Аграрії завершують збирання урожаю

З них зібрано:

- ранніх зернових та зернобобових – 34,3 млн тонн з площі 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

- кукурудзи – 34,1 млн тонн з площі 4,4 млн га (97%) при врожайності 77,0 ц/га;

- гречки – 136 тис. тонн з площі 108 тис. га (99%) при врожайності 12,6 ц/га;

- проса – 78 тис. тонн з площі 51 тис. га (98%) при врожайності 15,4 ц/га.

Крім того, технічних культур намолочено:   

- соняшнику – 13,8 млн тонн з площі 6,0 млн га (99,8%) при врожайності 22,8 ц/га;

- сої – 4,4 млн тонн з площі 1,7 млн га (99%) при врожайності 25,8 ц/га;

- ріпаку – 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

- цукрових буряків накопано 13,5 млн тонн з площі 274 тис. га (98%) при врожайності 494 ц/га.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Прохід суден з агропродукцією через порти в Азовському морі розблоковано

Про це повідомили учасники Штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві, чергове засідання якого відбулось сьогодні, 4 грудня, під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка.

«Засідання Штабу розпочалося із приємної звістки – наші судна почали проходити в обидві сторони через порти Маріуполя і Бердянська. Порти працюють в штатному режимі, експортні відвантаження відбуваються за планом», - зазначив Максим Мартинюк.

Так, за словами начальника Служби з організації роботи портів ДП «Адміністрації морських портів України»  Вячеслава Вороного, внутрішні робочі групи, які були створені для взаємодії морських портів і станцій «Укрзалізниці», працюють в щоденному графіку і всі необхідні питання вирішуються оперативно. На сьогоднішній день ні одному із терміналів не оголошено конвенції, тобто  обмежень на прийом вантажів.

Станом на 4 грудня перевалка вантажів морськими портами вже склала 37,2 млн тонн, що практично дорівнює минулорічному показнику за аналогічний період.

Довідка:

Українські порти на Азові планують збільшити перевалку вантажів майже на 800 тис. тонн на рік. Для цього Адміністрація морських портів України продовжує реалізацію проектів з днопоглиблення.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

М'ясопереробники скоротили випуск свинини

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДССУ/

За підсумками десяти місяців 2018-го промислові свиногосподарства реалізували на забій 3,8 млн свиней сукупною живою масою 403,6 тис. т (проти проти 4,04 млн голів живою масою 420,4 тис. т у 2017-му). Як наслідок надходження меншої кількості сировини, зменшилися й обсяги переробки — у січні-жовтні цього року випуск свіжої та охолодженої свинини склав 199 тис. т. Це на 1,6% менше обсягів виробництва цього виду м’яса за аналогічний період 2017-го.

Як зауважують аналітики АСУ, меншу внутрішню пропозицію м’яса свиней переробники компенсували за рахунок імпортної охолодженої та мороженої сировини, імпорт якої у січні-листопаді склав 23,4 тис. т:

«Хоча цьогорічні обсяги імпорту перевищують торішні, пропозиція свинини з-за кордону складає трохи більше десятої частини результатів роботи м’ясопереробної галузі за згаданий період».

Крім того, за підрахунками експертів Асоціації, випуск сушеного, соленого та копченого м’яса свиней теж скоротився — 7,1 тис. т за 10 місяців 2018-го, проти 9,2 тис. т за аналогічний період 2017-го.

Не дивлячись на скорочення обсягів виробництва (-11,2%) замороженого м’яса свиней у жовтні, його сукупний випуск за 10 місяців 2018-го навіть додав 6% до минулорічних результатів та склав 12,8 тис. т.

«Такому приросту сприяло трикратне збільшення обсягів виробництва морожених лопаток, окостів та їх відрубів у вересні-жовтні відносно відповідних місяців минулого року. Ця активізація спричинила збільшення об’ємів запасів таких продуктів на складах, які на кінець жовтня перевищили 1 тис. т, що незначно «відстає» від місячних обсягів їх випуску. Залишки охолодженого м’яса свиней, навпаки, скоротилися майже вдвічі та лише на 0,4 тис. т перевищували запаси мороженої свинини», — коментуються в АСУ.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Раду внесли п'ять законопроектів про продовження мораторію на продаж землі

До Верховної ради України внесли п'ять законопроектів про продовження мораторію на продаж землі. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на дані на сайті парламенту.

Зокрема, у ВР 4 грудня внесли проекти законів №№9355-1-9355-5.

У Раду внесли п'ять законопроектів про продовження мораторію на продаж землі

Відзначимо, що проектом №9355-3 пропонується продовжити мораторій до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

На даний момент тексти законопроектів на сайті Ради відсутні.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України про продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель". Таким чином, мораторій був продовжений до 2018 року.

На початку листопада 2018 року Конституційний суд України відмовився розглядати конституційне подання групи народних депутатів про скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

У вересні цього року Порошенко в ході щорічного звернення до українського парламенту підкреслював, що в Україні на сьогоднішній день немає шансів на зняття мораторію з продажу землі та запуску відповідного ринку. При цьому глава держави нагадав, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на вільний ринковий оборот землі порушенням прав українців.

Варто зазначити, що в середині листопада дані опитування КМІС, Центру Разумкова та Соціологічної групи "Рейтинг" свідчили про те, що більшість громадян України (72%) виступають проти купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення і тільки 13% підтримують відкриття ринку землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

„Фабрика агрохімікатів” UKRAVIT увійшла до Всеукраїнського рейтингу найсумлінніших платників податків

Переможцем у сфері права, консалтингу, наукової та технічної діяльності стала „Фабрика агрохімікатів” – найбільше підприємство з виробництва ЗЗР та мікродобрив в Україні.

Ініціатором Всеукраїнського конкурсу «Сумлінні платники податків» є „Асоціація платників податків України”. За словами організаторів, конкурс має на меті підвищити авторитет платників податків у бізнесі, суспільстві та державі.

Саме тому, оцінюючи кандидатів, Асоціація звертає увагу не лише на абсолютні, але й на відносні показники ефективності їх роботи: переможець має дотримуватись податкової дисципліни, забезпечувати офіційне працевлаштування та високий рівень середньої заробітної плати працівників, фінансувати соціальні програми та благодійні акції.

За словами директора підприємства Володимира Ільченка, перемога в конкурсі – спільна заслуга колективів „UKRAVIT” і „Фабрики агрохімікатів”.

„Ми любимо нашу роботу й нашу землю. І пишаємося тим, що робимо свій вклад у розвиток та розбудову нашого підприємства й усієї України, – відзначає Володимир Ільченко. – Бо тільки разом, наполегливо працюючи щодня, можливо досягти успіху і стати всеукраїнським лідером”.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрні монстри не працюють на благо країни

Аграрні монстри і тепер не завжди працюють на благо країни. Через зловживання економічною та політичною владою вони серйозно дошкуляють дрібним і середнім агровиробникам, які, не маючи вибору, змушені йти на різні поступки і втрачати свої важко зароблені кошти при закупівлі у монополістів засобів виробництва та намаганні реалізувати свою продукцію.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Зоя Борисенко, д.е.н., професор. За її словами, уже зараз аграрний ринок втрачає понад 30% прибутків через зловживання монополістів і картельні змови.

"Прикро, що держава не тільки не припиняє цих порушень, а й підтримує монополістів-олігархів замість того, щоб здійснювати демонополізацію аграрних ринків. Непоодинокими є факти, коли наближені до влади агромонстри отримують величезні кошти при розподілі державної допомоги на розвиток фермерства. Очевидно, потрібні неабиякі попереджувальні заходи, щоб не створити монополії на ринку землі та забезпечити демонополізацію сільгоспвиробництва", — підкреслює експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview