182818
178171

Аграрії зберігають зерно у пластикових рукавах

«Скарг від фермерів на те, що їм нікуди подіти врожай, немає. По-перше, кожний елеватор за рік робить принаймні півтора-два оберти. І коли надходять пізні культури, то ранніх зернових у силосах майже не лишається. По-друге, чимало фермерів мають свої сховища і послугами елеваторів не користуються», — розповів в інтерв’ю agrotimes.net Сергій Шупик, керівник департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації.

До прикладу, фермерське господарство «Припіяло» збудувало в Миронівському районі власну сушарку, ємності для зберігання і самостійно здійснює продаж зерна на експорт. Окрім того, багато аграріїв зберігає зерно у пластикових рукавах.

«Інша річ, наскільки ефективні наявні елеватори. Частина з них працює з радянських часів, має застаріле обладнання і технології», — каже Шупик.

Загалом в Україні до 80% зерносховищ потребують модернізації, а через брак потужностей зберігання щороку втрачається чверть урожаю зерна, свідчать дані ProConsulting. Щоб перекрити потребу в нестачі потрібно збудувати елеваторів, по меншій мірі, на 15 млн тонн.

Це розуміють і аграрії. Багато з них будує власні зерносховища. Це дає можливість притримати зерно та продати його дорожче.

Джерело: landlord.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


"Смотрящіє залишилися в 2013 році": Гройсман відсторонив голову Держгеокадастру

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про відсторонення виконуючого обов'язки голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Олега Цвяха від посади у зв'язку з інформацією про наявність так званих "смотрящіх" з земельних питань, а також про початок розслідування Генеральною прокуратурою і Національним антикорупційним бюро, повідомляє УНІАН.

Про це голова уряду заявив на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві після того, як представник однієї з районних адміністрацій озвучив прохання "прибрати смотрящіх" від Держгеокадастра.

"Я уважно вислухав інформацію про "смотрящіх", і, за великим рахунком, я думаю, що на цьому зупинятися не треба. Я думаю, що все, що ми почули, мало бути абсолютно чітким предметом розслідування, і не просто когось кудись забрати, треба когось кудись посадити, і потрібно посадити до в'язниці. Тому я пропоную кілька важливих кроків. Шановні, які аплодували - я чекаю від вас до кінця дня конкретні факти, конкретні прізвища тих, хто є "смотрящім" у ваших районах та областях. І я просив би сьогодні це мені надати", - сказав Гройсман.

"Позиція друга - пан Цвях, з цієї хвилини ви відсторонені від виконання своїх обов'язків. Завтра я звернуся до Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро з тим, щоб ініціювати провадження проти вас, проти всіх ваших керівників районних управлінь, розслідувати, і ви будете сидіти. Вам ніхто не давав права, ніхто. "Смотрящіє" залишилися в далекому 2013 році", - зазначив прем'єр.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко, який був присутній на засіданні Ради, підкреслив, що повністю підтримує позицію прем'єр-міністра. "Повністю підтримую прем'єр-міністра", - сказав голова держави.

27 липня 2016 року Кабінет міністрів України призначив виконуючим обов'язки глави Держгеокадастра Олега Цвяха, який до призначення обіймав посаду начальника головного управління Госгеокадастра в Києві. У грудні минулого року Кабінет міністрів України передав Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) функції з контролю за землями сільськогосподарського призначення, раніше виконувані Державної сільськогосподарської інспекцією України. В середині січня 2017 року Служба безпеки України спільно з Національною поліцією заявили про запобігання спроби відчуження керівництвом Держгеокадастра Київської області земель майже на 2 мільярди гривень.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фермер знайшов 80-сантиметровий їстівний гриб (фото)

"Мені 81 рік, і я ніколи у своєму житті не бачив такого великого гриба", - казав фермер, слова якого передає South China Morning Post.

Під час походу по гриби 81-річний селянин натрапив на гігантський гриб з кількома голівками, найбільша з них у діаметрі сягає 40 см. Місцеві жителі вже назвали цю знахідку "королем грибів". Згодом грибник встановив навколо гігантського гриба паркан, щоб його не пошкодили. В Інституті ботаніки Академії наук КНР підтвердили, що знайдений гриб - їстівний.

Фермер знайшов 80-сантиметрового їстівного гриба

Джерело: УНІАН

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Житниця Європи: Україні пророкують рекордний експорт продуктів в ЄС

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", пише Обозреватель.

Зокрема, за дев'ять місяців поточного року вітчизняні експортери поставили в ЄС аграрної продукції на 4,2 мільярда доларів, що відповідає показнику за весь 2016 рік.

За словами заступника директора наукового центру Миколи Пугачова, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їхня сукупна частка в обороті склала близько 75%.

Основними українськими експортними товарами в ЄС є зернові та олійні культури, а також соняшникова олія та макуха.Юрій Луценко запропонував методи боротьби з агрорейдерством

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Потрібно зробити два системні кроки ‒ змінити порядок переоформлення документів на власність або ренту в сільськогосподарській сфері, оскільки діюча система просто відкрила двері всім шахраям, ‒ заявив він на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві. ‒ І друга тема. Давно настав час, коли потрібно віддати громадам, сформованим й обраним громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів».

Він також зазначив, що за останній рік випадки рейдерства в агропромисловому комплексі значно зменшилися.

«Цього року значно покращилася ситуація, оскільки не було масових битв за врожай, масової крадіжки врожаю, переписування фірм, крадіжки техніки, хоча поодинокі випадки все ще були», ‒ зазначив генпрокурор.

Ваш вибір 'Цікаво'.


На базі Луцького МДП ДП "Укрспирт" буде власна лінія з виробництва горілки

Теґи: 

На зустрічі обговорювалися питання комунікації та взаємодії з фермерськими господарствами Волинської області.

Юрій Горбенко висловив подяку від імені аграріїв Волинської області за можливість прямої співпраці з Луцьким МДП. Це виключає зайвих посередників у співпраці ДП «Укрспирт» і фермерів.

«Цей об’єкт стратегічно важливий для області та держави, область зацікавлена в його роботі під час роздержавлення галузі, збереженні робочих місць та налагоджених економічних зв’язків», - зазначив Юрій Горбенко.

«На базі Луцького МДП буде сучасне ринкове розвинуте підприємство, яке матиме власну лінію з виробництва державної горілки. Для нас головне – відповідність сировини державним стандартам якості, щоб на заводи пішло добре зерно. Прямі поставки від виробників забезпечують нам таку можливість. Переробка вітчизняної сировини створює додану вартість в Україні та дозволяє нам торгувати кінцевим продуктом на українському та закордонних ринках», - підкреслив в.о. директора ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко.

У ході обговорення проблем галузі було прийнято рішення про проведення спільних зустрічей з аграріями – постачальниками сировини на МДП у західному регіоні.

 

Ваш вибір 'Подобається'.