182818
178171

7 важливих правил для новачків у органічному фермерстві

Олена Дейнеко, директор Organic Business School розповіла agroinsider.com.ua про принципові нюанси органічного бізнесу на плодоовочевому ринку, які варто врахувати новачкам.

Досягти успіху в органічному бізнесі, не спираючись на досвід і знання профільних фахівців практично неможливо. Заручитися їх підтримкою — завдання не з легких. І справа не у вартості послуг цих експертів, а в тому, що їх дуже мало, одиниці в Україні. Фермери, які зараз вирощують продукцію без залучення агрономів, вчилися і розвивалися на власних помилках, протягом багатьох років.

Нижче — базові принципи органічного бізнесу, які допоможуть в ньому орієнтуватися.

Перше правило — стартовий аналіз. Перш ніж витрачати перші гроші на що-небудь і починати якусь конкретну роботу, потрібно хоча б півроку-рік занурюватися в тему. Поїздити, повчитися на тренінгах та семінарах, поспілкуватися з практиками, відвідати ферми, зробити розрахунки.

Органічний бізнес не дозволяє діяти за схемою «прийняв рішення — почав садити». Але, на жаль, зазвичай на цьому етапі втрачається дуже багато коштів, тому що люди починають відразу щось робити, не маючи знань, і на кожному кроці втрачають гроші.

Друге правило — твереза ​​оцінка ресурсів. Органіка — це досить специфічний і до того ж високо ризикований бізнес. Для ентузіаста без грошей, без ресурсів, без знань, без людей, без зв’язків — це не варіант. Органічний бізнес вимагає спеціальних агротехнологій, підходу, стійкості. І навіть особливого світогляду. Це специфічний бізнес, просто заради грошей його робити не вийде. Щоб вести органічний бізнес потрібно гармонійно поєднувати і бізнес-цінності та цінності органіки. Цей бізнес надовго, і потрібно тверезо оцінити свої сили, перш ніж починати їм займатися.

Вхідна вартість органічного бізнесу від 15 тис. доларів за один гектар ягоди. Це вартість проекту, системи зрошення і якісних саджанців.

Третє правило — знання агротехнологій. Існує поширена думка, що органіка зростає сама. Нічого подібного. Агробізнес — це створення промислового врожаю. Промисловий урожай вирощується тільки за допомогою спеціальних знань. Тобто, щоб бути органічним фермером, потрібно бути або фахівцем, або найняти фахівця. І це обов’язкова умова, тому що інакше можна все втратити через неправильну підготовку грунту, неправильну посадку, відсутність або неграмотне використання біопрепаратів, відсутність техкарти з грамотною технологією вирощування, відсутність фітомоніторингу, через хвороби та шкідників, що особливо актуально для органіки.

Як сказав один наш партнер, співвласник органічного ягідника: «Коли я чую питання, чи потрібно наймати агронома консультанта, у мене починається нервовий тик. Так, обов’язково наймайте агроспеціалістів!».

Четверте правило — враховувати людські ресурси майбутньої ферми. Коли фермер будує бізнес, наприклад, ягідний або овочевий, який має на увазі 100% ручне збирання, дуже важливо враховувати, скільки реально працівників може знайти і працевлаштувати ферма. Щоб створити ферму 50 гектарів, потрібно буде найняти до 60 осіб для збору врожаю (кількість необхідних складальників може доходити до 12 чол. на 1 гектар малини).

Не тільки в Україні, але і в розвинених країнах світу фермери скаржаться на дефіцит трудових ресурсів. Це світовий тренд. Ти можеш собі дозволити стільки гектарів, скільки ти можеш найняти людей. Це пряма залежність.

П’яте правило — довгостроковий підхід до бізнесу. Як сказав один власник магазину органічних продуктів: «Українські фермери хочуть через три місяці заробити на Феррарі». Створюючи органічний бізнес, не розраховуйте відбити свої гроші через два роки. Цей проект надовго.

Перш за все, в стратегічному плані, це створення зі своєї компанії надійного виробника, здатного якісно виробляти продукцію з постійною однаковою високою якістю. Це формування репутації — ферми, у якій захочуть купувати.По суті, це побудова на землі заводу з виробництва промислового врожаю.

Шосте правило — орієнтація на якість. Забезпечення стабільно високої якості має бути стратегією будь-якого українського фермера, не тільки органічного. Щоб заробляти в цьому бізнесі, треба або продавати продукцію на експорт, тобто по експортній ціні, або вкластися в маркетинг і продавати дорого в Україні, створивши бренд. І обидві ці моделі можливі лише за умови бездоганної якості. Продажі з поля, продажу оптом — це варіанти, при яких ціна завжди буде нижче.

Сама по собі органіка не є запорукою ні якості, ні безпеки. Що таке органічний сертифікат? Це сертифікат, який говорить про відстеження, контрольованість цього продукту. Але за те, щоб забезпечити високі стандарти на кожному з етапів виробництва, відповідає виробник, а контролюється це тільки лабораторними аналізами.

На недавній конференції з органічного ягідництва Organic Business і «Органік стандарт» всі українські та іноземні компанії-експортери говорили про це — дайте нам якість.

Сьоме правило — добийтеся найвищої врожайності і мінімізації собівартості. Ну, це як в будь-якому бізнесі — зменшити витрати, збільшити доходи. Органічні продукти не мають якоїсь спеціальної фантастичної націнки. Так, вони дорожче, ніж традиційні, але ціни мають тенденцію, і знижуватися через насичення ринку, і коливатися з року в рік. У органіці максимальної врожайності можна домогтися через кілька років впровадження грамотних агротехнологій. А мінімізації собівартості — завдяки досвіду, і побудові системного бізнесу і менеджменту.Ukravit почав працювати в напрямку фармацевтики і харчових біодобавок

Теґи: 

Про це повідомив директор з маркетингу групи Анатолій Калантарян, передає Інтерфакс-Україна.

"У компанію Chemical Elements Ukraine ми зайшли власниками, партнерами. Це черкаський виробник і експортер сировини для фармринку, колишній Хімреактив. Ми увійшли в цю компанію з 30%. З цього року вже працюємо в новому для себе напрямку - фармацевтика", - розповів він.

При цьому Калантарян зазначив, що Ukravit намір виробляти біологічно чисті біодобавки, які в майбутньому будуть експортуватися.

"У нас вже тривають переговори щодо постачання з деякими країнами, зокрема з близькосхідними", - сказав він.

За його словами, інтелектуальна база для створення продуктів буде перебувати в науково-дослідному центрі, виробничі потужності будуть нові і територіально розташовані в Черкасах.

Крім того, Калантарян розповів, що з 2019 року Ukravit почне займатися селекцією своїх гібридів насіння, а також працювати над створенням біопестіцідов.

"При розробці продуктів ми маємо намір співпрацювати з міжнародними науковими інститутами. Вже працюємо з інститутом зі Швейцарії, ведемо переговори з Іспанією, Ізраїлем, США. У нас є стратегічні плани щодо співпраці зі світовим науковим співтовариством", - зазначив він.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Видано експортне портфоліо аграрного сектору України 2018

Презентація портфоліо відбулась 7 червня в рамках ювілейної ХХХ Міжнародної агропромислової виставки АГРО-2018, під час експортної панельної дискусії «Ukraine: time to grow!»/«Україна: час зростати!». Модератором даного заходу виступала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«Україна поступово нарощує обсяги експорту аграрної та харчової продукції в усіх регіонах світу, але при цьому питання диверсифікації товарної та географічної структури залишається пріоритетом нашої діяльності. Оновлена версія експортного портфоліо нашого АПК є чудовою презентацією тих товарів, які ми на сьогодні можемо запропонувати на світовому ринку»,- наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

Вона наголосила, що надзвичайно рада представити оновлену публікацію з актуалізованою статистикою щодо аграрної торгівлі України, в якій відображені найважливіші для нас ринки збуту, динаміка розвитку українського експорту за останні 7 років, існуючий експортний потенціал товару, кількість українських експортерів цього продукту та важливі контакти секторальних асоціацій та об’єднань. «Я впевнена, що оновлена версія експортного портфоліо буде користуватись таким же попитом, як і наша попередня публікація, яка успішно використовувалась для презентації галузі в багатьох країнах світу», резюмувала Ольга Трофімцева.

Повну версію експортного портфоліо можна завантажити за посиланням: http://minagro.org.ua/docs/GrowInUkraine_2018.pdf

Ваш вибір 'Подобається'.


У світі зростає попит на курятину

Про це йдеться в новій доповіді консалтингової компанії Grand View Research, Inc., передає УНН.

Очікується, що протягом прогнозованого періоду світовий попит на м’ясо і морепродукти зростатиме.

“Курка стане найбільш швидкозростаючим сегментом на ринку США порівняно з іншими видами м’яса і морепродуктами. Такі висновки підкріплені наявним зростанням попиту в американців на продукт”, — йдеться в повідомленні.

Поряд з Америкою, збільшення споживання м’яса птиці і морепродуктів буде спостерігатися в Індії.

“Адже продукти з яловичини коштуютьв Індії на порядок дорожче, ніж з курки або морепродуктів”, — пояснюють аналітики.

Нагадаємо, США заявили про збільшення виробництва і експорту м’ясних продуктів. Аналогічних планів дотримується Україна. Сьогодні вона в ТОП-10 найбільших експортерів курятини і має намір утримати експортні позиції за рахунок збільшення виробництва, зокрема на Вінницькій птахофабрики (МХП), де до 2020 року очікується випуск 1 млн тонн продукції в рік.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТЕХНОмаркетинг 2018: експерти розповіли про найефективніші засоби просування

"Скільки грошей треба витрачати на маркетинг?»
«Які засоби просування найефективніші?» «Що краще: традиційне або онлайн-просування?»

Відповіді на ці та інші запитання обговорили учасники заходу, серед яких маркетологи, комерційні директори, керівники компаній-постачальників с/г техніки, запчастин, насіння, добрив, ЗЗР, дослідницькі, консалтингові та піар-агенції, експерти галузі.

Досить цікаве дослідження щодо каналів комунікації агрокомпаній з клієнтами презентував директор компанії "Марком" Валерій Берлет.

Позиціонування бренду та торгуючої компанії, унікальні торгові пропозиції презентували компанії Марат Мінц, "Марком"  та А3tech. Своїм досвідом щодо просування бренду поділилися виробники техніки та керівники відділів маркетингу провідних компаній. Досить цікава та змістовна була дискусія щодо долі ринку онлай та офлайн ЗМІ в портфелі активностей компанії.

Захід пройшов у форматі  дискусії, обміну досвідом, історіями успіху, "факапами" та неформального спілкування спікерів та учасників конференції.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Відміна подвійної реєстрації договорів оренди на землю не діє

Про це розповіла керівник ГО «Бізнес–Варта» Ольга Матвіїва, пише AgroPolit.com.

«Реєстратор не завжди може повноцінно провести оперативну звірку й уникнути подвійної реєстрації. Або ж проводить її, а потім з’являється якась друга-третя-четверта сторона з «намальованими» печатками та підписами Держгеокадастру, і заявляє про свої права, подається скаржитися на рівні комісій, позивається в суди. Країна кривих дзеркал…. На жаль», – зазначає вона.

Очільниця «Бізнес-Варти» наголошує, що на сьогодні далеко не всі дані щодо земельних ділянок перенесено в електронну базу. Це одна з ключових проблем, яка створює перешкоди чи неякісне виконання роботи земельних реєстраторів та дозволяє реєструвати землі повторно.