АЧС: експерти прогнозують дефіцит свинини на рівні 12 млн тонн

Такі прогнози зробили економісти американської компанії INTL FCStone, передає УНН.

"Спалах африканської чуми свиней може призвести до глобального дефіциту м'яса. Він може становити приблизно 12,3 млн тонн", - вважають експерти.

Читайте також: Поголів'я українських свиней скорочується на 500 тис. голів щорічно

Повідомляється, що сьогодні захворювання вкрай активно поширюється у Китаї. Але точних даних про кількість загиблих у результаті АЧС свиней немає. Офіційна статистика кардинально відрізняється від реального стану справ, пише видання.

"Фактичне скорочення поголів'я свиней у Китаї може бути набагато істотнішим офіційної статистики", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні АЧС не вщухає вже шостий рік. У поточному році було зафіксовано вже 11 випадків хвороби. У минулому - 145.

Як наслідок: зростає кількість імпортованої свинини, а на внутрішньому ринку на свинину і сало - ростуть ціни.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Штучний інтелект моніторитиме земельні угіддя в Україні

Про це повідомляє прес-служба компанії, пише agroportal.ua.

Зазначається, що розробка поєднує в собі потужний пакет інструментів для виробничих та аналітичних компаній аграрного сектору, а також IT-команд, задіяних у цій сфері. Рішення легко інтегрується у будь-який бізнес-процес і надає вичерпну інформацію про стан сільськогосподарських культур на будь-якій території.

Розробники відмічають, що новий програмний продукт поєднує передові алгоритми аналізу полів за допомогою індексів рослинності, а також історичних даних. EOS Crop Monitoring інструмент проводить постійне оновлення метеорологічної інформації з раннім прогнозом погоди, який враховує опади, температуру повітря, вологість, швидкість вітру, а також глибину снігу. Тож завдяки новому рішенню користувачі заздалегідь будуть дізнаватись про критичні погодні умови, які можуть загрожувати культурам. Це нищівні заморозки, індекс загибелі озимих та індекс теплових шоків, які дозволять фермерам вчасно вживати всі потрібні запобіжні заходи.

«EOS Crop Monitoring Tool дозволить контролювати будь-які зміни в полях і проводити онлайн-моніторинг насадження нових культур та їхнього дозрівання. З ним фермери можуть оптимізувати свою роботу та витрати на утримання полів, а також визначити ключові напрямки для розвитку», — зазначив директор з продажів Олександр Сакаль.

Однією з головних переваг EOS Crop Monitoring є легка інтеграція. Рішення легко поєднується з будь-якими іншими програмами та додатками для аграріїв. Також новий продукт легко масштабується і дає максимально швидкий доступ до оновлених супутникових знімків. Це дозволить отримувати вичерпну інформацію про стан полів та погодні умови у будь-якій точці світу 24/7. Усі дані попередньо обробляються і отримують радіометричну та атмосферну корекцію, тож користувач отримує супутникову аналітику найкращого ґатунку.

Довідка: Earth Observing System (EOS) — це міжнародна компанія, яка надає можливості автоматизованої ГІС-аналітики, поєднуючи інформацію з супутникових знімків та геопросторові дані. Головний офіс компанії знаходиться в Менло-Парк, Каліфорнія.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Держпідтримка тваринництва: Положення про Комісію Мінагрополітики та форми документів

Внесено зміни до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року № 148 «Про затвердження Положення про Комісію Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва та форм відповідних документів», а також форм відповідних документів.

Наказом Мінагрополітики від 19.03.2019 № 141 «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року № 148», зареєстрованим в Мін’юсті 29 березня 2019 року за № 329/33300, приведено у відповідність до вимог Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 110):

Положення про Комісію Мінагрополітики для надання державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) та форми заявок, журналів обліку, відомостей, реєстрів за відповідними напрямами;

форми документів за новим напрямом держпідтримки –  часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

Ознайомитись з наказом можна за посиланням.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні значно подорожчали томати

За останній тиждень томат виробництва Туреччини на ринках України почав підвищуватися в ціні, про це повідомляють експерти проекту EastFruit. За словами аналітиків, зростання цін на помідори було обумовлено кількома факторами. По-перше, українські господарства пропонували томат дуже невеликими обсягами, тому на полицях супермаркетів цього тижня, як і раніше домінував в основному імпортний томат. По-друге, в Туреччині, яка на даний момент є основним постачальником томата на український ринок, зараз період міжсезоння. Це в свою чергу призвело до скорочення поставок турецького томату і як наслідок до підвищення цін.

У результаті до кінця нинішнього тижня якісний імпортний томат оптом пропонувався за 52-54 грн/кг ($1,93-2,01/кг), що в середньому на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Що стосується українського помідора, то сьогодні він надходить у продаж невеликими партіями і ціна на дану продукцію утримується на досить високому рівні 60 грн/кг($2,23/кг). Нагадаємо, що в українських господарствах ближче до середини квітня почнуть збільшуватися вибірки томату, але за словами операторів ринку, це навряд чи призведе до суттєвого зниження цін на вітчизняний помідор. Свою думку вони аргументують скороченням площ під даною культурою і, відповідно, скороченням пропозиції на ринку.

Варто зазначити, що сьогодні ціни на імпортний томат в Україні в середньому на 35% вище, ніж на початку квітня 2018 року. При цьому, ключові гравці ринку на даний момент не бачать ніяких передумов для зниження цін на імпортну продукцію, так і на вітчизняний томат.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські пасічники виходять на протест проти масового труєння бджіл

У зв’язку з цим 11 квітня пасічники виходять під стіни КМУ на акцію протесту проти знищення бджіл.

Про це повідомляє Рада громадської спілки «Пасічники України проти пестицидів».

Акція розпочнеться 11 квітня 2019 року о 10:00 в Києві біля Кабінету Міністрів України.

У жовтні минулого року бджолярі вже проводили аналогічну акцію протесту. Чиновники обіцяли зупинити знищення бджіл, проте жодних заходів так і не було вжито. Тому пасічники змушені знову протестувати, щоб привернути увагу до цієї проблеми та зберегти бджіл і довкілля від шкідливого впливу небезпечних пестицидів і агрохімікатів.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зростає кількість обслуговуючих кооперативів

Так, за минулий рік зросла кількість діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 125 одиниць і сьогодні їх нараховується 735.

«Об’єднання виробників у кооперативи є ефективною формою ведення бізнесу, адже оптимізація витрат відкриває багато перспектив для розширення виробництва, і я к результат – нарощення прибутку. З минулого року в Україні діє державна програма з відшкодування кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, якою скористалися 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 2 з яких – новостворені», - прокоментував заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Так, державну підтримку було надано кооперативам молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції на суму понад 8,5 млн грн.

В результаті, три кооперативи молочного напряму (Волинської, Івано-Франківської, Черкаської областей) придбали 286 одиниць обладнання для створення цехів з виготовлення твердих сирів і три кооперативи плодово-ягідного напряму (Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської областей) придбали 16 одиниць обладнання для створення цехів первинної переробки та зберігання плодово-ягідної продукції (охолодження та глибока заморозка).

«Звичайно, цифра кооперативів, що скористалися державною підтримкою невелика. Тому закликаю аграріїв брати приклад із колег, які на собі перевірили її ефективність. Бізнес – це завжди ризик, але мета державної допомоги – звести цей ризик до мінімуму», - наголосив Віктор Шеремета.

Він додав, що Мінагрополітики веде активний діалог із представниками аграрних об’єднань для пошуку спільних рішень щодо удосконалення засад державної допомоги. Так, для   сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів було розширено напрями діяльності, за якими вони можуть отримати урядову підтримку, додавши овочеві кооперативи, із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин та продукції бджільництва. Крім того, 70% вартості компенсується не тільки за українське обладнання, але й техніку для транспортування с/г продукції.

За словами заступника Міністра, кооперативи, які користуються держпідтримкою оновлюють матеріально-технічну базу на виробництві. При вмілому управлінні це забезпечить нарощення виробництва продукції з доданою вартістю.

«Продукція з доданою вартістю, в свою чергу, насичує внутрішній ринок якісним продовольством та розширює експортний потенціал країни. Крім того, створення нових та розширення існуючих кооперативів формує додаткові робочу місця, що позитивно впливає на соціальний рівень життя місцевого населення», - резюмував Віктор Шеремета.

Довідка:

У порівнянні із 1 січня 2018 року із 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: молочарських – 186 (+44), з обробітку землі та збирання врожаю – 162 (+16), м'ясних – 35 (-16), плодоовочевих – 113 (+34), зернових – 41 (+1) та з надання інших послуг – 198(+46).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview