174499

Аграріїв хочуть зобов'язати відправляти СМС бджолярам про хімобробку полів

Депутати Ради запропонували парламенту зобов’язати аграріїв, які використовують засоби захисту рослин та агрохімікати, за кілька днів до початку обробки за допомогою СМС інформувати бджолярів, які мають пасіки в районі десяти кілометрів від місця обробки. Відповідний законопроект зареєстрований на сайті Верховної Ради, пишуть Українські Новини.

Авторами законопроекту стали Леонід Козаченко, Мустафа Джемілєв і Сергій Лещенко.

Аграріїв зобов’яжуть вказувати у своєму повідомленні місце, час і дату обробки, а також назви рослин, яких опилюватимуть та препарат. Зазвичай рослини опилюють з 21:00 до 5 години ранку.

Нардепи пропонують запровадити держпідтримку бджільництва, згідно з якою відшкодовуватимуть половину витрат, а також ввести адміністративну та кримінальну відповідальність за нанесення шкоди цій галузі.

За незаконний зруб медоносних дерев або чагарників передбачене позбавлення волі терміном від 2 до 5 років, за надання неправдивої інформації про ведення бджільництва, наслідком якої стане загибель бджіл, передбачений штраф у розмірі від 3 до 5 тис. неоподаткованих мінімумів або позбавлення волі до двох років.

У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що минулого року в Україні загинуло майже 50 тис. бджолосімей.

Канадці проінспектують систему держконтролю України у сфері бджільництва

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Зазначається, що успішне проходження місії з оцінки вітчизняної системи контролю за живими колоніями бджіл дозволить поглибити українсько-канадське співробітництво, розширити експортні можливості галузі бджільництва та дасть можливість бджоляру-виробнику розвиватися.

У рамках місії представники компетентного органу ознайомляться з роботою територіальних органів Держпродспоживслужби та племінних пасік у Закарпатській та Полтавській областях. Також планується, що інспектори ознайомиться з роботою Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який є національною референс-лабораторією.

У Мінагрополітики обрано керівників на посади державних підприємств

У Мінагрополітики в період з 21 січня 2019 року до 13 лютого 2019 року, відповідно до наказу Мінагрополітики від 17 грудня 2018 року № 597, проведено конкурсний відбір на посади 16 керівників державних підприємств, що належать до сфери управління міністерства.

Для участі у конкурсному відборі подали документи 58 претендентів. Постійно діючою комісією з проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, утвореною наказом Мінагрополітики від 08 жовтня 2018 року № 484, допущено до участі у конкурсному відборі 45 претендентів. Але 13 учасників не з’явилось на засідання, в рамках конкурсного відбору.

Переможцями конкурсного відбору було визначено учасників з найкращими пропозиціями.

Результати конкурсного відбору на посади керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Мінагрополітики, розміщені на офіційному сайті міністерства.

Працівникам Слов'янського масложиркомбінату заборгували понад 3 мільйони гривень

Про це пише 6262.

Під час робочої наради у Слов'янській міськраді виконуючий обов'язки керівника «СФС Трейд» Костянтин Сокол розповів, що підприємство було змушено звільнити 285 працівників за угодою двох сторін. З грудня підприємство не працює через відсутність сировини.

«Банки знаходяться у спорах з попереднім власником підприємства, із-за цього блокована його робота. Будівля та обладнання - у банківських спорах. Давати підприємству сировину ніхто не хоче. Тому воно не працює. Відповідно, зарплату платити нічим. Але ми не скидаємо з себе зобов'язань перед людьми по зарплаті», - розповів Костянтин Сокол.

У загальній сумі борг працівникам становить 3 млн 300 тисяч грн. За словами керівництва, найближчим часом комбінат зможе реалізувати партію продукції і отримати близько 500-600 тисяч гривень. З цих грошей співробітникам збираються виплатити зарплату за грудень.

Працівники написали колективну заяву в поліцію. Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом невиплати зарплати, триває досудове розслідування.

На вітчизняному ринку домінує імпортна цибуля

Для січня такий обсяг є рекордним, принаймні за останні 5 років, до того ж, мова йде про найбільший обсяг імпорту в розрізі поточного маркетингового року. Саме імпортна цибуля складала головну пропозицію на вітчизняному ринку, активність українських фермерів була досить стриманою.

Згідно звітів департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», в січні 2019 року на майданчику ринку було продано 1,7 тис. тонн цибулі. Левову частку в цьому обсязі також займала саме імпортна продукція.

«Ми щоденно слідкуємо за подіями , які відбуваються на майданчику нашого ринку, вони чудово відображають загальну картину вітчизняного плодоовочевого бізнесу. Ще в жовтні ми помітили поступове збільшення пропозиції імпортної цибулі, а в січні за нашими оцінками на майданчику ОРСП «Шувар» частка імпорту в структурі пропозиції цибулі досягала 80%, за нашими оцінками, це близько 1,3-1,4 тис. тонн або 15% від національного імпорту в цьому місяці . Таким чином наш ринок в цьому сезоні затвердив статус одного з найбільших каналів реалізації сільгосппродукції в Україні. До речі, за перші 2 тижні лютого на ОРСП «Шувар» було продано цибулі навіть більше, ніж за весь січень і майже вся вона була імпортна. Тобто, в кінці цього місяця ми розраховуємо на черговий рекордний показник», - розповідає Іван Федишин, керівник напрямку «Овочі та Фрукти» ОРСП «Шувар».

Як вже повідомлялось, цього сезону Україна досить рано почала імпортувати цибулю. Така необхідність виникла у зв’язку зі зниженням врожаю власної цибулі в країні, через несприятливі погодні умови влітку. Крім того, більшість українських фермерів, яким вдалось зібрати більш-менш якісний врожай, сьогодні тримають цибулю в сховищах, сподіваючись отримати кращу ціну в квітні 2019 року. Саме це створило сприятливі умови для імпортерів.

Цікавим є те, що раніше внутрішній дефіцит Україна компенсувала здебільшого поставками цибулі з країн ЄС, але врожай європейської цибулі в цьому сезоні теж постраждав через літню посуху, тому українським імпортерам довелось шукати альтернативні канали поставок.

За даними аналітиків ОРСП «Шувар», восени на майданчику ринку здебільшого пропонувалась цибуля з Азербайджану, а вже з другої половини листопада та протягом зими головні поставки відбувались з Казахстану та Узбекистану.

Структура посівних площ під урожай 2019 року складає 27,7 млн га

Про це повідомляє прес-служба МінАПК.

Цього року планується посіяти зернові культури на площі 14,8 млн га або 54% у структурі посівних площ, що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах.

Так, посів ярих зернових культур прогнозується на площі 7,2 млн га. При цьому структура зернового клину може корегуватися в залежності від умов перезимівлі озимих культур за рахунок оптимізації площ ярих зернових культур, зокрема, кукурудзи на зерно та пізніх круп’яних культур.

Крім того, загальна потреба в насінні ярих культур по сільськогосподарських підприємствах для посіву у 2019 році складає 682 тис. тонн.

Очікувана забезпеченість насінням ярих складає 684 тис. тонн або 100% до потреби, в тому числі: пшениці – 101 %, ячменю – 101 %, вівса – 100 %, проса – 100 %, гречки – 100 %, рису – 100 %, гороху – 100 %, кукурудзи – 100 %, ріпаку – 100 %, соняшнику – 100 %, сої – 100 %, картоплі – 100 %, цукрових буряків – 100 %.