178171

АВК більше не поставлятиме цукерки в Німеччину через скандал із рекламою ЧС-2018

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу компанії.

З'явилася інформація, що у Німеччині продають українські цукерки з символікою російського ЧС-2018.

У компанії АВК заявили, що працюють із цим німецьким партнером уже багато років, але "ми розділяємо думку громадськості та обурення у соціальних мережах, що виникли внаслідок ситуації, яка склалася".

Тому "на сьогоднішній день будь-які поставки продукції до німецької фірми DOVGAN GmbH призупинені. Крім того, кошти, виручені з реалізації даної партії солодощів, буде спрямовано на благодійність та підтримку соціальних програм в Україні".

 

Ваш вибір 'Подобається'.

За травень буде нараховано близько 43 млн гривень часткової компенсації за придбану техніку

За попередньою інформацією державних банків у цей період аграріями придбано 663 од. техніки й обладнання та подано 456 заявок на отримання часткової компенсації на суму близько 43 млн гривень.

Загалом, у період грудень 2017 року та січень-квітень 2018 року за програмою часткової компенсації за придбану техніку аграрії придбали 953 од. техніки та обладнання (в тому числі 39 тракторів, 914 грунтообробної та посівної техніки та обладнання) на загальну вартість 354,6 млн гривень (з ПДВ). Отримали компенсацію 674 сільгосптоваровиробники (в т.ч. 554 фермерських господарства) на суму 70,7 млн гривень.

Загальна сума компенсації за бюджетний період 2018 року (станом на червень) становить 113,7 млн гривень, придбано 1617 од. техніки та обладнання, скористались програмою 1130 сільгосптоваровиробників, з них 795 фермерських господарств.

Довідково:

Держбюджетом на 2017 рік було передбачено 550 млн гривень на «Часткову компенсацію вартості с.г. техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

За період липень-листопад 2017 року за програмою аграрії в цілому по Україні придбали 2906 одиниць техніки та обладнання на загальну вартість 489,1 млн гривень (з ПДВ). Отримали компенсацію 1220 сільгосптоваровиробників на суму 134,05 млн гривень, з них:

– 58,82 млн грн за придбання 1946 одиниць обладнань для АПК;

– 50,86 млн грн за придбання 870 од. ґрунтообробної та посівної техніки;

– 23,22 млн грн за придбання 88 тракторів;

– 0,70 млн грн за придбаний 1 комбайн;

– 0,450 млн грн за придбаний 1 автопоїзд (зерновоз).

На сьогодні до Переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок державного бюджету включено 97 українських заводів-виробників та понад 5,5 тисяч одиниць техніки та обладнання.

 

Росія вважає Україну винною в поширенні АЧС в ЄС

Про це повідомляє Россільгоспнагляд, передає УНН.

“Велика кількість осередків практично щодня реєструється в Польщі, Латвії, Литві, Естонії та Молдові. Одночасно, підтвердивши свій транскордонний характер, тільки з травня 2017 по травень 2018 року інфекція поширилася на ще три країни ЄС (Чехія, Румунія і Угорщина)”, - йдеться в повідомленні.

У Россільгоспнагляді вважають, що основною причиною спалахів АЧС на території європейських країн є ввезення інфікованої продукції свинарства з території України.

“Під реальною загрозою перебуває свинарство та епізоотичне благополуччя щодо АЧС Словаччини і Австрії”, — підкреслили в службі.

Нагадаємо, раніше голова Держпродпотребслужи України Володимир Лапа не виключив, що саме Росія може бути винна в тому, що АЧС охопило всю Україну. Про це він заявив в лютому минулого року, пояснивши свою позицію тим, що заражені АЧС дикі кабани нібито перетинали український кордон з боку РФ. Тоді висловлювання українського чиновника розкритикували деякі депутати ВРУ, порадивши Лапі не винних шукати, а реально боротися з вірусом.

Також нагадаємо, з початку року в Україні вже було зареєстровано близько 60 нових спалахів АЧС.

Польща тим часом навіть вирішила побудувати паркан на кордоні з Україною, щоб зменшити ризики поширення хвороби на своїй території.

Додамо, що за словами нардепа Сергія Тригубенка, на сьогодні темпи поширення АЧС в Україні практично не знижуються. Знижується тільки кількість поголів’я свиней, і зростають збитки вітчизняних фермерів.

Топ-5 вітчизняних виробників морозива

Теґи: 

Про це пише Укрінформ.

"Так, у торгових мережах було відібрано 8 зразків морозива від 5-ти українських виробників, а також 2 зразки заморожених напівфабрикатів від 2-х виробників. Зразки були протестовані в ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» за фізико-хімічними, органолептичними, мікробіологічними та молекулярно-генетичними показниками. За результатами досліджень, всі протестовані зразки повністю відповідають нормам і вимогам нормативних документів", - йдеться у повідомленні.

Ринок морозива в Україні зростає другий рік поспіль. Але якщо в 2016 році приріст оцінювався в 14,8%, то в 2017-му темпи сповільнилися, додавши лише 1,1%. На ринку морозива все більш явною стає концентрація виробництва. Сильні бренди посилюють свої позиції, а дрібні гравці стають все слабкішими. У списку топ-виробників морозива — «Житомирський маслозавод» (ТМ Рудь), «Ласунка» (ТМ Ласунка), «Львівський холодокомбінат» (ТМ Лімо), «Фірма Ласка» (ТМ Ласка) і ФМ «Хладопром» (ТМ Хладик). Причому перші два займають 50,5% всього ринку.

Частка виробника «Житомирський маслозавод» у 2017-му склала 26,7%. І це при тому, що компанія активно просувала свою продукцію на експорт, завершивши 2017-й з 51% приростом зовнішніх продажів.

Друга за списком — ТМ «Ласунка» за останні два роки підвищила свою частку з 22,3% до 23,8%.

А ось позиції «Лімо» істотно послабились. За оцінками аналітиків, за рік компанія втратила 16% продажів — і все через високу конкуренцію в сегменті.

В цілому обсяг ринку в 2017 році оцінюється в 90 824 тонни, а це означає, що в середньому кожен українець за рік з’їв по 2-2,5 кг морозива.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Україна наростила експорт молока в чотири рази

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, пише НВ.

Україна експортувала молоко в травні переважно в Лівію - на $0,9 млн.

У січні-травні 2018 року по порівнянні з січнем-травнем 2017 року імпорт молока збільшився в 2 рази ($0,3 млн) до $0,5 млн, експорт - у 3,1 рази ($4 млн) до $6 млн.

Зазначимо, що в квітні 2018 року порівняо з квітнем 2017 року імпорт молока зменшився на 2,2% - до $91 тис., тоді як експорт збільшився в 3,9 рази ($1,3 млн) - до $1,7 млн.

Нагадаємо, що в 2017 році Україна імпортувала молоко на загальну суму $1,4 млн, тоді як експорт становив $9,7 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Скільки хліба можна купити на середню зарплату

Такими висновками на своєму Facebook поділився Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж, пише agroday.com.ua.

За його словами, розрахунки проводилися на підставі офіційної статистики.

В список регіонів, де на середню зарплатню можна купити найбільше соціального пшеничного хліба, ввійшов Київ – 678 кг, Донецька область – 672 кг, Одеська – 638 кг, Дніпропетровська – 607 кг та Запорізька – 594 кг.

Найменша купівельна спроможність спостерігається в Житомирській області (406 кг), Закарпатській (432 кг), Чернівецькій (433 кг), Волинській (437 кг) та Сумській (406 кг).

Фактично різниця між Житомирщиною і Києвом складає 66% або понад 270 кг.

Якщо прослідкувати можливість споживання хліба в динаміці, то на Дніпропетровщині цьогоріч можуть купити хліба на 83 кг більше, в Одеській області — на 72 кг, Рівненській – на 57 кг, Донецькій – на 52 кг, Харківській – на 42 кг.

П’ятірку регіонів, де можливості закупитися хлібом поменшали, очолює Київ з показником -67 кг. До цього ж списку ввійшла Запорізька область (-53 кг), Кіровоградська (-41 кг), Полтавська (-30 кг) та Сумська (-20 кг).

До того ж, Дорошенко наголошує, що  лише у 15 регіонах України за рік споживання хліба потенційно збільшилося. Натомість у 30% областей воно впало.  

Нагадаємо, раніше в асоціації підрахували зміну купівельних можливостей українців у еквіваленті м’яса. Виявилося, що за рік цей показник упав на 11%.

Ваш вибір 'Подобається'.