гігроскопічних коржів.

Є сюрприз і для тих, хто з особливою скрупульозністю стежить за своїм раціоном: сметанний крем володіє низьким рівнем калорій. Обсяг продажу сметанним кремом свідчить про зростаючу популярність даного продукту. Для складання найрізноманітніших дієтичних режимів сметанні фруктові десерти будуть справжньою знахідкою.

Десерти сметанні від ТМ "Молочний Дар" вже давно оцінили ті, хто займається випічкою кондитерських виробів на замовлення. У компанії особливо піклуються про всіх клієнтів, але про кондитер - особливо. Так, виробник пропонує відмінні умови з продажу сметанним кремом оптом. Настільки вигідних пропозицій на нашому ринку ви не зустрінете більше ніде. В цілому сметанні десерти від ТМ «Молочний Дар» - це чудове поєднання високої якості продукту і цілком привабливої ​​ціни.