178171

Аграрії відреагували на розслідування американців про політичну корупцію в українському АПК

Про це в коментарі УНН заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов, коментуючи розслідування американського порталу Wics24 про політичну корупцію в українському агропромисловому секторі.

"Свого часу нам як виборцям обіцяли відкриті списки. Це, і правда, єдине, що нам може допомогти в боротьбі з політичною корупцією. Але, на жаль, відповідний законопроект прийнятий лише в першому читанні. І, на скільки я розумію, бажання його ухвалити до другому, принаймні так, щоб він подіяв вже в найближчі вибори, немає", - пояснив експерт.

Відсутність відкритих списків призводить до того, що серед депутатів числяться комерсанти, які замість служіння громадській справі прислужують собі, пояснив Соколов. Так сталося з народним депутатом Віталієм Хомутинніком, чиї інтереси пішли в розріз з інтересами простих фермерів, нагадав експерт.

"Українські аграрії мають, м'яко кажучи, не зовсім дружні відносини з компанією "Кернел". Справа в тому, що "Кернел" продовжує намагатися перекласти доходи фермерів у свою кишеню.

Згадаймо, як приклад, ситуацію з соєвими поправками, прийняття яких було можливим, в тому числі за рахунок того, що у компанії "Кернел" є відповідні можливості впливу на парламент і на прийняття потрібних рішень. У контексті соєвих поправок, до речі, ми навіть зверталися до ЄБРР. Інформували їх і просили призупинити фінансування компанії. Виключно тому, що ця ситуація є по суті прикладом політичної корупції в українському АПК", - пояснив експерт.

Нагадаємо, автор дослідження і головний редактор сайту Wisc24 Роберт Льюїс пише, що проаналізував політику МВФ, Європейського банку реконструкції і розвитку та інших міжнародних фінансових інститутів в Україні і як приклад розглянув ситуацію в українському агросекторі. На його думку, український агросектор - це типовий приклад зрощування влади з бізнесом. Він зокрема згадав народного депутата від партії "Відродження" Віталія Хомутинніка, який за сумісництвом є бенефіціаром найбільшого агрохолдингу "Кернел", має приватний літак і яхту.

Компанія нардепа "Кернел" - лідер за обсягом відшкодування ПДВ з бюджету країни, при тому, що проти неї відкриті десятки кримінальних проваджень за фактом ухилення від сплати податків.

"У грудні 2017 року Державна податкова служба України виявила злочинний переказ грошей за кордон з Kernel Holding. Як з'ясувалося в розслідуванні, схема була навмисно організована, щоб уникнути заборони Національного банку України на виведення іноземної валюти за кордон. Схоже, що Kernel збирається регулярно давати нові інформаційні приводи для українських ЗМІ", - пише американський Wisc24.

В Україні стрімко зростає сегмент екзотичних грибів

Теґи: 

Про це в інтерв’ю AgroTimes розповів директор інформаційної агенції УМДІС Максим Єнченко.

За його даними, у 2017 році річне виробництво гливи в Україні оцінюється в 4,8 тис. тонн. 

Екзотичних грибів (шиїтаке, агроцибе, ерінги) виробляється близько 120 тонн на рік. Інші екзотичні виробляються у зовсім незначних обсягах. 

«Собівартість там вища за таких обсягів, – пояснив він. – Глива може зайняти 7-10% загального ринку грибів».

Україна також закуповує невеликі партії свіжих екзотичних грибів.

Він уточнив, що екзотичні види грибів вирощують спеціалізовані  господарства. Оскільки в «екзотики» й  печериць зовсім різні технології вирощування.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Жнива-2018: зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці

Так, станом на 18 червня, намолочено перші 10,5 тисячі тонн з 4 тисяч га.

Крім зазначених областей, жнива тривають ще й у Одеській та Дніпропетровській областях. Загалом вже зібрано 281 тис. тонн зерна нового врожаю з 86 тис. га при врожайності 32,6 ц/га. У тому числі намолочено:

– озимої пшениці – 10 тис. тонн з 4 тис. га при врожайності 26,2 ц/га;

– озимого ячменю – 268 тис. тонн з 81 тис. га при врожайності 33,0 ц/га;

– гороху – 2 тис. тонн з 1 тис. га при врожайності 22,7 ц/га.

Також у Запорізькій, Одеській і Херсонській областях розпочато збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 3 тис. га при врожайності 17,4 ц/га і намолочено 6 тис. тонн. 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Синоптики попередили аграріїв про посуху на чверті території України

Про це повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Посуха охопила південно-східну частину України. Найбільше вона зачепила Запорізьку, Херсонську та Харківську області. Дощі були дуже нерівномірні. Можна говорити, що сильна посуха спостерігається на 25% території України", - сказала вона.

За словами Т.Адаменко, прогноз щодо змін урожаю зернових в Україні Укргідрометцентр зможе оприлюднити до кінця червня.

Як повідомлялося з посиланням на дані Всеукраїнської аграрної ради, посуха в південних, центральних і східних областях України може призвести до втрати близько 50% урожаю зернових.

АВК більше не поставлятиме цукерки в Німеччину через скандал із рекламою ЧС-2018

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу компанії.

З'явилася інформація, що у Німеччині продають українські цукерки з символікою російського ЧС-2018.

У компанії АВК заявили, що працюють із цим німецьким партнером уже багато років, але "ми розділяємо думку громадськості та обурення у соціальних мережах, що виникли внаслідок ситуації, яка склалася".

Тому "на сьогоднішній день будь-які поставки продукції до німецької фірми DOVGAN GmbH призупинені. Крім того, кошти, виручені з реалізації даної партії солодощів, буде спрямовано на благодійність та підтримку соціальних програм в Україні".

 

Скільки коштують перші кавуни та дині

Про це повідомляє сервіс “Інфо-Шувар”, за результатами власного щоденного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни.

Так, згідно даних цього моніторингу, на найбільшому оптовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” херсонський кавун, станом на сьогодні, пропонується за ціною 13-15 грн/кг (0,43-0,49 EUR/кг).

Перша диня із Херсону з’явилася на ринку в цьому році на тиждень раніше від кавунів та коштує сьогодні 30-35 грн/кг (0,98-1,15 EUR/кг).

Для порівняння на ринку “Нежданний” у Херсонській області кавун сьогодні пропонується майже на половину дешевше — 7-8 грн/кг (0,23-0,26 EUR/кг), а диня коштує, в середньому, - 25 грн/кг (0,82 EUR/кг).

Як зазначають експерти “Інфо-Шувар”, в 2017 році перші партії кавуна увійшли на ринок України в 20 числах червня, а ціни на найбільшу ягоду в аналогічний період минулого року були більш ніж на 40% вищими від поточних.

Диня в цьому році з’явилася на ринку більш, ніж на 2 тижні раніше, і в порівнянні із стартовою ціною в 2017 році коштує майже на 8% дорожче.