182818
178171

АМПУ інвестує у розвиток портів Азова 1 млрд грн

Так виглядає перелік реальних кроків та ініціатив, що вимагають затвердження на державному рівні та стосуються підтримки українських портів Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі, повідомляє прес-служба АМПУ.

Зазначажться, що порти Маріуполь і Бердянськ активно диверсифікують свої потужності з перевалки вантажів. У 2019 році в Маріуполі повинен почати роботу зерновий термінал, а в минулому році нові потужності з перевалки зерна були введені в експлуатацію в Бердянському порту. Необхідними умовами для розвитку цих портів, що мають стратегічне значення для України на Азовському морі, є державні та приватні інвестиції, залучення нових вантажів і комплексний розвиток транспортної інфраструктури регіону.

«Адміністрація морських портів України, зі свого боку, протягом 2018-2020 рр. направить на реалізацію проектів з розвитку інфраструктури в портах Маріуполь і Бердянськ близько 1 млрд грн. Йдеться, зокрема, про реконструкцію причалу №4 в рамках реалізації проекту держстивідора «ММТП» з будівництва нового зернового терміналу. Крім того, значна частина цих коштів піде на відновлення паспортних глибин в обох портах, що дозволить повністю використовувати їхні технічні можливості по завантаженню суден і підвищити їх конкурентоспроможність», – заявив на відкритті конференції керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.

Він також підкреслив, що істотно збільшити інвестиційний потенціал галузі і стати хорошим стимулом для розвитку українських портів, в тому числі на Азові, може зниження розміру обов’язкових відрахувань до бюджету з 90% до 50% для АМПУ і до 30% — для держстівідорів «ММТП» і «БМТП». Для цього необхідно, щоб Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства інфраструктури.

Також позитивний вплив на ефективність роботи портів на Азові надасть 20% зниження вартості доставки вантажів залізницею, анонсоване наприкінці травня поточного року.

«Я сподіваюся, що найближчим часом механізм надання знижки буде розроблений і затверджений на рівні Мінінфраструктури та Укрзалізниці. Це істотно розширить можливості портів Маріуполь і Бердянськ, зробить морську логістику більш доступною та зручною як для існуючих, так і для нових вантажовідправників і трейдерів», – підкреслив Вецкаганс.

Ще одним важливим кроком для розвитку транспортної інфраструктури регіону в цілому буде продовження співпраці з ЄС з розробки ТЕО автодороги Маріуполь-Бердянськ-Миколаїв, а також розвитку та електрифікації залізничної гілки на ділянці Запоріжжя-Маріуполь.

Ваш вибір 'Подобається'.


Компанія Vitagro Partner провела масштабний День Поля

Цей захід відрізнявся не тільки чисельністю гостів, а й креативною концепцією, яку розробили в команді Vitagro Partner. 

Перша частина заходу відбувалася  у будинку творчості, де присутніх ознайомив  з передовими технологіями вирощування гібридів к.с.н., начальник відділу насінництва  Микола  Сучек.

Друга частина заходу проводилася в полі. Гості відвідали полігони з демо -ділянками кращих сортів ТМ Semelita, та змогли переконатися у якості та потенціалі насіння. Після огляду демо-ділянок гостів чекав справжній сюрприз. Вони потрапили у світ Дикого Заходу! Всі елементи декорацій, дрес-код команди та моделі у образі Ковбоїв  створювали незабутню атмосферу свята.

Розважали гостей команда Ліги Сміху  «Ветерани Космічних Військ» та гурт Gandz. Родзинкою виступу було виконання українського кантрі стилю! 
Кожен з гостей залишив собі на згадку невід’ємний атрибут справжнього ковбоя – капелюх.

Компанія Vitagro Partner.   на цьому не зупиняється та запрошує аграріїв на День Поля, який відбудеться 22.06.2019 у  м . Козелець (вул. Московськая, 110 , р-н "Московський", координати  демополігону: N50°51.226', Е31°07.118').

Незабутні враження, нові знання та яскраві емоції всім присутнім гарантовані! 

 

 

 
Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Скандальна норкова ферма на Львівщині отримала дозвіл на будівництво

Департамент екології та природних ресурсів оцінив вплив на довкілля планованої діяльності будівництва норкової ферми у Бродівському районі і встановив, що будівництво норкової ферми, у межах сільської ради Лешнева, з максимальним поголів’ям 300 тис, є допустимим. Таких висновків департамент дійшов попри незгоду зі сторони громади, яка виступала з акціями протесту,  пише varta1.com.ua

«Влада проігнорувала рішення самоврядування про заборону будівництва ферми, наплювала на право громади самій визначати, чи дозволяти шкідливе виробництво на своїй землі, знехтувала їхнім правом на чисте довкілля. Тепер усі розуміють, чого варті обіцянки нардепа від влади Михайла Бондара не допустити будівництво шкуродерень в районі. Сподіваюся, також всім зрозуміло, чому голова Львівської облради Ганущин з усіх сил не давав проголосувати за заборону звіроферм і старався не дивитися в очі пікетувальникам — він теж до цього причетний і знав наперед, що питання «залагоджене»», — таке повідомлення опублікувала, на своїй сторінці у “Facebook”, активістка Ірина Сех.

Керівник проекту «УА Хутро 1» Володимир Федина зазначив, що такий спротив громадськості пов’язаний зі впливом екологічних рухів, які як в Європі, так і в Україні стають все більш агресивними. За його словами, жодна країна Європи не заборонила хутряні ферми через небезпеку забруднення навколишнього середовища.

«Ця позиція має право на життя і кожен може визначати свій світогляд. Але такі переконання не мають бути агресивними і під натиском. Це особиста справа кожної людини», — зазначив Володимир Федина.

Також він розповів, що вони організовували поїздки для мешканців Бродівщини до українських та закордонних хутрових ферм. Під час цих екскурсій люди могли побачити, як працюють такі підприємства. Володимир Федина зазначив, що думка опонентів змінилась, оскільки українські ферми були кращими за польські та данські. Згадав експерт і питання щодо відходів. Він повідомив, що зразки гною відправили в Інститут охорони ґрунтів для проведення серії лабораторних хімічних аналізів.

Анатолій Демчишин, директор Інституту охорони ґрунтів, повідомив, що загального азоту, який забруднює ґрунти, знайшли дуже мало. Він зазначив, що його в рази менше як у мінеральних добривах.

«У норковому гної багато фосфору. Він є хорошим добривом для сільськогосподарських культур», — переконаний Анатолій Демчишин.

У коментарі виданню, еколог Ігор Муравський повідомив, чому не поділяє думку експертів. «Громада виступила категорично проти такого будівництва. Зараз пройшла оцінка впливу на довкілля і якимось чином влада дала згоду на будівництво такої ферми, не прислухались до мешканців. Такі ферми несуть пряму загрозу довкіллю. Тобто вони отруюють ґрунти, отруюють води. Для Бродівського району це дуже велика і потужна ферма. Мешканці, на територіях сіл яких будуватимуть цю ферму, найближчим часом, якщо вони допустять (їхня справа не допустити) відчують на собі цей весь вплив. Це позначиться на здоров’ї. Жоден район не хотів би мати таке сусідство, з такою потужною фермою. Окрім того, що там сморід й там забруднюватимуться повітря, вода, земля, уявіть собі кількість відходів, які треба десь утилізовувати», — пояснив Ігор Муравський.

Додамо, що інвестором будівництва є данська компанія «Айкон Девелопмент». У будівництво нової ферми планують вкласти понад 10 млн євро.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні дорожчає огірок

Після досить різкого зниження цін, яке спостерігалося на ринку огірка України тижнем раніше, в даному сегменті знову переважає тенденція до активного подорожчання. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit з посиланням на дані щоденного моніторингу проекту.

На думку експертів проекту, причиною подорожчання огірка на українському ринку є істотне скорочення пропозиції. Так, у стаціонарних теплицях на сьогоднішній день проводяться зачистки напередодні підготовки до другої сівозміни, що спричинило за собою значне скорочення зборів урожаю. Тим часом, пропозиція огірка з літніх теплиць також помітно зменшилася, що обумовлено зниженням темпів збору врожаю із-за погодних умов.

В результаті ціна на огірок на даний момент формується в межах 10-14 грн/кг ($0,38-0,53/кг), що в середньому на 40% дорожче, ніж тижнем раніше. Крім того, в цьому сезоні багато комбінатів відмовилися вирощувати огірки другої сівозміни, або скоротили площі під ними на користь томатів.

Відзначимо, що на даний момент огірки на українському ринку коштують у середньому в 2,2 рази дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Однак ключові гравці ринку не виключають, що подальше подорожчання в цьому сегменті може вкрай негативно позначитися на темпах збуту.Топ-5 найбільш затребуваних спеціальностей в агросфері влітку

Про цесвідчать дані аналітиків OLX Робота, пише agro-yug.com.ua.

Йдеться про те, що кількість варіантів роботи на постійній основі з березня по квітень зросла на 15%, а до початку літнього сезону приріст становив 52%. Ринок тимчасової роботи також став ще більш насиченим на пропозиції.

Спектр вакансій в агросфері широкий і заробітчани мають можливість вибору роботи, яка їм найдужче до душі. Згідно з аналітикою OLX Робота, на сьогоднішній день найпопулярнішими професіями є трактористи, в середньому їм пропонують 12 000 грн. В топ-3 затребуваних спеціальностей увійшли також різноробочі – 8 700 грн та оператори – 9 700 грн. А закривають п’ятірку садівники, їм зараз готові платити в середньому – 9 100 грн.

Топ-5 найбільш затребуваних спеціальностей в агросфері влітку:

1. Тракторист
2. Різноробочий
3. Оператор техніки
4. Пилорамник
5. Садівник

Окрім затребуваних робіт влітку можна знайти більш рідкісні, але добре оплачувані. Наприклад, є варіант поїхати в село на збір бузини. Зарплату обіцяють не аби-яку, а 50 000 грн. Також 30 000 грн пропонують технологам, які готові вирощувати шампіньйони під Києвом у Мар’яновці.

Одна з переваг сезонних заробітків в агросфері – це хороша можливість у літній період попрацювати на свіжому повітрі в будь-якому регіоні України. Зарплати по областях варіюються в залежності від об’єму та специфіки роботи.

Найбільше роботодавці готові платити в Закарпатській області, але працевлаштуватись там непросто, бо кількість вакансій найменша по Україні. Найбільш оптимальне співвідношення зарплати та пропозицій у Київській, Черкаській та Житомирській областях. Частка вакансій в цих областях найвища, як і винагорода за працю.

Аналітики відзначають, що на Західній Україні в цілому спостерігається найменша кількість вакансій в агросфері, винятком є Львівська область.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Roshen виграв суд за червону стрічку для пакування тортів

Господарський суд Києва задовольнив позов кондитерської корпорації Roshen проти Мінекономрозвитку і ДП Укрпатент та зобов'язав їх визнати за Рошен право інтелектуальної власності на червоний колір в упаковці. Про це сказано в рішенні суду від 3 червня, пише biz.liga.net.

Згідно з цим рішенням, під дію товарного знака у вигляді "червоного кольору матеріалів для упаковки кондитерських виробів" підпадають плівки з поліпропілену, пластмасові плівки, паперові, клейкі або самоклеючі стрічки, неметалеві стрічки, мотузки, нитки для обгортання і пакування та ін.

Таким чином Roshen вирішили зарезервувати за собою право упаковувати кондитерські вироби стрічки червоного кольору.

Раніше, обґрунтовуючи свою відмову Roshen, Апеляційна палата Мерт зазначала: "Середній споживач здатний чітко розрізняти тільки обмежену кількість кольорів, узагальнюючи їх сприйняття основними кольорами, якими прийнято вважати червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Оскільки кількість останніх обмежено, невелику кількість зареєстрованих знаків для певних товарів чи послуг можуть вичерпати весь спектр доступних кольорів і необґрунтовано обмежити використання їх відтінків".

"Такі широкі права на певний колір не відповідають інтересам суспільства, зокрема тому, що це може призвести до створення невиправданої економічної переваги на ринку... для одного виробника", - посняли у відомстві.

Розгляд справи в апеляційному суді очікується - поки в судовому реєстрі відсутня інформація про подання Мінекономрозвитку та Укрпатентом апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

Нагадаємо, червона стрічка стала предметом роздору між Roshen і конкурентом корпорації - компанії "Київський БКК", який також використовував червону стрічку при оформленні тортів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.