178171
182818

Аграрні державні підприємства перестали бути збитковими

За аналогічний період минулого року було отримано сумарний збиток у розмірі 65,47 млн гривень.

Загалом, з державних підприємств за І півріччя 2017 року прибуток отримало 39 підприємств. Найбільші показники прибутковості у ПАТ «ДПЗКУ» (297,5 млн грн), ДП «Артемсіль» (73 млн грн) та ПАТ «Аграрний фонд» (70 млн грн).

Водночас, збиток отримало 69 підприємств. Найбільша збитковість у ДАК «Хліб України» (29,0 млн грн), ДП «Укрспирт» (26,7 млн грн) та Концерн «Укрспирт» (15,6 млн грн).

За підсумками січня-червня 2017 року на рівні беззбитковості опинилися 17 державних підприємств, включаючи 11 підприємств Концерну «Укрспирт».

Довідка:

У порівнянні із І півріччям 2016 року отримано позитивну динаміку показників фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Мінагрополітики:

- чистий фінансовий результат у вигляді прибутку збільшився на 332,23 млн грн;

- чистий фінансовий результат у вигляді збитку зменшився на 46,37 млн грн.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українським цукром зацікавились в Китаї

Про це повідомляє керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило, як представляла вітчизняних цукроварів на виставці HKTDC Food Expo 2017.

«На виставці ми мали змогу поспілкуватися з гравцями ринків усіх країн Південно-Східної Азії, тому для розвитку експорту продукції цукровиробництва і для подальшої роботи наших цукровиків ця поїздка зіграє дуже важливу роль. Цей регіон завжди потребує цукру у зв’язку з постійним зростанням населення», - пояснює Бутило.
За словами експерта, виробники закінчують поточний маркетинговий рік з рекордними показниками експорту цукру – за результатами 11 місяців реалізовано на зовнішні ринки 751 тис. т., основні поставки якого здійснювались в країни Азії та Африки, тому основне завдання на майбутній рік – втримати ринки збуту.

Також, з січня поточного року українські виробники отримали дозвіл на експорт побічних продуктів від виробництва цукру, зокрема жому бурякового до Китаю. Таке рішення було прийняте після інспекції українських підприємств представниками з КНР.Вчені відкрили ген, який робить помідори великими

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Current Biology.

"Ген CSR, керуючий розмірами клітин плоду, критично важливий для того, щоб вирощувати великі помідори, необхідні для харчової промисловості. Причина цього проста – чим більше плід, тим більше прибутку отримує фермер. Розуміння того, як працює цей ген, дозволить нам відкрити нові шляхи для збільшення розмірів томату, не погіршуючи при цьому їх смаку або стійкості до хвороб", — розповідає Естер ван дер Кнаап (Esther van der Knaap) з університету Огайо в Вустері (США).

Вчені вже кілька років намагаються вирішити одне з головних питань для всіх любителів цього плоду, чому помідори з холодильнику або придбані в магазині, мають менш яскравий і цікавий смак, ніж свіжі томати з грядки. Два роки тому вчені виявили натяки на те, що прісний смак "магазинних" помідорыв є побічним продуктом спроб селекціонерів збільшити розміри томатів і плодом незвичайноъ взаємодії генів, що відповідають за захист томатів від посухи.

Подібні відкриття, як зазначає Ван дер Кнаап, змушують генетиків і селекціонерів шукати нові шляхи збільшення розмірів помідорыв, які б не викликали подібні побічні ефекти. Для цього вчені порівнюють ДНК сучасних сортів томатів та їхніх диких родичів, Solanum pimpinellifolium, виділяючи ті гени, які помінялися сильніше всього в ході процесу їх одомашнення.

Вивчаючи висновки подібних досліджень, увагу вчених привернув ген, який вони пізніше назвали CSR, регулятор розмірів клітин. Ця ділянка ДНК, розташована на 11 хромосомі помідор, асоціювався лише з невеликими змінами в розмірі плоду, і Ван дер Кнаап та колеги вирішили перевірити, чи так це насправді.

Для вивчення його ролі вчені вставили кілька додаткових копій різних версій цього гена в ДНК помідор і простежили за тим, як змінився вигляд плодів. Як виявилося, "пошкоджена" коротка версія CSR, яку раніше генетики вважали непотрібною, найбільше впливала на розміри плодів і змушувала їх збільшуватися в розмірах, роблячи клітини томатів більш великими.

Цей ген, як показало порівняння ДНК культурних і напівдиких сортів помідор з Південної і Центральної Америки, зіграв ключову роль, так як його "пошкоджена" версія зустрічається в геномах фактично всіх томатів, вирощуваних сьогодні. Подальше вивчення і модифікація структури гена, як сподіваються вчені, зробить помідори ще більш великими і при цьому не позбавить їх смаку і аромату, характерного для "домашніх" сортів цього овоча.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Продукти харчування з комах підкорюють Америку

Так, компанія Aspire відкрила дослідницький центр площею понад 2,3 тисяч квадратних метрів під розробку технології, яку згодом скопіюють на фермі в десять разів більшого розміру. Про це пише atmagro.ru.

Це буде повноцінна сверчковая ферма, яку планують ввести в експлуатацію до середини 2018 року. Спочатку її площа складе близько 5 тисяч «квадратів», а до кінця 2019 року ферма збільшиться в п'ять разів – до 23 тисяч «квадратів».

А навіщо взагалі розводити цвіркунів? Виявляється, в США, як і в деяких інших країнах світу, останнім часом все активніше продаються і купуються продукти, зроблені з комах. Це білкові батончики, закуски і чіпси з цвіркунів (Chips, наприклад). Таким чином, їжа з комах – це альтернативне джерело білка.

Зі слів гендиректора Aspire Моххамеда Ашура, білкові продукти з комах, які продаються в Північній Америці – це преміальний продукт.

У 2013 році засновники компанії, будучи студентами, виграли премію Hult і отримали на реалізацію бізнес-плану з розведення їстівних комах 1 мільйон доларів. На даний момент в США 450 грам сверчкового борошна коштує цілих 20 доларів.

Цвіркунів вирощують в промисловому районі біля аеропорту в Остіні (Техас), де робот цілодобово годує мільйони цвіркунів. Роботизований модуль переміщається по будівлі і розподіляє необхідну кількість їжі. До цього цвіркунів годували люди. Але люди працювали тільки вдень, а цвіркуни – навпаки, не сплять вночі.
Комахи відкладають яйця у спеціальне місце, після чого  личинки переміщуються в контейнер, де ростуть до регламентованого розміру. Всі фази сверчкового життя – від появи з яйця до «збору врожаю» - максимально автоматизовані.

З цвіркунів Aspire робить борошно. Частину борошна продає, іншу частину спрямовує на виробництво власної лінійки продуктів Akketa. І попит на таку продукцію зростає набагато швидше, ніж очікувалося спочатку.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Через 10 років органічне виробництво стане нормою

Про це пише Аgrostory.

«Клімат змінюється щорічно, що має великий вплив на виробництво фруктів і овочів. Сьогодні неможливо передбачити, яким буде наступний сезон. Це веде до змін на ринку. Ми постійно шукаємо альтернативи, щоб заповнити ті чи інші прогалини», – говорить представник Naturelle Каріна Діаго.

Експерт зазначає, що сьогодні найбільш перспективним є виробництво органічної продукції. «В органічному секторі спостерігається загальна тенденція до зростання: у секторі фруктів це, наприклад, чітко видно за пропозицією авокадо, чорниці і цитрусових. Сьогодні все більше і більше виробників переходять на органічне виробництво. Як результат, в органічному секторі відбувається подальше зниження цін, що робить органіку доступнішою для споживача, а отже, популярнішою. Сьогодні різниця в ціні між органічними і звичними продуктами харчування становить не більше 20-25%. Іноді органічні продукти харчування можуть бути навіть дешевше своїх традиційних аналогів. Завдяки цьому, споживачі можуть частіше купувати органічні продукти, а органіка стає більш конкурентоспроможною на ринку», – зазначає Каріна Діаго.

За словами експерта, вже через 10 років органічне виробництво не тільки зможе на рівних конкурувати з традиційним, а й стане новою нормою в сільськогосподарському секторі.

Ваш вибір 'Подобається'.


Вітання із Днем Незалежності України

Теґи: 

В цей святковий день від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щедрої долі, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості в майбутньому.

Нехай Ваша важлива праця на благо рідної Батьківщини та українського народу завжди буде плідною та натхненою, а мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення та добрі починання!

Ваш вибір 'Нічого сказати'.