Аграрна біржа: цінові тенденції на ринку борошна у лютому

За внутрішніми контрактами серед продукції переробки зерна (борошно, висівки) середньозважені ціни показала невелике зростання у лютому 2019 р.:

Товар

Середньозважена ціна у лютому 2019 р.

Середньозважена ціна у січні 2019 р.

Приріст цін, %

1

борошно пшеничне вищого гатунку

8 703,78

8 540,15

1,92

2

борошно пшеничне першого гатунку

8 338,19

8 130,16

2,56

3

борошно пшеничне другого гатунку

7 722,00

7 612,15

1,44

4

борошно житнє

6 368,21

5 500,00

15,79

5

висівки пшеничні

3 158,89

3 158,32

0,02

6

висівки житні

1 855,68

1 850,00

0,31

Так, середньозважена ціна на продукцію переробки зерна (борошно, висівки) у лютому 2019 р. порівняно з відповідним періодом 2018 р. зросла (грн. / тонн.):

Товар

Середньозважена ціна у лютому 2019 р.

Середньозважена ціна у лютому 2018 р.

Приріст цін, %

1

борошно пшеничне вищого ґатунку

8 703,78

6 720,81

29,50

2

борошно пшеничне першого ґатунку

8 338,19

6 405,57

30,17

3

борошно пшеничне другого ґатунку

7 722,00

5 996,10

28,78

4

борошно житнє

6 368,21

5 157,04

23,49

5

висівки пшеничні

3 158,89

2 934,64

7,64

6

висівки житні

1 855,68

1 788,00

3,79

 

Інформацію про торги можна отримати на сайті товарної біржі  https://agrex.gov.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Найбільший вітчизняний виробник яєць отримав сертифікат відповідності Halal

Український агрохолдинг «Авангард» («AVANGARDCO IPL») бізнесмена Олега Бахматюка отримав сертифікат про відповідність яєць стандарту Halal.

Ще минулого року AVANGARDCO IPL отримав дозвіл на експорт яєць   до Європейського Союзу (яєчні продукти компанії дозволені до експорту в ЄС з 2014 року). Відтепер  якість яєць AVANGARDCO IPL підтверджено ще й сертифікатом відповідності стандарту Halal, що дозволить розширити ринок збуту в Україні та в країнах Близького Сходу, Африки та Азії.

Отриманням сертифікату агрохолдинг підтвердив, що дотримується високих стандартів виробництва, які висуваються до виробників представниками мусульманського світу.

“Щоб наша продукція відповідала найвищим критеріям якості, ми налагодили цикл виробництва, який дозволяє контролювати всі етапи - від вирощування кур-несучок до зберігання готової продукції та системи логістики, - коментує керівник відділу комунікацій AVANGARDCO IPL Маріанна Коніна. - Отримання сертифікату Halal означає, що ми можемо не тільки задовольнити попит на Halal продукцію в Україні, де проживає близько 2 млн. мусульман, а й експортувати її в ще більшу кількість країн світу, в тому числі - збільшити експорт в Європу. Мусульманське населення Європи за різними оцінками складає орієнтовно 52 млн. осіб і воно постійно зростає. Для європейців позначка Halal є своєрідним знаком якості. Також для нас відкриваються додаткові ринки Сходу, Африки та Азії, де дуже сильна культура Ісламу і вимоги до відповідності продуктів харчування”.

За оцінками Центру сертифікації Halal Global Ukraine, який видав сертифікат, оборот європейського ринку “ Halal ” продуктів становить приблизно $66 млрд., а в наступне десятиліття він може збільшитися ще на 20-25%. Світовий ринок продуктів, які відповідають стандартам «Halal», оцінюється в $500 млрд. на рік, а число потенційних споживачів сягає 1,5 млрд. осіб – орієнтовно стільки людей сповідують Іслам у світі.

Довідка: AVANGARDCO IPL - найбільший виробник яєць і сухих яєчних продуктів в Україні та Європі. До складу компанії входять 19 птахофабрик із виробництва яєць, птахокомплекси повного циклу «Авіс» та «Чорнобаївське», 3 інкубатори, 10 зон із підрощування молодняка, 6 комбікормових заводів, 3 склади тривалого зберігання яєць та біогазовий завод. До складу AVANGARDCO IPL також входить завод із виробництва яєчних продуктів «Імперово Фудз», який є одним з найбільш технологічно-розвинених об'єктів з переробки яєць на території Європи. Компанія експортує свою продукцію до Близького Сходу, країн Африки, Азії, СНД та ЄС.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Компанія Vitagro Partner розширює асортимент продукції торгової марки Semelita

В 2019 році компанія Vitagro Partner вивела на ринок 8 нових сортів насіння, серед них 7 сортів пшениці та 1 сорт сої. Кожен з продуктів має свої переваги, та підібраний у відповідності до потреб господарств у нових умовах змін клімату.  Провідні фахівці з насінництва та агрономи компанії впевнені, що обираючи нові високоврожайні сорти фермерські господарства можуть вийти на нові  показники врожайності та прибутковості.  А застосовуючи  засоби захисту нового покоління під торговою маркою Bayton зможуть бездоганно забезпечити надійний  захист від бур’янів та шкідників.

Кожний з представлених сортів насіння має свої особливості.

ЛІГА ОДЕСЬКА (Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН України, м. Одеса )

Сорт має високий генетичний потенціал урожайності та якості зерна, що найбільш повно реалізується при інтенсивній технології вирощування. Забезпечив урожайність 7,8-11,8 т/га з перевищенням національних стандартів на 12,1-13,0%. Витримує екстремально посушливі умови. За якістю зерна - сильна пшениця, сила борошна 366-388 о.а. Має високу стійкість до осипання та проростання зерна в колосі при перестої. Вирізняється високою продуктивною кущистістю (726-848 стебел на м2), із середнім рівнем продуктивності колосу (1,2-1,6 г зерен з колосу).

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА  «МЕСКАЛЬ» 
(Оригінатори: «Лімагрейн Юроп», «Нікерсон Інтернешнл Рісьорч СНС»,  Франція)

Новий топовий сорт компанії Лімагрейн, який прийшов на заміну відомому сорту Колоніа. За інтенсивної технології Мескаль може продукувати до 14 т/га продовольчого зерна групи В (з легкістю долає відмітки у 11-12 т/га у товарних посівах).  Особливість сорту полягає у відмінній  зимостійкості , високий коефіцієнт кущіння, добре переноситься посухостійкість. Сорт компенсаційного типу і здатний формувати продуктивність за рахунок компенсації різних елементів продуктивності. Особливо виражена стійкість до хвороб: борошнистої роси, іржи бурої, фузаріозу.

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА «НОТА ОДЕСЬКА»
(Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН України, м. Одеса)

Забезпечує врожайність 7,6-10,8 т/га, що вище національних стандартів на 8,0-15,1%. Сорт з оригінальною морфоструктурою  універсального типу. Відносно висока витривалість до низьких і середніх агрофонів (тип реакції сорту Писанка). Не осипається, високостійкий до проростання на пні.

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА «ПЕРЕПІЛКА»
(Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН України, м. Одеса)

Сорт нового покоління високоінтенсивного типу, степової та лісостепової екології. За роки випробування в Інституті урожайність склала 8,87-11,4 т/га. Вирізняється доброю морозо-, зимостійкість - на рівні стандарту Альбатрос одеський. Виняткова посухостійкість (значно вища, ніж у сортів-стандартів в степовій зоні). Сорт належить до групи сильних сортів пшениці: «сила» борошна 340-420 о. а., висока загальна оцінка хліба. Придатний для всіх типів грунтів

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА «РЕБЕЛЛ»
(Оригінатор: «РАЖТ», Франція)

Унікальність сорту полягає у здатності формувати високий врожай (в межах 75-91 ц/га залежно від зони вирощування) за рахунок стабільного формування від 4 до 6 продуктивних стебел. Крім того, має генетично закріплені ознаки формування зерна високої хлібопекарської якості.Сорт інтенсивного типу з відмінними адаптивними якостями до різних типів ґрунтів України. Завдяки своїй винятковій пластичності – сорт входить в п’ятірку найпопулярніших в Європі. Характеризується високою стійкістю до вилягання та осипання зерна в колосі. Має високу морозостійкість та посухостійкість. Стійкий  до хвороб:  фузаріозу колоса, бурої листкової іржі та борошнистої роси.

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА «РЖТ РЕФОРМ»
(Оригінатор: «РАЖТ», Франція)

Високопродуктивний середньопізній сорт хлібопекарської озимої пшениці (клас А) інтенсивного типу. Абсолютний бестселер у Центральній та Західній Європі. Завдяки пластичності, у Чехії за кілька років вийшов на друге місце за посівними площами в озимому клині.
Висока стійкість до хвороб:  стійкість до борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу колосу. Високостійкий до вилягання та осипання зерна в колосі. Характеризується високою здатністю до продуктивного кущення (від 4 до 6 стебел), причому як осіннього, так і весняного. Високоадаптивний, універсальний до строків посіву та типів ґрунтів.  Придатний для всіх типів ґрунтів.

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА «РІВЕРО»
(Оригінатор: «Нордзаат Заатцухт ГмбХ & Ко. КГ», «Заатен Юніон», Німеччина)

Новий топовий сорт компанії Заатен Юніон високоінтенсивної групи з потенціалом врожайності 135 ц/га. Має добрі хлібопекарські якості – група В. Наділений генетично закріпленими ознаками посухостійкості, стійкості до осипання, проростання на пні. Має відмінну стійкість до  хвороб: борошнистої роси, жовтої іржі. Середньостійкий до фузаріозу колосу.                                                                                      

СОЯ «ПАНОРАМА»
(Оригінатор: «Севіта Дженетікс», Канада)

Компанія Vitagro Partner має ексклюзивне право на представленні сорту в Україні.

Середньоранній сорт нової генерації (покращений ДХ 618), інтенсивного типу, універсальний до ґрунтів.  Володіє здатністю швидко утворювати сходи і швидкий початковий ріст. Висока здатність до гілкування (як в Кофу), тому ідеально підходить як до звичайного рядкового, так і широкорядного способу сівби. Генетично стійкий до найпоширеніших хвороб, у т.ч. - склеротініозу та фітофторозу. Стійкий до розтріскування.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрний фонд поскаржився на тиск з боку НАБУ

Відповідна заява опублікована на офіційному сайті "Аграрного фонду".

"Безкінечні та безпідставні розслідування НАБУ впродовж останніх трьох років перешкоджають проведенню господарської діяльності, дискредитують імідж Товариства та репутацію його керівників, підривають довіру банків, державних органів та контрагентів. Вести прибуткову господарську діяльність в умовах постійного відвертого та безпідставного тиску та без документів, які були вилучені співробітниками НАБУ, вкрай проблематично. Це ставить під загрозу надходження коштів до державного бюджету, які Товариство сумлінно сплачує у вигляді податків, зборів та дивідендів", - йдеться у повідомленні.

У зв'язку цим, голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко звернувся до Президента України та Прем'єр-міністра України з проханням відреагувати на ситуацію, що склалась, захистити ПАТ «Аграрний фонд» від незаконного тиску, упередженості НАБУ та вжити в межах компетенції заходів щодо поновлення порушених законних прав та інтересів ПАТ «Аграрний фонд», як провідного оператора аграрного ринку та однієї з найприбутковіших державних компаній України.

"Оскільки під час проведення слідчих дій неодноразово порушувалися права працівників ПАТ «Аграрний фонд», Андрій Радченко також звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням провести перевірку на предмет вчинення правопорушень детективами НАБУ під час обшуків у приміщенні Товариства.

Голова правління ПАТ «Аграрний фонд» також звернувся до Бізнес-омбудсмена України з проханням провести перевірку законності дій детективів НАБУ та вжити заходів щодо поновлення порушених прав ПАТ «Аграрний фонд» та притягнення до відповідальності співробітників НАБУ". - зазначають у прес-службі "Аграрного фонду".

Нагадаємо, що 7 лютого 2019 року співробітники НАБУ заблокували роботу ПАТ «Аграрний фонд» і протягом двох діб проводили обшуки в примішенні Товариства.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як захистити зернові ранніх строків сівби

Тож експерти вбачають у цьому передумови для гарного врожаю.

Однак погодні умови сприяли одночасно й розвитку численних хвороб зернових. Вже сьогодні на полях, особливо у посівах ранніх строків сівби, помітні перші ознаки снігової плісняви; а дуже скоро, відмічають агрономи, список небезпек поповнить септоріоз, борошниста роса та інші захворювання. Тож у таких умовах культури потребують посиленого захисту.

«При перших ознаках хвороб зернових колосових, а також профілактично необхідно провести фунгіцидну обробку, – рекомендує керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Якнайкраще для цього підійдуть багатокомпонентні препарати, що надзвичайно ефективно діють при понижених температурах. За рахунок різних механізмів дії діючих речовин вони контролюють збудників широкого спектру хвороб, проявляють лікувальні властивості, а також захищають рослини від нового зараження. Крім того, багатокомпонентні фунгіциди, як правило, не викликають у патогенів резистентності, що дає можливість максимально ефективно захищати посіви від хвороб».

Читайте також: Нове комплексне рішення для захисту зернових колосових від «UKRAVIT»

Цим характеристикам відповідають препарати Акула (прохлораз, 300 г/л + тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л), Ті Рекс (пропіконазол, 150 г/л + тріадимефон, 150 г/л), а також новинка сезону 2019 – Захисник Екстра (тіофанат-метил, 310 г/л +  флутриафол, 190 г/л). Своєчасне застосування забезпечує миттєвий «стоп-ефект» у розвитку широкого спектру захворювань і одночасно – тривалу захисну дію, що розповсюджується на нові прирости. А відносно низька норма внесення в поєднанні з високою ефективністю дії робить фунгіциди Акула, Ті Рекс і Захисник Екстра економічними та рентабельними у застосуванні.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ХАРП продемонстрував кращі рішення для сільгосптехніки

Стенд ХАРП зібрав понад 150 відвідувачів з усієї України. Високий інтерес українські аграрії виявили до підшипників HARP AGRO з ущільненнями підвищеної герметичності X-SHIELD.

«Наші підшипники з ущільненням відрізняються поліпшеною конструкцією, яка забезпечує підвищену герметичність і захист від механічного впливу, пилу, бруду і абразивних частинок. Зовнішня сторона ущільнення металева, завдяки цьому рослинна маса при роботі сільгосптехніки не може пошкодити ущільнення або потрапити всередину підшипника, тим самим перешкодити його нормальній роботі і вивести з ладу всю техніку. Унікальна система багатокромочних ущільнень робить підшипник необслуговуваним, що зараз дуже популярне серед сільгоспвиробників», – розповідає директор департаменту продажів Віталій Горбів.

Стенд підприємства також відвідали аграрії, які добре знайомі з продукцією ХАРП і встигли випробувати комплектуючі в непростих умовах експлуатації техніки, зокрема під час посухи у пильному і кам'янистому середовищі, а також у зоні надмірного зволоження. Так, за відгуками землеробів, підшипникові вузли ХАРП відрізняються високою надійністю. Техніка, яка комплектується підшипниковими вузлами підприємства, успішно відпрацювала не один сезон, при цьому деталі не потребували обслуговування і додаткового змазування.

«Ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT зарекомендували себе не тільки як необслуговувані рішення, що не потребують додаткової змазки, а і зручною установкою. Монтаж дуже простий. Аграрії виконують його і в польових умовах», – додає директор департаменту продажів.

Також економічно ефективним рішенням для сільгосптехніки є серія підшипників UC (аналоги YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійка корпусних вузлів на базі даних підшипників. Для забезпечення більш тривалого терміну служби вузлів і максимальної ефективності всі підшипникові вузли з чавунними корпусами мають прес-маслянки. Крім цього, підвищена якість виготовлення підшипника і корпусу дозволяє забезпечити їх повну взаємозамінність у будь-який потрібний час експлуатації.

З планів на 2019 рік Віталій Горбів виділив підготовку до випуску нової продукції та вихід на нові ринки: «На сьогодні підприємство працює над освоєнням близько 20 типів підшипників агронапрямку».

Численні відвідувачі стенду ХАРП висловили бажання відвідати підприємство і ознайомитися з технологією виробництва продукції. Як анонсують представники компанії, з приходом весни на Харківському підшипниковому заводі стартує новий екскурсійний сезон, в рамках якого всі охочі зможуть переконатися в сучасному рівні виробництва. Нагадаємо, що в минулому році, ХАРП прийняв понад 100 гостей.

«Перед виробниками сільгосптехніки стоїть головне завдання – випуск продукції, яка буде відповідати наступним вимогам: по-перше, висока продуктивність, надійність і безвідмовність, по-друге, технологічність роботи і універсальність застосування, по-третє, високий ресурс роботи та економія паливно-мастильних матеріалів. Перераховані вище фактори досягаються за рахунок використання якісних комплектуючих, у тому числі підшипників і вузлів. ХАРП розробив унікальну лінійку підшипникової продукції агронапрямку, яка задовольняє як виробників сільгосптехніки, так і кінцевих споживачів в надійності застосування», – резюмує Віталій Горбів.

Багаторічний досвід підприємства дозволяє задовольняти запити клієнтів по всьому світу. Продукція ХАРП затребувана такими великими виробниками техніки, як, наприклад, Ростсільмаш і Salford, Конюшина і МТЗ. Крім цього, ХАРП продовжує плідну співпрацю з найбільшим болгарським виробником сільгосптехніки «MetalAgro», провідною світовою металургійною компанією «Арселорміттал», продовжує контракт ексклюзивної дистрибуції з компанією «IGNERA» (Латвія).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview