170513

Аграрії знову перекриють автошляхи

У вівторок, 17 грудня, на знак протесту проти намагання влади «протягнути» «олігархічну» модель земельної реформи із можливістю концентрувати в одних руках надвеликі масиви землі, аграрії, селяни та активісти вийдуть до головних автомагістралей по всій країні із закликами провести справедливу земельну реформу, вигідну для України і всіх українців, а не олігархів. Про це повідомляє прес-служба ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Місця проведення акцій:

- Херсонська область: лівий берег Дніпра, за Каховською ГЭС. Траса Р47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, 74 км.

- Полтавська область: автошлях М-03, поблизу с. Чутово Чутівського району;

- Харківська область: автошлях М-03, поблизу с. Коротич, Пісочинського району;

- Одеська область: автошлях М-05 (траса Е-95), поблизу с. Демидівка Любашівського району, (заправка «Socar»).

- Одеська область: автошлях М-15,  с. Киринички, Ізмаїльського району;;

- Кіровоградська область: автошлях М-12, поблизу смт. Новоархангельськ (кафе Застава).

- Черкаська область: автошлях М-05 (траса Е-95), поблизу м. Жашків (поворот на с.Тихий Хутір);

- Житомирська область: автошлях Е583, Бердичівський р-н., поблизу с. Осикове

- Хмельницька область: с. Прибузьке, Хмельницька район (шлях М – 12, Е – 50).  

Аграрїї просять з розумінням поставитися до можливих незручностей у пересуванні автошляхами і врахувати інформацію про проведення мітингів при плануванні поїздок.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світове виробництво яблук зросте

Такий прогноз опублікувало Міністерство сільського господарства США (USDA) у своему грудневому звіті, повыдомляэ прес-служба УПОА.

Незважаючи на суттєве зниження врожаю в європейських країнах, валовий збір яблук цього сезону перевищить показники минулорічного року. Основою причиною збільшення світового валового збору яблук є відновлення виробництва в Китаї. Нагадаємо, що в сезоні 2018/2019  в Піднебесній був зібраний мінімальний урожай яблук за останні 9 років, що було зумовлено несприятливими погодними умовами в квітні-травні, в основних провінціях-виробниках.

Очікуються, що цього сезону виробництво яблук в Китаї зросте на 8 млн тонн і складе 41 млн тонн. Майже у всіх основних регіонах, спостерігалися сприятливі умови вирощування протягом усього періоду розвитку фруктів. На фоні такого зростання валового збору прогнозується, що експорт яблук з Китаю збільшиться на 30% і перевищить позначку в 1 млн тонн.

Що стосується виробництва яблук в ЄС, то прогнозується, що валовий збір скоротиться майже на 25% і складе 11,5 млн тонн. Таке суттєве зниження врожаю вплине і на зовнішні поставки яблук з регіону. Експерти USDA стверджують, що експорт яблук країнами ЄС в сезоні 2019/2010 знизиться відразу на 200 тис. тонн до 975 тис. тонн, що стане другим найменшим показником з сезону 2007/2008 років.

Згідно з опублікованими прогнозами виробництво яблук в США зросте на 179 тис. тонн до 4,7 млн тонн. В першу чергу збільшення врожаю пов’язано зі зростанням виробництва у Вашингтоні, в результаті сприятливих погодних умов. Очікується, що об’єми зовнішніх поставок зростуть на понад ніж 100 тис. тонн та складуть 860 тис. тонн. Збільшення експорту експерти в першу чергу пов’язують зі скасуванням двадцятивідсоткового тарифу «відплати» Мексиці у травні 2019 року. Імпорт яблук США залишиться на рівні 145 тис. тонн, оскільки збільшення поставок з Нової Зеландії компенсують зниження імпорту з Чилі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні скорочується виробництво молока

Про це повідомляє Державна служба статистики України. 

Частка молока, виробленого сільськогосподарськими підприємствами, у загальному обсязі за 11 місяців становить 27,7% – 2,5 млн тонн. Ці обсяги виробництва на 1,2% менше, ніж за аналогічний період 2018 року. 

Виробництво молока протягом 11 місяців 2019 року в господарствах населення скоротилося на 4,7% проти аналогічного періоду минулого року – до 6,6 млн тонн.

Найбільше зростання виробництва молока серед промислових підприємств у січні-листопаді цього року зафіксовано у Тернопільській області – 10,4% – до 79,8 тис. тонн; Хмельницькій – 5,7% – до 163,8 тис. тонн; Волинській – 104,2% – до 83,7 тис. тонн.

Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока підприємствами, як порівняти з січнем-листопадом 2018 року, – на 21,4% – до 1,1 тис. тонн.

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини зони проведення АТО.

Джерело: agrotimes.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські винахідники працюють над створенням розумної теплиці

Українська компанія IDA розпочала роботу над створенням автономної теплиці Smart Oasis Farm, пише superagronom.com.

«Від 70 до 80% загальних витрат води припадає на агросектор. Щоб виростити один томатів необхідно від 30 до 50 літрів води, хоча в самому плоді залишається близько 150-200 грам. Тому ми вирішили зайнятися агротехнологіями», — розповідає засновник компанії Алекс Приходько.

Ідея була в тому, щоб робити модульне рішення для вирощування рослин, а поливати їх водою, отриманою з повітря. Наразі розробниками зібрано першу MVP-версію проекту, з якої вже вдалось отримати перший врожай.

«Розумна ферма» зовні складається з теплоізольованих контейнерів для перевезень. Усередині такої ферми воду переводять в туман, збагачують його поживними речовинами і киснем, після чого їм живлять коріння рослин. Для освітлення рослин тут використовують світлодіоди повного спектра.

За словами засновника проекту, така технологія дозволяє підвищити врожайність вдвічі в порівнянні з іншими подібними рішеннями.

«Разом з Іваном Чубою з «Техноватора» ми створили автоматизацію, яка відповідає за управління кліматом, світлом і поживними речовинами», — ділиться Алекс Приходько.

Наразі його команда працює над роботизацією посадки, пересадки і збирання врожаю. В ідеалі: за всіма процесами стежитиме програма-агротехнологій, яка зможе на 90% замінити людину. «Розумну ферму» команда планує представити на виставці Expo Dubai 2020.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як АЧС впливатиме на світовий ринок свинини

Щодо впливу спалаху африканської чуми свиней (АЧС) в Китаї на світовий ринок м’яса, розглядаються два варіанти:

швидке відновлення – виробництво свинячого м’яса в Китаї у 2030 перевищить обсяги, які були у КНР до того, як виявили перший спалах АЧС у 2018 році;
повільне відновлення – виробництво свинини в 2030 році не досягне показників, що фіксувались до АЧС.

В обох випадках попит на імпорт з боку Китаю досягне рекордних рівнів, що призведе до збільшення експорту з основних країн-експортерів, включаючи ЄС. Це також призведе до розширення виробництва за межами Китаю в найближчі два-три роки. Однак у більшості країн-членів Євросоюзу збільшення виробництва буде обмежено вимогами екологічної політики.

До кінця 2020 року очікується, що виробництво свинини в Китаї знизиться більш ніж на 35% порівняно з 2018 роком. Через зростання попиту ЄС буде експортувати понад 80% цього виду м’яса. Виробництво свинини в КНР почне відновитися лише з 2021 року, якщо поширення хвороби вдасться спинити. Робота галузі в країні може бути стабілізована до 2025 року, якщо реструктуризація галузі свинарства буде здійснена достатньо швидко.

Джерело: Meat-Inform

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Одещині запустили біогазову станцію

Станція по виробництву біогазу в смт.Окни пройшла етап виведення на режим і працює на 100% заявлених показників. Біогазовий комплекс в Одеській області сьогодні видає цілодобово електричну потужність 1,2 МВт. Вироблена енергія подається в мережу за «зеленим тарифом».

Зазначається, що біогазова станція в Окнах – це успішно реалізований «зелений» проєкт компанії «Зорг Біогаз». Станція працює за двохстадійною CSTR-технологією та складається з реактора об’ємом 3800 м3, доброджувача 3800 м3 і ТЕЦ Jenbacher. Станція працює на 100% рослинній сировині – кукурудзяному силосі. Для забезпечення біогазової станції силосом знадобилося 500 га землі.

«Ще у вересні станція ніяк не могла розігнатися більше ніж на 40% – відбувалося закислення сировини. Для вирішення проблеми компанія  «Зорг Біогаз» найняла кращого німецького технолога Д-ра Ганса Фрідманна. Основною рекомендацією було використання мікроелементів і дотримання технологічних режимів. З першою проблемою успішно впоралися і станцію вдалося розігнати до потужності 80% за 2 місяці. Далі виникла проблема, яка не була передбачена проєктом. Силос мав 60% сухих речовин і утворилася кірка. Проблему кірки побороли за 3 тижні не за рахунок мішалок, як завжди думають новачки, а за допомогою одних технологічних заходів», – пояснив генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз Юкрейн» Ігор Реддіх.

Німецький технолог біогазової галузі Ганс Фрідманн, з яким тісно співпрацює «Зорг Біогаз», дав свою оцінку роботи станції в Окнах.

«Я вважаю, що ця біогазова станція має дуже хороший потенціал і навіть може вийти на більшу потужність, ніж спочатку було заплановано. Для цього, звичайно, доведеться трохи попрацювати, накопити досвід. Що стосується обладнання, яке використовується на станції, – це в основному техніка німецького виробництва. Тут витриманий високий технічний стандарт», – сказав він.

Джерело: agro-yug.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview