174499

Антимонопольний комітет визнав компанію Фірташа монополістом на ринку добрив

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, пише БизнесЦензор.

"1. Група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив. 2. Зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем", – повідомляє Терентьєв.

Глава АМКУ додав, що 24 травня чотирьом компаніям з Group DF (3 заводи-виробника мінеральних азотних добрив і НФ "Трейдінг Україна") були спрямовані попередні висновки за результатами проведеного розслідування.

"Вартість газу становить близько 70% у собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв'язок між сировиною (газом) та кінцевим продуктом (мінеральними добривами) і стала об'єктом зловживань з боку цих компаній", – повідомляє Терентьєв.

Терентьєв вказує, що підприємства Group DF купували газ для виробництва добрив у пов'язаних компаній, а потім перепродували його всередині групи, постійно піднімаючи ціну.

"Коли газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що призводило до завищення вартості азотних добрив", –повідомляє Терентьєв.

Також, протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва добрив із-за свідомого непроведення розрахунків за газ.

"Юридично такі дії можна кваліфікувати як зловживання монопольним становищем із-за штучного обмеження виробництва добрив", – повідомляє Терентьєв.

Він пояснив, що АМКУ може оштрафувати Group DF і змусити розділити хімічні активи групи.

"Всеукраїнська аграрна рада вітає позитивні зрушення у даному напрямку. Адже протягом останніх п’яти років учасники ВАР намагались привернути увагу Уряду, Антимонопольного комітету та суспільства в цілому до проблеми з монополізацією ринку добрив в Україні. Закликаємо Антимонопольний комітет активізувати свою діяльність та завершити розслідування. Сподіваємось на те, що ринок мінеральних добрив в Україні буде зрештою демонополізовано", - йдеться у повідомленні громадської спілки.

У Group DF через холдинг Ostchem входять заводи Черкаський "Азот", "Рівнеазот" і Сєвєродонецький "Азот". Менеджмент Дмитра Фірташа також контролює державний "Сумихімпром".

86% в Ostchem належить Фірташу. Ще 14% – народному депутату від "Опозиційного блоку" Юлії Льовочкіної, рідній сестрі Сергія Льовочкіна – партнера Фірташа по телеканалу "Інтер" і екс-глава Адміністрації президента Віктора Януковича.

ТОП-8 найкорисніших фруктів для здоров’я людини за версією вчених

Щоб отримати максимум користі, чергуйте улюблені плоди. Експерти довели, що фрукти зменшують ризик ішемічної хвороби на 7%. А ще плоди заважають розвитку цукрового діабету і сечокам’яної хвороби, допомагають знижувати зайву вагу і підвищений тиск, роблячи судини еластичнішими. Agri-Gator пропонує ознайомитися з ТОП-8 найкорисніших для здоров’я фруктів, які не тільки дуже смачні, але й надзвичайно корисні для організму людини. 

1.Лимон

У цьому фрукті багато вітаміну С, лимонної кислоти і флавоноїдів. Останні – це антиоксиданти, що запобігають виникненню раку і серцево-судинних захворювань.

Вітамін С захищає від окисного стресу. Так називають руйнування клітин шкідливими речовинами – вільними радикалами. Якщо їх буде дуже багато, організм швидко постаріє.

Лимон особливо корисний для серця – він знижує холестерин. А дослідження на тваринах показали, що фрукт утворює особливі ферменти, що руйнують жирову тканину.

Лимонна кислота також допомагає лікувати сечокам’яну хворобу.


2. Апельсин
В одному середньому апельсині 139% добової норми вітаміну С і 20% клітковини. У ньому також багато вітамінів групи В: тіаміну і фолієвої кислоти.

За своїми властивостями апельсин схожий на лимон. При цьому, як показали дослідження, апельсин запобігає утворенню ниркових каменів навіть краще, ніж лимон. Цитрусові, а особливо апельсин і грейпфрут, знижують ризик інсульту у жінок.

Також фрукт допомагає засвоюватися залозу в кишківнику запобігаючи виникненню анемії.


3. Банан
В одному середньому банані 23% рекомендованої добової норми калію. Цей мінерал допомагає серцю нормально працювати. Коли калію мало, ризик ішемічної хвороби серця виростає на 49%. А ще може розвинутися гіпертонія, остеопороз і сечокам’яна хвороба.

У бананах багато повільних вуглеводів і пектину, які підтримують нормальний рівень цукру корисні бактерії в кишківнику, які захищають нас від виразки і інших хвороб травного тракту.

Банан дуже поживний і тому вважається одним з кращих джерел енергії перед тренуваннями.


4. Грейпфрут
У грейпфруті багато вітаміну C і калію.

Раніше вважалося, що фрукт допомагає скидати вагу, але це міф. Грейпфрут лише побічно впливає на цей параметр, завдяки здатності знижувати рівень холестерину і артеріальний тиск.

Грейпфрут, як і інші цитрусові, захищає від сечокам’яної хвороби, серцево-судинних захворювань у жінок.


5. Ананас
Ще один рекордсмен за вмістом вітаміну С. В одній порції фрукта – 67% денної норми цієї речовини. Також в ананасі багато марганцю і бромелайну.

Марганець важливий для кісток. Дослідження показало, що речовина допомагає покращувати їх твердість та знижує ризик остеопорозу.

Бромелайн – це суміш ферментів, які борються із запаленнями і руйнують тромби. Тому менше шансів заробити інфаркт або інсульт. Інші вчені стверджують, що бромелайн запобігає раку.


6. Авокадо
Інші фрукти в основному містять вуглеводи, а ось в авокадо дуже багато корисних жирів. Велика їх частина – це олеїнова кислота, яка знімає запалення. Також в авокадо є бета-ситостерол, що підтримує нормальний рівень холестерину і знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Ще в авокадо багато магнію, калію і клітковини.

Магній бере участь в більш ніж 600 хімічних реакцій нашого тіла, включаючи синтез білка і енергетичний обмін. Мінерал особливо корисний для спортсменів, так як покращує витривалість.

Дослідження на тваринах показали, що клітковина забезпечує життя корисних бактерій в кишківнику і допомагає контролювати вагу. А ще знижує ризик раку товстого кишечника.

В одному авокадо 21% добової норми калію. Цей мінерал знижує артеріальний тиск і зменшує ризик інсульту.


7. Яблука
У яблуках багато клітковини, калію, вітамінів С і К.

Вітамін К дуже важливий для нормального згортання крові і розвитку кісток.

Антиоксиданти яблук сприяють здоров’ю серця і знижують ризик розвитку діабету другого типу, раку і хвороби Альцгеймера.

Ще в яблуках багато пектину – пребіотичного волокна, яке живить корисні бактерії в кишківнику і допомагає поліпшити травлення.

Яблука допомагають нашому мозку. Одне з досліджень підтвердило, що їх антиоксидант кверцетин захищає нейрони від передчасної загибелі. Їжте цей фрукт, щоб також захиститися від тромботичного інсульту.

8. Гранат
Головна сила граната в антиоксидантах. Їх у нього в три рази більше, ніж в зеленому чаї і червоному вині. Вони допомагають захистити клітини від пошкоджень і старіння, а також зменшують запалення.

Дослідження показують, що гранат запобігає розвитку раку товстого кишківника і знижує тиск.
Гранатовий сік особливо корисний людям похилого віку: він покращує пам’ять.

На Миколаївщині продають елеватор потужністю 65 тис. тонн

Продає елеватор Чеське державне експортно-страхове товариство, пише agrotimes.net.

Потужність елеватора становить 65 тис. тонн. Об'єкт введений в експлуатацію у 2012 році.

Вартість підприємства на тонну зберігання становить $80. На елеваторі встановлене обладнання виробництва Чехії, Великої Британії, Франції.

Елеваторний комплекс розташовано на орендованій земельній ділянці площею 2,84 га, термін оренди земельної ділянки – до 13 травня 2060 року.

 

Кернел купує олійножирові активи Дельта Банку

Про це повідомляє Finbalance.

Відзначено, що протокол за підсумками аукціону, який проходив 7 червня, між ФГВФО і ТОВ «ФК “Скай”» ще не підписаний.

У забезпеченні за кредитами перебувають «об’єкти з переробки сільгосппродукції», розташовані в Одеській області:

39 тис. м² промислової нерухомості;
діючий олійножировий виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до залізничної колії та морського транспортного порту;
5,43 га земель з цільовим призначенням для розміщення олійножирового комбінату;
діючий олійножировий комбінат з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу (площа 5,34 га).

Відмова від оранки врятує грунти

Науковці повідомляють, що біорізноманіття грунту і біологічні процеси, що відбуваються у ньому, «перебувають під загрозою». Наприклад, в Англії і Уельсі майже 4 мільйони гектарів грунту схильні до ущільнення, а більше 2 мільйонів гектарів в зоні підвищеного ризику через ерозію, пише growhow.in.ua.

Далі в звіті гйдеться, що ущільнення грунту і втрата органічного вуглецю негативно впливають на сільське господарство і сприяють глобальному потеплінню.

Грунти Великобританії наразі містять близько 10 мільярдів тонн вуглецю, що приблизно дорівнює 80 рокам щорічних викидів парникових газів у Великобританії.

У причинах вибору інтенсивної моделі орного сільського господарства екологи назвали необхідність вирощувати більше продуктів харчування через марнотратне ставлення громадян до їжі, а також попит на виробництво культур для галузі біоенергетики.

Агентство дорікнуло минулі уряди в тому, що вони вперто ігнорували екологічну політику в останні десятиліття.

Проте, в 25-річному екологічному плані, прийнятому урядом Великобританії зазначено, що до 2030 року необхідно забезпечити збалансоване управління ґрунтами в Англії, і вжити заходів для відновлення ґрунтів в Великобританії повсюдно.

У В'єтнамі знищили більше 2 млн свиней

З моменту виявлення першого спалаху АЧС в лютому, хвороба поширилася по всій країні. Хоча спочатку випадки фіксували у північних провінціях, незабаром від вірусу постраждав і південь В'єтнаму, особливо східні та південно-східні провінції, пише PigUA.info.

Згідно з останньою доповіддю, підготовленою Департаментом охорони здоров'я тварин, спалахи підтвердили у 52 провінціях і містах, причому загальна кількість знищених свиней перевищує 2,2 млн голів.

4 червня заступник міністра сільського господарства і розвитку сільських районів Пхунг Дюк Тіен заявив, що, хоча в деяких містах реалізація політики підтримки і запобігання захворюванню дала хороші результати, все ще існують труднощі і недоліки, які сильно впливають на ефективність у профілактиці та контролі захворювання. Заступник міністра сказав, що деякі міста не приділяли достатньої уваги і нехтували профілактикою та контролем захворювання.