Аграрії побоюються, що через безсніжну зиму в Україні може бути неврожай

Неврожай - це те, що може очікувати Україну вже в новому сезоні. І причина цьому аномальна погода. Восени дощів практично не було, зима також безсніжна. Як наслідок, ґрунт незволожений. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Яка вартість цитрусових на ринку

Цитрусові - традиційне джерело вітамінів у зимовий період! А які ціни на популярні фрукти на ринку "Шувар", дивіться у відеоогляді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на овочі

Чи змінились ціни на овочі наприкінці січня? Поточні гуртові ціни на картоплю, моркву, буряк, цибулю та капусту на ринку "Шувар"  у свіжому відеоогляді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії назвали головні досягнення вітчизняного рослинництва

2019-й рік для українських аграріїв став рекордним. У країни ЄС було експортовано продовольства на 6,8 млрд доларів. Незаперечними лідерами ринку стали господарства, які вирощують зернові, бобові та насіння олійних культур. Вони принесли загальну виручку понад 420 млрд гривень, повідомляє uatv.ua.

“Найбільшими експортерами соняшникової олії в світі є Україна, Аргентина, Нідерланди й Туреччина, – зазначає аналітик Олена Свирида. – В цілому за останні 10 років на світовому ринку цього сегмента сталася низка змін в торгових потоках. Наприклад, Індія стала одним із лідерів з імпорту соняшникової олії. А Україна – одним з найбільших експортерів”.

У 2019-му Україна оновила рекорд врожаю, зібравши понад 74 млн тонн зернових (на 4 млн тонн більше, ніж в 2018-му). До топ-5 країн-імпортерів української сільгосппродукції увійшли Китай, Єгипет, Нідерланди, Індія та Туреччина. Всього за 11 місяців 2019-го року Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму понад 20 млрд доларів. Крім того, збільшився і показник експорту борошна. Станом на грудень 2019-го, було відвантажено майже 183 тисячі тонн, що на 63 тис. тонн більше, ніж у 2018 році.

Активно набирає обертів світовий ринок органічної продукції. На ньому голосно почала заявляти про себе й Україна. За останні кілька років наші фермери отримали репутацію важливого постачальника екологічної продукції на ринки Західної Європи. Найбільшими країнами-споживачами стали Німеччина, Нідерланди, Великобританія, Австрія, Італія. Також українську продукцію високо цінують в США, Австралії та Канаді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на яблука

Від початку сезону на майданчику ринку "Шувар" було продано більше 7 тис. тонн українського яблука. Це на 35% більше, ніж обсяг продажів у минулому році. Як це вплинуло на ціну фруктів, дивіться у новому відеоогляді від "Інфо-Шувар".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українка створила екоплащ із насіння чіа

Випускниця Академії дизайну в нідерландському Ейндховені виростила плащ із пророщеного насіння чіа, пише UATV.

Щоб проростити насіння чіа, необхідно всього 10 днів. Багато людей додають їх у свій раціон. Робила так і Даша Цапенко, поки у неї не з’явилася ідея зробити з чіа плащ.

Технологія “живого хутра” наступна: насіння чіа замочують і розподіляють на основі з марлі, на ній воно потім і проростає. З однієї сторони коріння, сплітаючись, створює живу підкладку. А з іншої, зовнішньої сторони виробу – паростки. На створення “живої тканини” в Даші пішло три місяці. Поки вона одна носить такий плащ на вулицях Нідерландів.

У 2020-му культурною столицею світу стане ірландський Голвей. Саме там гості міста зможуть протестувати “живий плащ” на собі. Голвей обрали невипадково, оскільки там часто йдуть затяжні дощі. Така погода ідеальна для дощовика, який необхідно поливати п’ять разів на день.

На досягнутому Даша не зупиняється. Зараз вона експериментує над тим, щоб зробити матерію більш довговічною. Дівчина не планує робити плащі з чіа комерційними. Поки це, за її словами, проєкт-маніфест про співіснування людини й одягу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview