Аграрна Юридична Конференція: про борги, рейдерство та ринок землі

23 жовтня 2019 року компанія "ПроАгро" проведе  IV Аграрну Юридичну Конференцію.

Цьогорічна конференція буде присвячена таким актуальним питанням як борги, зокрема, і їх прострочення, рейдерства в агробізнесі, а також купівлі-продажу та оренді землі. Захід складатиметься з трьох панельних блоків, на яких проблеми висвітлюватимуться з різних сторін.

Панель 1. Борги. Чи потрібно їх уникати? Що з ними робити коли їх багато і вони прострочені?

Кейс боржника
Кейс кредитора
Думка експерта
Думка колектора
Думка юриста
 

Панель 2. Рейдерство. Хижаки чи санітари лісу?

Кейс потерпілого
Кейс "рейдера"
Думка експерта
Думка Мін'юсту
Думка бізнес-омбудсмена
 

Панель 3. Земля. Купити, продати, орендувати.

Кейс орендаря
Кейс орендодавця
Кейс реєстратора
Думка експерта
Думка юриста

На IV Аграрній Юридичний Конференції ви зможете знайти відповіді на всі питання, які вас турбують, безліч корисної інформації і практичних кейсів, а також корисні знайомства та неформальне спілкування.

З питань участі звертайтеся:

тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail:  [email protected]  [email protected],

Детальніше за посиланням.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

УЗ запускає інтерактивний графік руху для зерновозів: що треба знати аграріям

Про запровадження нових правил перевезень зернових розповів директор із розвитку бізнесу «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев.

Як перевозиться зерно на залізниці – можна буде відстежувати онлайн. Новий, інтерактивний графік руху зерновозів «Укрзалізниця» обіцяє запровадити уже з третьої декади вересня. За словами Андрія Рязанцева, відомство вже готове підписувати з експортерами договори про організацію графікових перевезень зернових.

Укрзалізниця вважає надзвичайно важливим застосувати чіткий механізм почергового планування графікових, маршрутних та інших перевезень, які накладатимуться шар за шаром на мапу задіяних станцій. Інформація буде викладатися на сайті  УЗ, тож кожен аграрій зможе побачити, що, скільки і в які дні буде відправлено з конкретної станції.

Андрій Рязанцев наголосив: продовжується робота над тим, аби зробити графік інтерактивним і дати можливість партнерам обрати бажаний рейс та одразу оформити заявку.

«Вантажовласник розумітиме, наскільки завантажена залізнична інфраструктура, і, вже виходячи з цього, плануватиме свою логістику. Протестувавши цей підхід спочатку на помісячному плануванні, “Укрзалізниця” зможе масштабувати планування вже на три і шість місяців. І це вже буде реальне покращення операційної ефективності перевезень», – говорить Рязанцев.

Відповідно до нових правил перевезень,  516 зернових станцій розділені на три категорії. До першої віднесено найпотужніші станції, спроможні обслуговувати до 15 маршрутів на місяць. Їх – 89. До другої категорії віднесли станції з 10 маршрутами (таких нараховується  28). Під третю категорію потрапляють 37 станцій, здатних обробляти п’ять маршрутів на місяць. Решта станції через свою малу потужність взагалі не мають категорії.

Отже, рух зернових потягів визначатиметься із врахуванням категорії станції. Разом із тим, вводиться розподіл вантажопотоку на чотири групи за пріоритетністю.

Перша група забезпечуватиме найшвидшу доставку вантажа. «Укрзалізниця» обіцяє суттєво підвищити ефективність використання власних вагонів. На них буде введено надбавку – 20% від тарифу.

Більшість маршрутів, на які не укладено угоди про графікові перевезення, реалізовуватимуться через систему ProZorro, де їх зможуть придбати всі зацікавлені підприємства за ринковою ціною. Цим перевезенням присвоєно другий рівень пріоритету.

У третій пріоритет потрапили замовлення підприємств, що є власниками під’їзних колій та елеваторів.

Всі інші перевезення матимуть найнижчий пріоритет. Їх виконуватимуть в останню чергу, за наявності вільного рухомого та тягового складу.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок землі: в Україні продаватиметься майже 3% земель на рік

Такий прогноз зробив голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський (фракція "Слуга народу"), пише Інтерфакс-Україна.

"Те, що ми бачимо, за емфітевзисом, договорами оренди й очікуванням - майже 3% земель на рік продаватимуться. Це наша статистика, і вона збігається зі статистикою країн, які мають схожу історію. У Молдові та інших країнах, де сталося розпаювання, населення продає майже 3-4% земель на рік. Ринок вже існує", - сказав він.

За словами Сольского, в Україні за останні три роки укладені договори емфітевзису й інші договори більше ніж на 40 років на 1,2 млн га.

"Із 3 млн га земель особистого селянського господарства (не під мораторієм - ІФ) за останні два роки вже продано 900 тис., зокрема компаніям, фермерам", - сказав депутат, зазначивши, що за останні п'ять-сім років не спостерігається укрупнення великих підприємств або зникнення дрібних.

"У всіх підприємств і фермерів у 99% договорів є право на купівлю цих земель", - додав він.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Підприємство з переробки меду окупиться за 13 місяців

Покупцями нашого меду є близько 40 країн, в тому числі такі ємні і платоспроможні ринки, як Євросоюз і США, повідомляє pro-consulting.ua.

Однак, незважаючи на вражаючі обсяги експорту, потенціал нашої країни щодо постачання меду на міжнародний ринок реалізується далеко не повністю. Безліч меду дрібних виробників залишається в тіні. Його можна зібрати, привести в товарний вигляд і вигідно продати за кордон, при цьому свою частку доходу отримає і виробник, і переробник.

Провівши маркетингове дослідження ринку меду в Україні та оцінивши інвестиційну привабливість з'явилася бізнес-ідеї, аналітики консалтингової компанії Pro-Consulting розробили бізнес-план створення комплексу з переробки меду.

Проектом передбачено організацію підприємства, здатного щодоби приймати по 20 тон меду (5 тис. тон на рік), фасувати його і відправляти на експорт. Розмістити його бажано в екологічно чистому регіоні України з безліччю невеликих пасік. Адже, якщо вдасться отримати сертифікат еко-продукції, то такий мед можна буде продавати в два рази дорожче, ніж звичайний.

Основною статтею витрат інвестиційних коштів при реалізації даного проекту стане закупівля меду - на неї піде 63,6% від загального обсягу грошей. Придбання виробничої лінії і будівництво виробничо-складського комплексу зажадає 19,1% і 7,7% коштів відповідно.

Відповідно до розрахунків, виконаних в рамках бізнес-плану організації комплексу з переробки меду, всі вкладені в створення підприємства фінансові ресурси повернуться до інвестора у вигляді прибутку протягом року з невеликим (13,3 міс.) З урахуванням фактору дисконту.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Основні "правила гри" для майбутнього ринку землі

Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

“Можливість купувати землі с/г призначення буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави”, - написав Милованов.

Він також сформулював основні положення запровадження ринку землі, які передбачають:

- фінансову підтримку малим фермерам та фізичним особам, що купують малі обсяги до 500 га (компенсація відсотків, інша фінансова підтримка);
- концентрацію власності на рівні 15% для області та 0,5% - для країни;
- стартовою ціною продажу державних/комунальних земель через торги буде нормативна грошова оцінка (НГО);
- заборону набуття у власність ділянок громадянам та капіталу РФ;
- скасування мораторію.

На думку Тимофія Милованова, проблеми, які існують на сьогодні з обігом землі, мають бути вирішені через створення однакових правил гри для всіх.

Нагадаємо,  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Також президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українське яблуко подорожчало в 2 рази

Високий попит і суттєве зниження виробництва вже роблять помітний вплив на формування цін на яблуко в Україні, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Зростання цін на ці фруктигравці ринку пояснюють кількома чинниками. Насамперед, цьому сприяє скорочення пропозиції фруктів осінніх сортів, які традиційно не користуються високим попитом. Крім того, торговельна активність у зазначеному сегменті помітно зросла, що також позитивно позначається на цінах.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, сьогодні садівники відвантажують яблука від 9 до 15 грн/кг ($0,37-0,61/кг) в залежності від сорту та якості, а це в середньому на 13% дорожче, ніж тижнем раніше.

Представники рітейлу також повідомляють, що купівельна активність населення зростає щодня, хоча роздрібні ціни на яблуко також збільшуються. При цьому конкуренція за постачальника теж посилилася, у зв'язку з чим мереж довелося підвищити закупівельні ціни. З похолоданням більшість українських садівників прийняли рішення - основний обсяг яблук закладати на зберігання, тому вільні обсяги яблука на ринку значно зменшилися.

При цьому варто зазначити, що на сьогоднішній день ціна на яблуко в Україні в середньому в 2 рази вище, ніж у другій половині вересня 2018 року. Таку цінову різницю аналітики ринку пов'язують зі зниженням валового збору яблука в Україну через несприятливі погодні умови.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview