Аграрії скаржаться на незаконне скасування договорів оренди земельних ділянок

Аграрії скаржаться на незаконне скасування договорів оренди земельних ділянок

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Зокрема, від дій зловмисників постраждали підприємства – члени Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР): ТОВ «Віскар Агро» та СК «Агробізнес», право оренди яких було скасовано на 33,66 га та 40,5 га відповідно.

За інформацією власників потерпілих підприємств, договори на право оренди земельних ділянок господарствами ТОВ «Віскар Агро» та СК «Агробізнес» були підписані ще у 2010-2014 рр., за цей час орендарі справно і без затримок сплачували орендну плату. Однак наприкінці минулого року виявилось, що орендодавці начебто не знали, що їх земельні ділянки весь цей час перебували в оренді.

У листопаді 2017 року власники звернулись до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції з проханням скасувати права оренди підприємств ТОВ «Віскар Агро» та СК «Агробізнес». Як стверджували самі орендодавці, підставою для подачі відповідних скарг слугувала нібито відсутність істотних умов у прописаних договорах оренди. Хоча насправді документація була складена юридично правильно та містила усю необхідну інформацію.

Зрештою, 20 березня 2018 року державним реєстратором Київської обласної філії КП «Реєстрація нерухомості та бізнесу» В’ячеславом Міхачовим було незаконно скасовано право оренди вищезазначених підприємств на підставі отриманих листів від орендодавців. При тому, що згідно раніше укладених договорів оренди, право на їх скасування в односторонньому порядку передбачено не було.

За два дні той самий державний реєстратор передав право оренди цих земель іншому підприємству – ТОВ «Агрокомплекс «Узин Плюс».

Тепер власники підприємств ТОВ «Віскар Агро» та СК «Агробізнес» сподіваються відновити справедливість через Комісію Мінюсту та у судовому порядку.

Варто зауважити, що вищезазначені випадки не поодинокі. Наприкінці минулого року більше 25 сільгосппідприємств Кагарлицького району на Київщині подали колективні звернення до Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури, районної та обласної державних адміністрацій, відповідних профільних парламентських комітетів із проханням втрутитись у ситуацію та зупинити свавілля рейдерів.

На рівні Кагарлицького району обкатується вражаюча за рівнем нахабства та безкарністю корупційна схема рейдерського захоплення земель. Банда аферистів просто анулює через корумпованих реєстраторів раніше підписані земельні договори.

Останній резонансний випадок у Київській області розгорнувся довкола фермерського господарства СТОВ «Колос».

Як зазначалось, у 2017 році проблема рейдерських захоплень постала перед українськими аграріями особливо гостро. За даними ВАР, минулого року кількість захоплень сільськогосподарських підприємств або спроб привласнити майно та врожаї вітчизняних аграріїв зросла порівняно з 2016 роком у 2,5 рази – до майже 1000 з 360.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ahrariyi-skarzhatsya-na-nezakonne-skasuvannya-dohovoriv-orendy-zemelnyh-dilyanok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    17 Квітня

    У ВР зареєстрували проєкт закону щодо особливостей планування територій, які виникають внаслідок руйнівного впливу війни

    Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

    На Волині чеські інвестори вирощуватимуть енергетичну тополю

    Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

    В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

    Україна орієнтована на діалог і співпрацю, а не на запровадження обмежень у торгівлі з Польщею – Мінагрополітики

    Соняшникова олія дешевшає на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію

    В Мінагрополітики спрогнозували, що буде з цінами на овочі

    Вступ України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики – аграрний міністр Польщі

    Переробка українського соняшнику може зупинитися через атаки росіян на енергетику

    БІЛЬШЕ НОВИН