Агровиробників залишили без держпідтримки у перші місяці 2018 року

Агровиробників залишили без держпідтримки у перші місяці 2018 року

Провідні аграрні асоціації звернулися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням про особисту зустріч для обговорення «аграрної частини» Державного бюджету України на 2018 рік, зокрема, нових програм державної підтримки сільгосптоваровиробників та залучення провідних громадських організацій АПК до участі у розробці відповідних порядків використання коштів бюджетної підтримки.

Відповідне звернення підписали громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, ВГО «Українська аграрна конфедерація», Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

«Відсутність проектів порядків використання та розподілу коштів державної підтримки означає, що як і в минулому році, агарний сектор втратить як мінімум два місяці, коли державна підтримка надаватися не буде. А авральне ухвалення відповідних нормативних актів без глибокого та всебічного обговорення з аграріями, загрожує виникненням нових перекосів у розподілі коштів або блокуванням їх фактичного використання, як це фактично сталося з програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у 2017 році», – наголошується у листі.

У зверненні також зазначається, що з початку 2017 року провідні аграрні асоціації, а також Громадська рада при Міністерстві аграрної політики та продовольства України неодноразово звертались до Уряду щодо необхідності доопрацювання Порядку розподілу бюджетної дотації розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, так званої «квазіакумуляції ПДВ». Проте зауваження так і не були враховані, що призвело до перекосів у розподілі дотації в 2017 році.

Профільні асоціації нагадали, що саме виділення коштів на фінансування бюджетної підтримки і відновлення відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур були компенсаторами, обіцяними Урядом і Парламентом українським аграріям на заміну скасованого спеціального режиму ПДВ. Натомість нещодавно прийнятим Законом України «Про державний бюджету України на 2018 рік» скасовано фінансування бюджетної дотації та запроваджено норми щодо невідшкодування ПДВ при експорті сої з 01.09.2018 року і свиріпи або ріпаку  – з 01.01.2020 року.

Джерело: УКАБ

 

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ahrovyrobnykiv-zalyshyly-bez-derzhpidtrymky-u-pershi-misyaci-2018-roku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    АРМА планує скасувати аукціон з продажу мінеральних добрив – провели без належної конкуренції

    Профільний комітет Ради закликав зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України

    Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

    Ринок землі в ЄС: як він працює та до чого варто готуватися Україні

    На Тернопільщині створять новий індустріальний парк “Borschiv”

    Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

    ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

    Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

    Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

    Рада спростила обіг насіння бавовнику, він потрібен для виробництва пороху

    БІЛЬШЕ НОВИН