182818
178171

"Астарта" скоротила чистий прибуток

Про це повідомила компанія на Варшавській фондовій біржі, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з релізом, її виручка за звітний період знизилася на 28,7% - до 3 млрд 40,496 млн грн, валовий прибуток - в 2,4 раза, до 623,032 млн грн, а операційний - в 7,1 раза, до 141,36 млн грн.

Компанія пояснює таке різке погіршення показників дією одразу кількох причин: ринковою циклічністю, макроекономічними факторами, а також високою базою порівняння. "Наша думка полягає в тому, що результати слід розглядати в довгостроковому контексті, так, щоб не відволікатися від більш загальної картини", - йдеться в повідомленні.

В євро чистий прибуток впав у 8,3 раза - до EUR3,7 млн в умовах зниженні виручки на 38,8% - до EUR90,59 млн, а EBITDA - в 3,3 раза, до EUR13,47 млн.

"Астарта" пояснює, що погіршення показників пов'язане зі значним падінням світових і місцевих цін на цукор, а також поганими погодними умов в Полтавській області, які привели до зростання собівартості і зменшення обсягів виробництва.

У ситуації руху світового товарного циклу біля нижньої межі компанія закликає звернути увагу на її позитивні сторони - низьку заборгованість, сильний баланс, щоразу вищу операційну ефективність і здорове поєднання місцевого продажу й експорту.

"Протягом 25-річної історії "Астарти" було кілька подібних періодів, коли проблеми посилили нашу компанію і забезпечили нові можливості для зростання", - йдеться у звіті.

Компанія додає, що за активної підтримки фінансових партнерів продовжує інвестиційну програму з розширення інфраструктури зберігання, подальшого впорядкування операцій в рослинництві і наближення до кінцевих споживачів.

Як повідомлялося, в першому кварталі цього року "Астарта" скоротила реалізацію пшениці вдвічі порівняно з першим кварталом минулого року - до 50,2 тис. тонн, кукурудзи - на 45%, до 90,96 тис. тонн, соняшнику - на 17% , до 20,44 тис. тонн.

Продаж соєвої олії зріс на 14% - до 12,62 тис. тонн, соєвого шроту - на 10%, до 42,18 тис. тонн, молока - на 9%, до 27,97 тис. тонн.

Компанія вказувала, що одночасно середні ціни на цукор за цей період знизилися на 13%, на кукурудзу - на 9%, соєву олія - на 5%, на соняшник і молоко - на 2%, тоді як пшениця подорожчала на 15%, а соєвий шрот - на 5%.

Як повідомлялося, "Астарта" в 2017 році скоротила чистий прибуток на 25,2% - до 1 млрд 758,6 млн грн в умовах зростання виручки на 31,8% - до 13,717 млрд грн.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Россільгоспнагляд знищив більше десятка тонн українського сала

Про це повідомляє ТСН з посиланням на сайт Россільгоспнагляду.

На мішках із салом були маркувальні ярлики українською мовою. Разом з ним прикордонники виявили три мішки з насінням вагою у 75 кг.

Як зазначається, власник вантажу підтвердив, що сало незаконно привезли з території України. Стосовно нього склали протокол про адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, що, у лютому Росія ввела заборону на білоруську "молочку". Учасники ринку назвали таке рішення "безпрецедентним", адже велика частина російських кондитерів і виробників молочних продуктів залежать від білоруського сухого молока, бо в Росії сировини належної якості немає.

 Український фермер втрачає 1000 доларів з гектару через мораторій

Про це в в статті для Економічної правди пише консультант Світового банку Денис Нізалов.  

Він наголошує, що в сільському господарстві переважають однолітні культури: соняшник або рапс, які найбільше виснажують землю.

Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 року фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать договори оренди.  

"1000 доларів з гектару втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рік Україна втратила до 43 тис га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні у сферу послуг, ні у місцеву інфраструктуру", — зазначає він.

"Через це працівники з села емігрують у пошуках роботи, тому щороку з мапи України зникає близько 30 сіл", — пояснює експерт Світового банку.

За його словами найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво.

"Наприклад, в агрохолдингу, що займається рослинництвом, на 1000 га землі зайнято 7 людей, тоді як у тваринництві на 100 га зайнято близько 100 людей", — зазначає він.

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року за продовження мораторію проголосувало 236 депутатів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року.

Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону"Про обіг земель сільськогосподарського призначення".Частка "органічної полички" ЄС - 10%

Максим Фастєєв, провідний аналітик Інфагро, продемонстрував порівняльну характеристику трендів закупівельної ціни молока в Німеччині, що, на думку експерта, приблизно відповідає середньоєвропейській динаміці, та органічної сировини.

"Частка «органічної полички» ЄС щодо іншого світу досить велика (особливо в передових країнах: Німеччина, Франція, ЮК), але не визначальна – приблизно до 10%. Але різниця в закупівельній ціні, звичайно, дає багато приводів для роздумів... як видно на графіку, останні 5 років стабільно +15 євроцентів (в середньому) до ціни стандартної сировини. Переконливо", - зазначив експерт.

Ваш вибір 'Подобається'.


Рентабельність хробакової ферми сягає 700%

Про це свідчать розрахунки, проведені ресурсом homebiznes, пише agroday.com.ua.

Зазначається, що для старту такого бізнесу буде достатньо старого корівника та 5-10 тис. грн стартового капіталу.

Для розведення знадобляться безпосередньо черв’яки та ємності. Ним можуть послужити дерев’яні ящики, пластикові контейнери, старі холодильники, картонні коробки. Найдорожчий варіант та найзручніший — вермикомпостери.

Окреме питання — це вибір, що розводити. Для створення вермиферми підійде не кожен хробак, а тільки два види — каліфорнійський і «старатель». Останній, на переконання більшості учасників ринку, більш підходить для комерційного використання. Адже одна особина «старателя», як запевняють біологи, здатна виробляти щорічно 1,5 тис. собі подібних. Тут американський родич трохи поступається йому, розмножуючись до 400-500 особин на рік.

Відкрити ферму з розведення хробаків можна у будь-який час року. Найкращий період – кінець літа і початок осені. Стартувати раннім літом доцільно у разі відсутності теплого приміщення.

Наявність власної «черв’ячної» ферми допоможе зекономити на добривах, а також отримувати додатковий прибуток від продажу черв’яка та біогумусу.

Наприклад, тонну сепарованого біогумусу можна продати за 2-3 тис. грн, неочищеного — 1-1,5 тис. А ціна на хробаків коливається від 50 до 750 гривень за півтори тисячі особин.

За окремими оцінками, дохід «черв’ячної» ферми може складати понад 1 млн грн на рік.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна втратила 918 тваринницьких підприємств за 2 роки

На початок 2018 року кількість сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, становила 5042, повідомляє Ірина Паламар, голова АТУ. На початок 2017 року таких підприємств налічувало 5359. Хоча на початок 2016 року сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, ще було 5960.

Такі дані отримала Асоціація тваринників України від Держстату листом від 3 травня 2018 року №15.2-20/766 ПІ. У порівнянні з початком 2017 року кількість таких підприємств на початок 2018 року зменшилася на 317 (-5,92%). У порівнянні з початком 2016 року на початок 2017 року – на 601 (-10,08%).

"Ми бачимо, що протягом останніх трьох років в Україні згідно з офіційною статистикою є тенденція до зменшення кількості сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції. За два роки ми втратили 918 підприємств, а це 15,41%",  - коментує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України. – Наразі ми ще не можемо оцінити весь 2018 рік щодо кількості підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції. Проте цього року державою передбачені дотації на сприяння будівництву та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, тому будемо сподіватися, що динаміка з кількістю підприємств буде позитивною і почне збільшуватися».

Довідково: Сільськогосподарське підприємство, яке займається виробництвом тваринницької продукції – сільськогосподарське підприємство, яке здійснює діяльність із утримання та вирощування сільськогосподарських тварин і відповідає критеріям: основний вид діяльності за КВЕД відноситься до кодів 01.1-01.6 секції А – незалежно від кількості наявних сільськогосподарських тварин будь-якого виду; основний вид діяльності за КВЕД не відноситься до кодів 01.1-01.6 секції А – за умови утримання від 5 голів великої рогатої худоби, або свиней, або овець та кіз, або від 3 голів коней, або від 200 голів птиці, або від 20 голів кролів, або від 20 голів хутрових звірів, або від 5 бджолосімей.

Сільськогосподарське підприємство, яке утримує від 30 голів великої рогатої худоби та/або від 30 голів свиней, та/або від 30 голів овець та кіз, та/або від 10 голів коней, та/або від 2000 голів птиці всіх видів (незалежно від основного чи другорядного виду діяльності), вважається великим і середнім сільськогосподарським підприємством, яке займається виробництвом тваринницької продукції.

Сільськогосподарське підприємство, яке утримує до 30 голів великої рогатої худоби та/або до 30 голів свиней, та/або до 30 голів овець та кіз, та/або до 10 голів коней, та/або до 2000 голів птиці всіх видів, вважається малим сільськогосподарським підприємством, яке займається виробництвом тваринницької продукції.

Ваш вибір 'Подобається'.