186395

АМПУ домовилася про відновлення судноплавства по Дніпру з Білоруссю

Відповідна домовленість між двома компаніями була досягнута в Києві в понеділок, 17 грудня, передає прес-служба АМПУ.

«АМПУ розгляне можливість проведення днопоглиблювальних робіт на судноплавних водних шляхах річки Дніпро. Білоруська сторона надасть нам інформацію про заплановані обсяги перевалки та параметри оброблюваних суден. Виходячи з цього, ми проведемо аналіз фінансово-економічної ефективності проведення необхідних робіт для досягнення гарантованих глибин проходу суден», — зазначив заступник голови ДП «АМПУ» Дмитро Роменський.

Зі свого боку, ЗАТ «Бєлтопенерго» планує також надати українським партнерам інформацію про терміни будівництва порту в Нижніх Жарах (Гомельська область, Республіка Білорусь). Компанія також зобов'язується розглянути можливість забезпечення білоруськими постачальниками вантажопотоку, необхідного для окупності днопоглиблювальних робіт.

Деталі співпраці зафіксовані в меморандумі між двома компаніями. З українського боку документ підписав заступник голови ДП «Адміністрація морських портів України» Дмитро Роменський, з білоруського — генеральний директор ЗАТ «Бєлтопенерго» Василь Варфоломєєв.

У церемонії підписання меморандуму взяли участь заступник Міністра інфраструктури України з євроінтеграції Віктор Довгань і заступник Міністра транспорту та комунікацій Республіки Білорусь Олексій Ляхнович.

Реалізація проекту сприятиме виконанню Дорожньої карти щодо поліпшення судноплавства на річках Дніпро і Прип'ять, у рамках проекту з відновлення міжнародного водного шляху Е-40, рішень Міжурядової україно-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічної співпраці.ДФС розділили на податкову і митну служби

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів україни.

Проект постанови передбачає поділ ДФС на Державну податкову службу (до складу якої входитимуть підрозділи податкової міліції) і Державну митну службу як окремі центральні органи виконавчої влади. Кабінет Міністрів спрямовуватиме та координуватиме діяльність цих служб через Міністра фінансів України. Для реорганізації ДФС створять комісію, яку очолить заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

«Поділ ДФС на дві служби є важливим кроком на шляху до побудови якісної системи адміністрування податків і зборів. Реформа ДФС створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів», – сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Конкурс на керівників Державної податкової і Державної митної служби проведуть протягом трьох місяців після затвердження постанови Кабміну.

Постанова враховує рекомендації Міжнародного валютного фонду та завдання, визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Уряд призначив нового заступника міністра АПК

"Призначили Топчія", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко після засідання уряду у вівторок.

До цього призначення Володимир Топчій очолював департамент землеробства та технічної політики в аграрно-промисловому комплексі Мінагрополітики.Українські садівники не можуть задовольнити попит азійських імпортерів на яблуко

Попит на українське яблуко з боку азійських імпортерів після перших успішних поставок зріс настільки, що задовольнити його в повній мірі українські садівники не в змозі навіть попри надвиробництво цих фруктів в країні в 2018 році. Про це заявляють в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

“Ми отримуємо нові запити від азійських імпортерів майже щодня. Більшість з них просять нас допомогти з контактами українських виробників яблука і скаржаться, що вже навіть сьогодні їм досить складно знайти в Україні партнерів, які можуть запропонувати необхідний обсяг яблук певного сорту та належної якості”, – каже Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Зокрема Санил Сачджев (Sanil Sachdev), представник одного з найбільших індійських імпортерів “Aayush Impex”, нещодавно відвідав України в рамках торгової місії, яку організовували ФАО, ЄБРР та УПОА, і взяв участь в Експортному торговому форумі, що проходив у другий день конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт”. За словами імпортера, він залишився дуже задоволений поїздкою та ще раз впевнився в потенціалі українського яблука на ринку Індії. Проте, навіть після форуму пан Сачджев продовжує пошуки постачальників в Україні.

“Під час форуму ми познайомились з кількома провідними українськими виробниками, які здатні запропонувати яблуко найвищої якості, належне пакування та мають досвід експорту. Проте, більшість їхнього врожаю вже законтрактовано. Якість продукції у багатьох інших постачальників, на жаль, не відповідає нашим вимогам, адже ми маємо бути впевнені, що яблуко придбане в Україні, зможе витримати транспортування на досить далеку відстань. Загальний час  транспортування яблукавід фруктосховища в Україні до складу імпортера в Індії може тривати навіть 60 днів, тому вимоги до якості яблука є досить високими. Отже ми продовжуємо пошуки потенційних постачальників якісної продукції”, – коментує ситуацію імпортер.

В свою чергу Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО і керівник проекту з розвитку експорту української аграрної продукції, зазначає, що проблема з нестачею якісного яблука в Україні дійсно має місце.

“Наразі я можу з гордістю констатувати, що наші з колегами зусилля щодо просування експорту українського яблука не були марними. Вже сьогодні імпорт цих фруктів після успішних пробних поставок активно нарощують Сінгапур і ОАЕ, перші партії тим часом прямують до Сенегалу, Камеруну та Індонезії. Більше того, імпортери з Індії вже готові купувати українські яблука і чекають лише на узгодження фітосанітарних процедур. Проте, навіть на цьому етапі ми розуміємо, що в повній мірі задовольнити цей попит Україні досить важко, адже яблуко належної якості може запропонувати лише досить невелика кількість господарств”, – підкреслює експерт.

Андрій Ярмак додає, що одним з пріоритетних напрямків діяльності ФАО, ЄБРР та УПОА є не тільки пошук нових зовнішніх ринків збуту, але й організація навчальних тренінгів для українських садівників щодо вирощування яблука такої якості, що буде в змозі витримати тривале транспортування. Крім того в Українській плодоовочевій асоціації закликають до співпраці тих виробників, які мають в сховищах яблуко експортної якості та хочуть спробувати себе в якості постачальників на азійські ринки.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-3 області з виробництва молока

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

Частка промислово виробленого молока склала 27%, або 2 млн 548,4 тис. т, що відповідає показникам минулого року. Статистика виробництва молока в присадибному секторі традиційно показує низхідний тренд — мінус 2,6% за аналізований період — 6 млн 908,8 тис. т.

Досить непогана динаміка виробництва промислового молока в розрізі областей — більшість в плюсі. Найбільший приріст показує Миколаївщина — +11,2% (42,6 тис. т.), Тернопільщина — +9% (72,3 тис. т.) та Кіровоградщина — +7% (56,5 тис. т.).

Динаміка поголів'я корів не така позитивна. Станом на 1 грудня національне стадо стало на 3,4% меншим, ніж в минулому році — 2 млн голів. Чисельність промислових корів зменшилася на 1,2% — до 468,3 тис. голів, а селянського на 4,1%, 1 млн 539,7 тис.

Найбільше зросло утримання промислових корів в господарствах Миколаївської — +6% (7,1 тис.), а також Житомирської (25,3 тис.) та Херсонської областей (6,2 тис.) — по 3,3%, відповідно.

Динаміка виробництва молока за 11 місяців 2018 року, %

Ваш вибір 'Подобається'.


У МінАПК відзвітували про стан посівів озимих

Про це повідомила прес-служба МінАПК.

Обстеження посівів озимих зернових показує, що сходи отримано на площі 6,9 млн га (97%). Так, у доброму та задовільному стані знаходиться 6,0 млн га (86%), в слабкому та зрідженому стані – 0,9 млн га (14%).

Крім того, із посіяних 1,03 млн га озимого ріпаку сходи отримані на площі 1,0 млн га (99%). В доброму та задовільному стані знаходиться 984 тис. га (92%), в слабкому та зрідженому стані – 87 тис. га (8%).

Читайте також: Як контролювати стан посівів озимих культур

У порівнянні з минулорічними показниками, цьогорічні сходи посівів під урожай 2019 року перебувають у кращому стані. Так, 2017 року на аналогічну дату в слабкому та зрідженому стані знаходилось 19% озимих зернових та 13% озимого ріпаку.