Антистресовий захист для озимих культур

Спираючись на світовий досвід, фахівці «UKRAVIT» пропонують вирішувати ці питання шляхом підживлення культур кремнієм.

«Легкодоступні сполуки кремнію є надзвичайно багатовекторними за своїм впливом на культури, – розповідає керівник відділу розвитку продуктів і сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Вони стимулюють ріст і розвиток кореневої системи та вегетативних органів, поліпшують засвоювання елементів живлення, знімають стреси різного походження. Особливо добре проявляє себе кремній (Si) за стресів, викликаних повітряною посухою: один атом кремнію (Si) в рослинах може утримувати до 146 молекул води і навіть утворювати внутрішній водний резерв рослин».

Читайте також: Турбота розпочинається до сходів: гербіцидне рішення для кукурудзи, соняшника і сорго

З огляду на це, він рекомендує позакоренево підживлювати озимі зернові та ріпак багатофункціональними рідкими кремнієво-калійними добривами Авангард Кремній Біо (марки А та В). Окрім кремнію та калію, до його складу входять гумінові і фульвокислоти, екстракти морських водоростей і хелатуючий агент (ЕДТА, етилендиамінтетраоцтова кислота). Завдяки поєднанню легкодоступних елементів мінерального живлення та біологічно активних речовин добриво поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість культур, підвищує їх імунітет, забезпечує краще проходження обмінних процесів, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи. Крім того, препарат формує захисний біокремнієвий екран, який знижує температуру листкової поверхні на 4 – 5 °С, зменшує транспірацію на 20-30% і навіть запобігає ушкодженням спорами грибів та шкідниками, які мають сисний ротовий апарат.

«Позакореневе підживлення озимих культур добривами Авангард Кремній Біо найефективніше проводити у критичні фази їх росту і розвитку, а також у разі прояву різного роду стресів; крім того, їх можна застосовувати й з поливною водою в системах краплинного поливу та малооб’ємної гідропоніки, – рекомендує Сергій Адаменко. – Обробляти радив би не менше двох разів упродовж вегетації, оскільки з часом вміст кремнію в рослинах знижується через його біологічне розбавлення. Крім того, треба брати до уваги й певні фізіологічні потреби культур: на ранніх етапах росту вони більше потребують кремнієвого живлення, а за формування органів плодоношення і товарного врожаю – калійного».

Оскільки на ранніх етапах росту культури більше потребують структурно-стимулюючого елементу – кремнію, в ці фази потрібно застосовувати добриво Авангард Кремній Біо марки В, в якому він превалює. А от для більш пізніх фенофаз підійде добриво марки А: за рахунок високого вмісту калію воно сприяє підвищенню вмісту сухої речовини, цукрів, крохмалю, білків, маси 1000 насінин, натури зерна, його товарності тощо. При цьому Авангард Кремній Біо є рентабельним у застосуванні й забезпечує високу окупність.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зросте вартість борошна

Про це у коментарі УНН повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Наразі тенденція негативна, ми бачимо пришвидшене зростання цін на хлібобулочні вироби, макарони. Борошно наразі буде збільшуватися в ціні десь від відсотка до півтора", - сказав Дорошенко.

За його словами, великий вплив має збільшення вартості зерна. Ціна на борошно в Україні досить часто є вищою, ніж борошно, вироблене з українського зерна за кордоном у країнах ЄС. Тому українське борошно за кордоном може коштувати дешевше, ніж у нас.

"Також, борошно буде підніматися в ціні до кінця року. Якщо говорити про потенціал зростання ціні, то у 2020-му році ми побачимо, що скоріш за все борошно буде дорожчати лише на відсоток інфляції, а зараз його темпи зростання вартості більші, ніж темпи інфляції", - розповів Дорошенко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські фермери підвищують ціни на капусту

Активний попит на білокачанну капусту дає можливість українським фермерам підвищувати ціни на цю продукцію, повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому пропозиція продукції високої якості досить обмежена, що також стимулює зростання цін.

Так, українські фермери до кінця тижня декларують ціни на капусту в межах 14-16 грн/кг ($0,52-0,59 /кг), що в середньому на 6% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами операторів ринку, ситуація може кардинально змінитися саме з того моменту, коли істотно збільшиться пропозиція капусти нового врожаю.

«Зараз на українському ринку присутня пропозиція тільки імпортної ранньої капусти, оптові ціни на яку озвучуються в межах 35-38 грн/кг ($1,30-1,41 /кг). Сезон місцевої ранньої капусти, за нашими прогнозами, має розпочатися приблизно через 10-14 днів. В результаті, на сьогоднішній момент у вітчизняних виробників є можливість незначно підвищувати ціни на торішню білокачанну капусту», - повідомив Олександр Хорєв керівник проекту «АПК-Інформ: Овочі і Фрукти».

Необхідно відзначити, що на даний момент ціни на капусту в Україні в середньому в 2,5 рази вище, ніж роком раніше. При цьому учасники ринку не виключають, що тенденція подорожчання продукції збережеться і надалі, оскільки запаси в господарствах стрімко скорочуються.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

АЧС: експерти прогнозують дефіцит свинини на рівні 12 млн тонн

Такі прогнози зробили економісти американської компанії INTL FCStone, передає УНН.

"Спалах африканської чуми свиней може призвести до глобального дефіциту м'яса. Він може становити приблизно 12,3 млн тонн", - вважають експерти.

Читайте також: Поголів'я українських свиней скорочується на 500 тис. голів щорічно

Повідомляється, що сьогодні захворювання вкрай активно поширюється у Китаї. Але точних даних про кількість загиблих у результаті АЧС свиней немає. Офіційна статистика кардинально відрізняється від реального стану справ, пише видання.

"Фактичне скорочення поголів'я свиней у Китаї може бути набагато істотнішим офіційної статистики", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні АЧС не вщухає вже шостий рік. У поточному році було зафіксовано вже 11 випадків хвороби. У минулому - 145.

Як наслідок: зростає кількість імпортованої свинини, а на внутрішньому ринку на свинину і сало - ростуть ціни.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Укрзалізниця» запустить приватну тягу

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, пише agravery.com.

«Ми маємо продовжити реформу "Укрзалізниці" і розраховуємо на підтримку Світового Банку у цьому питанні», —  заявив він  під час зустрічі із представниками Світового Банку та АТ «Укрзалізниця».

Сторони обговорили стан та перспективи розвитку «Укрзалізниці», зокрема, у частині управління активами компанії та пріоритизації інвестицій, а також лібералізацію ринку залізничних перевезень.

Володимир Омелян наголосив на необхідності рішучих дій з реформування галузі:.

«Ми не можемо чекати, поки новий законопроект про залізничний транспорт буде проголосований парламентом. Вже цього року ми запускаємо приватну тягу на залізниці. Ми вже маємо гарний прогрес та досвід на регіональній залізниці у Львові і хочемо поширити цей досвід на всю Україну», — сказав він.

Міністр інфраструктури також зазначив, що не менш важливим є вдосконалення тарифної політики.

«Ми б хотіли мати системний підхід до тарифної політики. У нас все ще кроссубсидування пасажирських та вантажних перевезень. Для того, щоб провести тарифну політику та мати гарний сервіс одночасно, ми повинні мати підтримку Уряду. У той же час, ми маємо посилювати наш діалог з муніципальною владою, щоб зберегти приміське сполучення. Такі перевезення мають покращуватися та розвиватися за умови співфінансування місцевими владами», — підкреслив Володимир Омелян.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Штучний інтелект моніторитиме земельні угіддя в Україні

Про це повідомляє прес-служба компанії, пише agroportal.ua.

Зазначається, що розробка поєднує в собі потужний пакет інструментів для виробничих та аналітичних компаній аграрного сектору, а також IT-команд, задіяних у цій сфері. Рішення легко інтегрується у будь-який бізнес-процес і надає вичерпну інформацію про стан сільськогосподарських культур на будь-якій території.

Розробники відмічають, що новий програмний продукт поєднує передові алгоритми аналізу полів за допомогою індексів рослинності, а також історичних даних. EOS Crop Monitoring інструмент проводить постійне оновлення метеорологічної інформації з раннім прогнозом погоди, який враховує опади, температуру повітря, вологість, швидкість вітру, а також глибину снігу. Тож завдяки новому рішенню користувачі заздалегідь будуть дізнаватись про критичні погодні умови, які можуть загрожувати культурам. Це нищівні заморозки, індекс загибелі озимих та індекс теплових шоків, які дозволять фермерам вчасно вживати всі потрібні запобіжні заходи.

«EOS Crop Monitoring Tool дозволить контролювати будь-які зміни в полях і проводити онлайн-моніторинг насадження нових культур та їхнього дозрівання. З ним фермери можуть оптимізувати свою роботу та витрати на утримання полів, а також визначити ключові напрямки для розвитку», — зазначив директор з продажів Олександр Сакаль.

Однією з головних переваг EOS Crop Monitoring є легка інтеграція. Рішення легко поєднується з будь-якими іншими програмами та додатками для аграріїв. Також новий продукт легко масштабується і дає максимально швидкий доступ до оновлених супутникових знімків. Це дозволить отримувати вичерпну інформацію про стан полів та погодні умови у будь-якій точці світу 24/7. Усі дані попередньо обробляються і отримують радіометричну та атмосферну корекцію, тож користувач отримує супутникову аналітику найкращого ґатунку.

Довідка: Earth Observing System (EOS) — це міжнародна компанія, яка надає можливості автоматизованої ГІС-аналітики, поєднуючи інформацію з супутникових знімків та геопросторові дані. Головний офіс компанії знаходиться в Менло-Парк, Каліфорнія.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview