174499

АМКУ пред’явив претензії до компанії “Сандора”

Антимонопольний комітет України (АМКУ) пред’явив претензії до компанії “Сандора”, що входить в транснаціональну корпорацію PepsiCo, у зв’язку з чіпсами всесвітньо відомого бренду “Lay’s”, пише agroday.com.ua.

На лицьовій стороні упаковки одного з видів чіпсів написано великими літерами слово «краб» і намальована це тварина. Однак напис «зі смаком» виконаний дрібними літерами і винесений в лівий нижній кут. На думку АМКУ він, порівняно з іншою інформацією, непомітний для покупця.

Отже, виробник неправильно інформує споживача про склад продукту, робить висновок АМКУ.

Згідно з текстом на звороті упаковки чіпсів, до їх складу входить ароматизатор “Краб”, ідентичний натуральному, а не інгредієнти з натурального ракоподібного.

Аналогічні смако-ароматичні добавки входять і в інші види картопляних чіпсів «lay’s»: «Бекон», «Білі гриби зі сметаною», «Італійський сир з травами», «Реберця під солодким соусом», «Мисливські ковбаски», «Курячі крильця барбекю».

Тобто товар «Сандори» — це «Картопляні чіпси зі смаком…” відповідного харчового продукту, смак якого має кожен окремий вид чіпсів.

Значить, компанія дає покупцеві неточні дані, і це може ввести його в оману, роблять висновок фахівці АМКУ.

Оскільки це порушення статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», Антимонопольний зобов’язав «Сандору» привести свої упаковки у відповідність із законодавством.

Салат на гідропонній фермі вирощують роботи

Продуктивність теплиці її творці — фахівці компанії Iron ox — оцінюють у 26 тис. головок в рік, або в 5 разів більше, ніж можуть зібрати вручну люди на звичайній фермі такого ж розміру, пише agroday.com.ua.

Управляє процесом програмне забезпечення The Brain. «Мозок» управляє механічними руками — вони пересаджують паростки з меншого лотка в більший, коли салат досягає певної зрілості. Роботи побільше вантажать контейнери з водою.

Компанія планує поставляти зелень в ресторани і магазини, а поки торгує ними в місцевому магазині.

Крім роботів ферму обслуговують 15 співробітників. Найскладнішим у створенні цього виробництва було налагодити спільну роботу машин з різними завданнями, розповідає співвласник Iron ox Брендон Александер.

Вирішила цю проблему система The Brain. Софт контролює рівень азоту, мікроклімат і місце розташування і дії роботів, підказує людям, на які ділянки в даний момент направити механічних співробітників.

Ряд процесів все ж ще поки контролюють люди, наприклад, посів і обробку салату, хоча Iron ox планує роботизувати і ці ділянки.

За задумом творців ферми, роботи зовсім не позбавляють людей роботи, а лише вивільняють руки і мізки для того, щоб задіяти на більш складних і відповідальних ділянках, де не вистачає живих співробітників.

Роботи вирішують багаторічну проблему браку некваліфікованої робочої сили на міських і традиційних фермах.

До того ж роботи прискорюють всі процеси виробництва і не потребують зарплати. Подібні ферми легко створювати в містах, що позбавляє від необхідності витрачати час і кошти на доставку продуктів із сільської місцевості.

Єдиний недолік таких виробництв — істотні стартові вкладення, які не можуть дозволити собі маленькі компанії і фермери.

Полтавщина лідирує за темпами поширення АЧС

Причому в області АЧС уражаються й домашні тварини, передає УНН.

За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Романа Товстого, основною причиною поширення африканської чуми в регіоні є недотримання вимог біобезпеки. Деякі господарства не мають якісної огорожі, ще у частини вона простягається не на всю територію. Це і дає змогу бродячим тваринам контактувати з домашньою живністю.

Крім того, спалахам захворювання сприяють й непристосовані ветсанпропускники та відсутність змінного одягу у персоналу, що працює з тваринами.

В районах області, де виявлені спалахи АЧС, знищили вже майже 478 тонн туш. А це — 86 мільйонів гривень непрямих збитків.

Представники управління Держпродспоживслужби також стверджують, що відповідальність за збереження поголів’я свиней лежить тільки на керівниках господарств. Тим із них, які ігнорують вимоги утримання тварин, заборонять займатися свинарством.

Зазначається, що подібна практика в області вже мала місце. Зокрема в травні цього року власнику ПСП “Святослав”, що у Котелевському районі, заборонили розводити свиней.

Щоб уникнути випадків АЧС та подальших проблем з цим пов’язаних, працівники профільного управління проведуть епізоотичні обстеження по всіх районах.

Також нагадаємо, що з початку року в Україні трапилося вже більш як 120 випадків хвороби.

За даними асоціації свинарів, у 2017 році через АЧС українська свинарська галузь зазнала збитків у розмірі 12 млн дол.

Тим часом Мінагрополітики майже рік ігнорує проблему з АЧС і не приймає відповідну програму по боротьбі з вірусом.

За словами експертів, прийняття програми боротьби з АЧС на офіційному рівні не тільки стало б дієвим інструментом в боротьбі з чумою, а й продемонструвало б міжнародним партнерам, що Україна працює над подоланням проблеми.

В Україні з початку року зросло сільгоспвиробництво

Зростання виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в січні-вересні поточного року становить 4,9% порівняно з аналогічним періодом 2017 року, повідомила Державна служба статистики України, пише УНІАН.

Зокрема, сільськогосподарські підприємства за звітний період збільшили виробництво на 7,8%, а господарства населення – на 1,9%.

Виробництво рослинницької продукції за дев'ять місяців цього року зросло на 6,9% порівняно з січнем-вереснем минулого року. Зростання виробництва цієї продукції на сільгосппідприємствах становить 9,8%, а в господарствах населення - 3,8%.

Разом з тим виробництво тваринницької продукції за січень-вересень скоротилося на 0,1%. При цьому на сільгосппідприємствах цей показник збільшився на 2,2%, а у господарствах населення скоротився на 3,1%.

У Держстаті зазначили, що наведені дані не враховують інформацію c тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.

Нагадаємо, падіння виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2017 році становить 2,7% порівняно з 2016 роком. Зокрема, сільськогосподарські підприємства скоротили виробництво на 3,9%, а населення – на 1,2%.

Українських заробітчан у Польщі значно поменшало

Про це повідомляє портал sadyogrody.pl, пише Інфо-шувар

За результатами першого півріччя поточного року, громадянами України було подано 692тис. заяв на офіційне працевлаштування в Польщі. Фахівці зазначають - це майже на 23% менше, ніж в аналогічний період 2017 року.
Пояснюється такий спад тим, що із 1 січня 2018 року у Польщі набув чинності новий алгоритм працевлаштування іноземців, процедура подачі заяв стала платною, а термін їх розгляду більш тривалим. Такі складнощі із працевлаштуванням спонукали українців шукати альтернативу заробітку в Польщі. Цю тенденцію підтверджує і офіційна статистика, згідно якої, заробітчани з України останнім часом все більше звертають увагу на балтійські та скандинавські країни, а, також, Ізраїль,Угорщину та Чехію.

Тим не менше, українці все ще займають найбільшу частку серед легально працевлаштованих іноземців у Польщі — 74%.
На другому місці знаходяться білоруси. Загальна кількість білоруських заробітчан у Польщі сьогодні не перевищує 30 тис. осіб.

Прибутковість переробки соняшнику знизилася в 5 разів

Про це повідомляє «АПК-Информ».
 
Зокрема, мінімальний показник валової прибутковості відзначений в грудні 2017 року і становив $ 16 за тонну.
 
З початку 2018 р маржа дещо зросла внаслідок підвищення цін на соняшникову олію і шрот і була порівнювана з рівнем попередніх 3 сезонів.
 
«Основні причини низької прибутковості переробки соняшнику в сезоні-2017/18 - це зниження цін на соняшникову олію, які перебували під тиском високих запасів цієї продукції, і досить високі ціни на сировину соняшнику», - вважає аналітик олійного ринку ІА «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.