186395

AGROIT: рішення та інновації в аграрній сфері

Сьогодні, 30 жовтня, у Києві проходить  AGROIT - конференція про ІТ рішення та інновації в аграрній сфері. Серед учасників конференції: агрохолдинги, приватні землевласники та фермери, більше 40 провайдерів технологічних рішень, консалтингові та фінансові установи.

Мета щорічної конференції - познайомити аграріїв з останніми технологічними розробками, впровадження яких сприяє більш ефективному веденню агробізнесу.

Основні теми:

- Картування та супутниковий моніторинг полів;
- Сканування ґрунту;
- Облік земельного банку;
- ERP, CRM та софт для управління підприємством;
- Спеціалізоване програмне забезпечення;
- Дрони та безпілотні літальні апарати;
- Трекінг техніки та облік пального;
- Облік ресурсів підприємства;
- Контроль зрошення;
- GPS-навігація.День Харчовика (ФОТО)

У п’ятницю Національний університет харчових технологій влаштовував грандіозне святкування Дня працівників харчової промисловості.

На святі були присутні Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, депутат ВР, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, доктор технічних наук, професор, ректор НУХТ Анатолій Українець та інші шановані гості. До Дня Харчовика лунали привітання від Президента України та Голови Уряду, найкращі працівники різних галузей отримали почесні відзнаки. Зокрема, Леонід Козаченко наголосив, що жодна війна в історії людства не забирала стільки життів, як голод, який і сьогодні є на планеті.

“Україна нині рятує від цієї смерті понад 400 мільонів людей, а може рятувати понад мільярд, і ми повинні здійснити цю місію”.

За словами Володимира Лапи “позитивне сальдо зовнішньої торгівлі тільки м’ясної продукції становить 500 мільйонів доларів. Харчова промисловість стає не просто запорукою харчової безпеки України, а запорукою економічної безпеки України”.

Дар'я Анастасьєва

Ексклюзивно для AgroReview

Ваш вибір 'Цікаво'.


Міжнародний форум AGROPORT East Kharkiv 2017 об’єднав аграріїв всієї України

Теґи: 

Однак, це лише початок для AGROPORT 2018, який наступного року проводитимуться у трьох областях - Львівській, Херсонській та Харківській.

Такого околиця Харкова в районі кільцевої дороги, що прямує  у бік селища Докучаєва, ще не бачила. Десятки вітчизняних та закордонних сільськогосподарських автомобілів з’їхалися 7 жовтня на  демонстраційні покази в рамках Дня поля від  AGROPORT East Kharkiv 2017. John Deere, Mzuri, CASE IH, AMAZONE, KRONE, Lemken, Укрсільхозмаш демонстрували свої переваги перед захопленими глядачами. Серед представлених марок була і продукція Харківського тракторного заводу, що входить до складу компанії DCH, стратегічного партнеру харківського Агропорту. «Агропорт Харків дав нам можливість і себе  показати, і інших подивитися», - сказав генеральний директор ХТЗ Андрій Коваль.
День поля, організований в рамках Агропорту 2017 на демополях ХНАУ ім. Докучаєва,  співпав з 201-ю річницею університету і став першим заходом такого рівня на ланах навчального закладу.

«В перший день Агропорту 2017 відбулося підписання  меморандуму  між нашим навчальним закладом і заводом ХТЗ. Це дозволить нам отримати нові технології, нову техніку, а значить, підготувати фахівців нового рівня», - сказав ректор ХНАУ ім. В. В. Докучаєва Олександр Ульянченко.

До речі, студенти ХНАУ ім. В.В. Докучаєва були також задіяні і в організації самої виставки, де вони змогли проявити себе не тільки як волонтери, але й як майбутні кваліфіковані кадри - майже третина з них отримали конкретні пропозиції щодо профільного працевлаштування.

Розпочалася реалізація і другого меморандуму, підписаного в перший день роботи Агропорту між Харківською, Херсонською і Львівською областями, про сприяння розвитку агробізнесу на внутрішньому ринку України.

«Відсьогодні ми починаємо підготовку нового масштабного проекту  – «Трипілля», який в 2018 році буде проходити в різних кліматичних умовах, з різними культурами, з різною технікою,  в тому числі з технікою ХТЗ , не тільки в Харкові, а й у Львові і Херсоні», - пояснив Дмитро Титаренко, генеральний менеджер AGROPORT East Kharkiv.

Результативною була і міжнародна виставка, організована Агрпортом в авіа ангарі аеродрому «Харків». За три дні роботи AGROPORT East Kharkiv аудиторія заходу склала майже 10 000.  Безпосередньо відвідувачами заходу та найбільш активними учасниками були Харківська та сусідні області (Луганська, Донецька, Полтавська, Сумська та Дніпропетровські), а також були офіційні делегації від Львова та Херсона. Щоденно кожен з учасників мав можливість отримати до трьох десятків цільових ділових контактів. Більш того, цьогоріч до ділової програми було залучено понад  1500 онлайн-глядачів за рахунок прямої трансляції форуму.  За Агропортом спостерігали онлайн-глядачі з 13-ти країн Світу: майже зі всіх областей України, а також Німеччини, Королівства Нідерландів, Літви, Польщі, Турції, Данії, США, Італії, Індії, Тайланду, Австралії та РФ.

Особливою популярністю серед відвідувачів користувалися стенди харківських фермерів.
«Ми підготували цього року не тільки тематичну демонстрацію, а й дегустацію продуктів власного виробництва – сирів, виготовлених з екологічно чистого молока тварин, що вирощуються на нашій фермі. Бажаючих покуштувати і придбати наші сири було більше, ніж ми розраховували, щодня привозили по кілька десятків кілограмів», - розповідає Валентин Спасибо, керівник «Еко-садиби «Благодатне».

Рівень  Агропорту щороку зростає, відзначають учасники виставки. Родзинкою цьогорічного заходу став  Всесвітній День яйця, організований журналом «Корми і факти» та  Міжрегіональною Громадською Спілкою птахівників та кормовиробників України, за підтримки генерального спонсора  компаніїї «АТ Біофарм». Керівник спілки Вадим Шиян  зазначив, що захід дозволив провести цікаві перемовини з тими, хто займається вирощуванням курей, качок, індиків на Сході України. Є попередні домовленості про розширення географії реалізації продукції. «Потужності харківського Агропорту можна порівнювати лише з подібними виставками за кордоном, аналогів в Україні в сегменті де представлено малий та середній бізнес немає»,  - відзначив Вадим Шиян.

В рамках заходу було дано старт унікальному Проекту «Здорова їжа-для здорової нації» та  підписано Меморандум про співпрацю між Спілкою птахівників та Українським Кулінарним Союзом. «Рекомендовано для споживання Українським Кулінарним Союзом» - такий знак якості, корисності  та доступності буде відтепер на продукції наших птахівників. Відома формула «від поля (ферми) до столу» починає справжню дію.
За шість років Агропорт виріс до майданчика для проведення форумів міжнародного рівня, вважає Михайло Малков, координатор програм розвитку FAO в Україні. Два дні він був модератором конференцій, присвячених кліматичним змінам в країні і запобіганню їх наслідків для аграріїв, а також проблемам міграційних трудових потоків і продовольчої безпеки. Таким чином Агропорт підтримав тематику Всесвітнього дня продовольства, що  відзначають у жовтні.

В перший вечір з в рамках агропремії AGROPORT Awards Kharkiv 2017 були відзначені кращі представники аграрної галузі та представники харчопереробної промисловості Харківщини. Більш ніж з 80 підприємств були обрані лише 10 лідерів. Церемонія проходила в перший день роботи заходу в пасажирській залі терміналу аеропорту «Харків».  Під час церемонії нагородження перший заступник облдержадміністрації Марк Беккер відзначив, що цей захід є однією з важливіших агроподій Східної України. «Дуже важливо, що в нашій області є такий майданчик, де сільгоспвиробники можуть заключати нові контракти, спілкуватися, а в подальшому – отримувати інвестиції», - заявив Марк Беккер.
Високу оцінку цьогорічний Агропорт отримав і від губернатора Харківщини Юлії Світличної:
«Динаміка розвитку AGROPORT East Kharkiv відображає динаміку розвитку агробізнесу України. За останні три роки ми стали потужними постачальниками сільськогосподарської продукції на європейські ринки. Але можливостей у Сходу України значно більше», - заявила голова  Харківської облдержадміністрації.

За три дні роботи Агропорт відвідали шість делегацій з південних, західних і східних областей України, а також більше тридцяти представників міжнародних установ.
Старт Агропорту 2018 відбудеться навесні. Першим його прийматиме у квітні Львів, далі естафету підхопить Херсон, який зустрічатиме команду Агропорту в липні, а в жовтні AGROPORT East Kharkiv повернеться на свою батьківщину, де і завершиться святкування першого 5-річча форуму в Україні

Довідка:
АГРОПОРТ - щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за підтримки FAO і входить в календар ООН. Традиційно тематика заходу корелюється з генеральною лінією FAO і підтримує тематику Міжнародних років, які приймає Генеральна асамблея ООН. З 2016 року АГРОПОРТ об'єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках міжнародних аеропортів Харкова і Львова. Організатор форуму: консалтингова компанія ТОВ «Авіабренд». Стратегічний  партнер заходу — група DCH Олександра Ярославського.
Продовольча і сільськогосподарська Організація ООН (FAO) є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира FAO знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані більш ніж у 130 країнах. Організація сприяє встановленню партнерських відносин між урядами, бізнес-об'єднаннями, громадянським суспільством і приватним сектором в сфері продовольчої безпеки і розвитку сільського господарства.
 Всесвітній день продовольства (World Food Day) щорічно відзначається у всьому світі 16 жовтня на честь заснування Всесвітньої продовольчої організації (FAO). У 2016 році святкування було присвячено темі зміни клімату у всьому світі і, відповідно, змін у сільському господарстві та виробництві продуктів. На всіх континентах і у всіх країнах-членах ООН WDP відзначається тематичними конференціями, семінарами та спеціальними акціями із залученням профільних фахівців і широкої громадськості.
Всесвітній день яйця (World Egg Day) відзначається у багатьох країнах світу в другу п'ятницю жовтня. Свято було започатковане у 1996 році на конференції у Відні Міжнародною яєчною комісією (International Egg Commission). Засновники стверджують, що існує більше десятка причин для святкування Дня яйця. Чимало країн, особливо тих, де птахівництво знаходиться на підйомі, з готовністю підтримали цю ідею. З того часу нове свято стало по-справжньому всесвітнім.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Український ринок олійних: можливості та загрози

Успіхи українських виробників і переробників олійних в останні роки посилили інтерес вітчизняних аграріїв і зарубіжних інвесторів до вирощування і переробки олійних культур.

Не дивно, так як за підсумками 2016 року рентабельність вирощування соняшнику досягла 62% - це найвищий показник серед основних сільгоспкультур. У зв'язку з цим площі під соняшником постійно збільшуються на шкоду іншим культурам і все частіше з'являються новини про будівництво нових потужностей з переробки олійних. Чи всі вони зараз потрібні і до чого може призвести настільки бурхливе зростання потужностей з переробки олійних в Україні?

Відповіді на ці гострі питання обговорили на "Олійно-жировій конференції 2017", яку "ПроАгро" провела 6 жовтня в Київському Гольф-Центрі.

Спікери конференції, серед яких представники компаній-виробників, трейдерів, експерти, розкрили хвилюючі галузь теми, оцінили можливості і ризики олійно-жирового бізнесу, логістики, проаналізували стратегічно важливі ринки, представили перспективні напрямки розвитку олійно-жирового ринку і нішевих олійних культур.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Києві визначили найкращі українські вина осені 2017 року

У конкурсі взяли участь 15 українських виноробів, які представили 54 позиції вин.

Серед представлених зразків були як ординарні, так і витримані вина, сортові, купажні і ігристі (вироблені за класичним методом і методом Шарму)

Всі вина на дегустації були сухими – білі, рожеві і червоні. У дегустації були представлені вина з усіх винних регіонів України — від великих заводів (11 виноробень) до невеликих виноробств (4 виноробні).

Дегустаторів розбили на дві категорії – професійні сомельє і любителі вина.

У професійної дегустації взяли участь 14 професіоналів, серед яких були професійні сомельє, винні експерти та представники винних компаній.

Ординарні білі не витримані вина, сорт Шардоне
1 місце - Шардоне 2016, Вина Гулієвих
2 місце – Шардоне Болград
3 місце – Шардоне 2015, Трипільске Нуво

Ординарні білі не витримані вина, сорт Совіньон
1 місце - Sauvignon Blanc, Болград
2 місце – Совіньйон 2016, Вина Гулієвих
3 місце – Совіньйон 2016, Grande Vallée

Білі витримані вина, сорт Шардоне
1 місце – Chardonnay Reserve 2015, Виноробне господарство Князя П. Н. Трубецького
2 місце - Шардоне "Висока гама" 2016, Колоніст
3 місце – Шардоне 2013, Beykush winery

Рожеві вина (всього було представлено 9 вин)
1 місце – Троянді 2016, Вина Гулієвих
2 місце – Піно Меньє Розі 2015, Grande Vallée
3 місце – Піно Нуар Розі 2016, Grande Vallée

Ординарні червоні не витримані вина, сорт Каберне
1 місце – Каберне Болград,
2 місце - Каберне Koblevo Reserve Wine 2016
3 місце – Каберне 2016, Kubey Winery

Ординарні червоні не витримані вина, сорт Мерло
1 місце – Мерло 2016, Gorobchiki, Cotnar
2 місце – Мерло 2016, Koblevo Reserve Wine
3 місце – Мерло 2015 Grande Vallée

Ординарні червоні витримані вина, сорт Каберне
1 місце - Каберне Совіньон 2013 Інкерман
2 місце – Каберне Reserve 2016 Виноробне господарство Князя П. Н. Трубецького
3 місце – Каберне Чизай

Ординарні червоні витримані вина, сорт Мерло
1 місце - Мерло RESERVE 2013, Cotnar
2 місце - Мерло 2016, Ігоря Заїки
3 місце – Мерло 2014, Інкерман

Червоні витримані купажні вина
1 місце - Артанія 2013, Beykush winery
2 місце - Артанія резерв 2012, Beykush winery
3 місце - "Висока гама" 2014, Каберне, Мерло, Колоніст

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Повернення вівчарів додому: свято полонини у Карпатах

Щороку в Карпатах відбувається два великих свята - проводи та зустріч вівчарів.

Українські Новини зняли за допомогою квадрокоптера, як повертаються пастухи з полонини Болота на Івано-Франківщині.

Вівчарі спускають на зиму кошару з майже 500 овець з полонини.

Пастухам допомагали пасти овець собаки. Без них тут ніяк. Відчувши вовків, вони піднімають страшний гвалт і гавкіт, тим самим відганяючи зграю вовків.

Кошару з полонини Болота супроводжували 8 вівчарів і 6 собак.

В селі роздають худобу їх власникам. Вівці залишатимуться  в господарів до наступної весни, а потім знову їх поженуть на все літо пастися на полонину.

Проводи пастухів - це ціле дійство, яке відбувається щороку в травні.

Ваш вибір 'Подобається'.