174499

Актуальні ціни на горішки та сухофрукти на ринку

Із початком Великого посту сухофрукти та горіхи стають особливо актуальними. Завдяки ним пісне меню стає більш різноманітним, а страви - поживними та корисними. Про поточні ціни на різні види горіхів та сухофруктів у новому відеоогляді від "Шувар".

Як змінилися ціни на овочі?

Які ціни на "борщовий набір"? Чи подешевшала цибуля і картопля? Скільки коштує цибуля-сіянка? На ці та інші питання відповідь у відеоогляді з ринку "Шувар".

Аграрії побоюються, що через безсніжну зиму в Україні може бути неврожай

Неврожай - це те, що може очікувати Україну вже в новому сезоні. І причина цьому аномальна погода. Восени дощів практично не було, зима також безсніжна. Як наслідок, ґрунт незволожений. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Як в Україні розвивається виробництво біогазу

Запаси викопних енергоресурсів щорічно зменшуються. Це ще і жахливо дорого і неекологічно. Вирішити проблему допоможе розвиток поновлюваних джерел енергії, пише rubryka.com.

Біоенергетичний напрям в Україні активно розвивається, каже Шафаренко. Ще 5 років тому в країні нараховувалося лише 12 біогазових установок зі встановленою потужністю 18 МВт. Станом на кінець вересня 2019 року кількість біогазових установок зросла до 46, а їх загальна потужність – до 72 МВт.

За 2019 рік Україна піднялася відразу на 55 позицій і зараз в ТОП-8 в рейтингу інвестиційної привабливості “зеленої” енергетики.

Крім енергії сонця, вітру, води, можна зігрітися за рахунок відходів. Це майже невичерпне джерело.

Основні джерела біомаси в Україні:
81,7% – деревна біомаса (дрова і відходи деревообробки)
16,8% – агробіомасса (солома, лушпиння соняшника, гній)
1,6% – біовідходи (тверді побутові відходи).

Як виробляється біогаз?

- з відходів сільськогосподарських культур (в Україні 21 установка з потужністю 49 МВт)
- з полігонів твердих побутових відходів (25 установок з потужністю 23 МВт).

Виробництво біогазу дозволяє:
- утилізувати відходи агропідприємств
- зменшувати обсяги звалищ
- генерувати електроенергію
- виробляти органічні добрива для сільського господарства
- скорочувати шкідливі викиди.

Україна – аграрна країна, тож біоенергетичний напрямок є дуже перспективним. По-перше, тому, що в країні є велика кількість сировини, необхідної для виробництва біогазу. По-друге, тому, що електрична енергія, вироблена біогазовими установками, є найбільш сприятливою для енергетичної об’єднаної системи.

Біогазові установки здатні виробляти електроенергію не постійній основі, тоді як виробництво сонячної та вітряної – залежить від погодних умов.

Відтак, сьогодні перед Україною стоїть завдання – вирівняти показники виробництва електроенергії.

Ваш вибір 'Подобається'.

Яка вартість цитрусових на ринку

Цитрусові - традиційне джерело вітамінів у зимовий період! А які ціни на популярні фрукти на ринку "Шувар", дивіться у відеоогляді.

Як змінилися ціни на овочі

Чи змінились ціни на овочі наприкінці січня? Поточні гуртові ціни на картоплю, моркву, буряк, цибулю та капусту на ринку "Шувар"  у свіжому відеоогляді.