Айварас Абромавічус будує агро-технологічний парк на Київщині

Про це розповів акціонер компанії «Агро-Регіон» Айварас Абромавічус під час відкриття нового офісу і науково-дослідної станції компанії MAS Seeds, першого резидента «Терміналу Z», пише AgroPortal.

У парку, площею 35 га, об’єднаються всі прогресивні українські та міжнародні компанії, що представляють сьогоднішній і завтрашній день агросектору країни.

«Крім вирощування зернових, як будь-яка західна компанія, «Агро-Регіон» розглядає можливості — чим ще ми можемо допомогти в просуванні нашої країни. З’явилася ідея, щоб на землях «Агро-Регіона», протягом наступних кількох років, побудувати індустріальний агро-технологічний парк. Ми його назвали Термінал Z. «Термінал» — тому що знаходиться поблизу Бориспільського аеропорту, а «Z» — це нове покоління, це майбутнє», — розповів Айварас Абромавічус.

За його словами, «Термінал Z» буде складатися з 30 тис. м² нових офісів, лабораторій, шоурумів, конференц-залів, коворкінгів, ресторанів, а також зон відпочинку і демо-полів.

«Ми шукали партнерів та інвесторів для створення цього проекту і першими відгукнулися MAS Seeds. На території «Терміналу Z» компанія створила комплекс з офісом, R&D станцією і демо-полями», — розповідає Айварас Абромавічус.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зібрали найбільше полуничне панно

Теґи: 

На все пішло 320 кілограмів полуниці, а це понад 14 тисяч ягід, пише agroday.com.ua.

Панно почали збирати в суботу, 2 червня, близько 11 години дня і закінчили лише о 14-й. Самі ягоди привезли рано вранці з фермерського господарства Berry Land, що в Новомосковську, інформують місцеві видання.
Полуничний рекорд зафіксували у Книзі рекордів України у категорії «Кулінарне мистецтво».

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України говорить, що рекорд порадував не тільки кількістю ягід, а й креативністю. «І саме цю креативну складову ми дуже цінуємо», — зазначила вона.
Панно збирали вісім чоловік, нанизуючи ягоди на зубочистки. А ті встромляли у пухирчату плівку.

Після фіксації рекорду полуницею пригостили дніпрян та гостей міста.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ФАО співпрацює з МінАПК для адаптації сільськогосподарського виробництва до зміни клімату

Національні та міжнародні експерти ФАО долучаються до відкриття Аграрного Форуму «АГРО 2018»  та презентують підходи з адаптації аграрного виробництва до зміни клімату. Окрім ФАО, у дискусійній панелі беруть участь також Заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Заступник міністра екології та природних ресурсів України, представники Департаменту аграрної політики та сільського господарства та Департаменту стратегії та економічного розвитку, фахівці відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

Сьогодні ФАО разом з Міністерством  вперше оголошують результати досліджень національної групи експертів з питань адаптації сільськогосподарського, рибного та лісового господарств до поточної та потенційної зміни клімату в Україні.  Документ щодо Пріоритетів з протидії та адаптації до зміни клімату, сформований ФАО, містить аналіз загроз для секторів тваринництва, рослинництва, рибництва, аквакультури та лісництва до 2030 року, та план дій до 2023 року з чітким переліком рекомендацій для всіх учасників діяльності у відповідних секторах.

На основі даних досліджень та рекомендацій, а також міжнародного досвіду ФАО, учасники презентують підхід до  кліматично оптимізованого сільського (лісного або рибного) господарства, тобто методики по покроковій зміні сільськогосподарських систем з метою забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату.  Підхід має на меті підвищити продуктивність та дохідність сільського господарства сталими методами, зміцнити стійкість до зміни клімату та скоротити викиди парникових газів.

В рамках панелі розглядаються поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їх вплив на сільське господарство (включаючи лісове та рибне господарство), проводиться оцінка вразливості та ризиків, аналіз заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату, та обговорюються можливі фінансові інструменти для реалізації кліматичних політик .

Фахівці ФАО розповідають про потенційні національні фінансові інструменти та ті, що встановлені Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату (РКЗК ООН). «Функція фінансування частково покладена на Глобальний екологічний фонд (ГЕФ). ГЕФ є фінансовим механізмом реалізації більшості екологічних конвенцій, наприклад, Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КБОООН), Конвенції про боротьбу з ртуттю і Стокгольмська конвенції про стійкі органічні забруднювачі. Він є надійним партером ФАО у ряді проектів даного спрямування», - розповідає Чіара Пілі, фахівець з розвитку проектів ГЕФ у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

У ФАО додають, що окрім зовнішнього фінансування можливі запровадження «зелених кредитів», активізація агрострахування та участь у проектах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Заклик до встановлення пріоритетів у питанні пом'якшення наслідків змін клімату та відповідної адаптації сільськогосподарського сектору міститься у Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату 2015 року, так званої «Паризької угоди». Хоча Україна вже в певній мірі працює над вирішенням питань, пов'язаних зі зміною клімату, однак ця тематика лише в перспективі стане частиною державної політики або стратегії сільськогосподарської галузі на національному та регіональному рівнях.

Варто зазначити, що у грудні 2015 році Україна подала до Рамкової конвенції зі змін клімату (РКЗК ООН) свій план (INDCs) щодо намірів країни істотно запобігти збільшенню обсягу викидів парникових газів в атмосферу і вирішити проблеми адаптації до зміни клімату.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Великий український виробник вершкового масла вийшов в Азію

Про це повідомила прес-служба компанії, пише НВ.

Крім того, вказується, що група компаній також продовжує поставки в Китай сухих молочних продуктів з метою розвитку мережі дистрибуції в цій країні.

"Цей контракт є важливим кроком групи на зростаючий ринок молочної продукції Китаю. Ми продовжимо зусилля з пошуку нових клієнтів і просуванню нових продуктів на цьому ринку", - зазначив директор Мілкіленд Інтермаркет Сергій Кисельов.

Група компаній Мілкіленд - один з найбільших виробників молочної продукції на ринку України. Її виробничі потужності в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,3 млн тонн молока на рік.

В Україні групі Мілкіленд належить 10 заводів, що виробляють широкий асортимент молочної продукції, в тому числі сири, свіжі молочні продукти і масло, які реалізуються під торговими марками Добряна і Коляда.

У 2017 році Мілкіленд отримав чистий збиток у розмірі €7,4 млн, що в 5,3 рази менше, ніж в 2016 році. Його виручка за минулий рік скоротилася на 4,3% - до €140,4 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині вогонь знищив врожай пшениці

Про це Укрінформу розповіла провідний спеціаліст прес-служби Головного управління ДСНС України в Херсонській області Оксана Федоренко.

"5.06 в 19.54 в пожежно-рятувальну службу Новотроїцького району надійшло телефонне повідомлення про пожежу пшеничного поля біля села Громівка. На місце події було направлено чергове відділення на пожежній машині. По прибуттю рятувальники встановили, що загорілося пшеничне поле фермерського господарства "Русь-Агро" загальною площею 100 гектарів. О 20.25 пожежу було локалізовано, а о 21.15 - ліквідовано. В результаті пожежі згорів урожай озимої пшениці на площі 4,8 га", - розповіла Федоренко.

За її словами, на ліквідації цієї пожежі були задіяні також робітники і трактора фермерського господарства, які постійно підвозили воду у цистернах для пожежної машини.

Як повідомила Федоренко, в результаті пожежі вогнем знищено, крім пшениці, ще й 400 тюків сіна, які знаходилися поруч із пшеничним полем, та пошкоджено два тракторних причепи.

Це перше на Херсонщині в 2018 році загоряння зернових культур на полі. Причина пожежі наразі з'ясовується, заявила Федоренко.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українці все більше їдять імпортних сирів

Про це свідчать дані митної статистики Державної фіскальної служби (ДФС), пише НВ.

При цьому, в грошовому вираженні імпорт зріс в 1,5 рази - до $23,4 млн (за аналогічний період 2017 року - $15,7 млн).

Експорт сирів з України за цей період зменшився на 0,7% порівняно із січнем-травнем 2017 року - до 3,25 тис. тонн. При цьому у грошовому вираженні експорт зріс на 7,8% - до $12,2 млн.

Україна в 2017 році експортувала 9 тис. тонн сирів, що на 12% більше, ніж в 2016 році. Імпорт сирів до країни зріс на 42% - до 10 тис. тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview