178171
182818

Австралійський зернотрейдер вийшов на ринок України

«Україна та Чорне море важливі для нашого зростання, тому ми дуже раді розвитку в цьому регіоні. У нас сильна команда в Україні, яка буде безпосередньо займатися поставками українського зерна нашим клієнтам по всьому світу. На даному етапі у нас є тільки торговий офіс, однак ми оцінюємо варіанти подальшого розвитку», - повідомив директор з корпоративних питань компанії Ангус Триг в коментарі Інтерфакс-Україна.

Довідка.

GrainCorp займається виробництвом і продажем зерна, харчових масел і солоду. Має найбільшу інтегровану мережу зберігання і транспортування зерна в Східній Австралії. Компанія здійснює діяльність на чотирьох континентах, експортує продукцію в більш ніж 30 країн.

Ваш вибір 'Подобається'.


Експерти стверджують, що курятина завоює світ до 2026 року

Про це пише УНН з посиланням на британське видання agriland.сo.uk.

"Не секрет, що підвищення рівня життя в усьому світі, як очікується, збільшить споживання м'яса, але вибір м'яса для багатьох у майбутньому, швидше за все, впаде на курятину", - впевнені фахівці.

Сьогодні курятина є найбільш затребуваним м'ясом у світі з низки причин: низька ціна і доступність на ринку, пояснюють вони.

"А завдяки новаторському підходу до виробництва м'яса птиці сучасний споживач не втомлюється їсти курятину кілька разів на тиждень", - йдеться в повідомленні.

Загалом же структура споживчого попиту на м'ясо, за оцінками фахівців, буде виглядати наступним чином: 41% - м'ясо птиці, 23,4% - свинина, 18,8% - яловичина, 17% - м'ясо овець і кіз.Цьогоріч ціни на виноград знизились

За даними ресурсу Інфо-Шувар, вітчизняний білий виноград подешевшав у порівнянні з минулим роком у два рази. Якщо станом на 30 липня 2017 року вартіть винограду оцінювалася в 65 грн/кг, то цьогоріч вартіть знизилися до 30 грн/кг, пише УКАБ.

Беручи до уваги те, що виноград належить до багаторічних насаджень, площі виноградників у плодоносному віці за останні кілька років залишаються незмінними. Згідно з даними Держстату України, у 2017 році вони оцінюватися в 41 тис. га. Не зважаючи на скорочення виноградників, виробництво склало 410 тис. тонн, що є найвищим показником з 2013 року. Досягти високих результатів допомогла робота над технологією вирощування. Якщо ще в 2010 році урожайність винограду оцінювалася в 60 ц/га, то в 2017 році цей показник зріс до 99 ц/га.
Що стосується вартості винограду, то цьогоріч спостерігаємо стрімке падіння цін на столовий виноград — у два рази до рівня попереднього року. Оператори ринку повідомляють, що ключовими причинами такого суттєвого зниження цін стали сприятливі погодні умови навесні. Відсутність заморозків дозволила насадженням ввійти у активну фазу розвитку цвітіння без стресів та дати хороший врожай. Високі врожаї та обмежені терміни придатності спричинили перенасичення цим продуктом, що не могло не відобразитися на цінах.

Оператори ринку також називають основні проблеми галузі. Наразі це відсутність сховищ, які могли б значно продовжити терміни реалізації винограду. В Україні практично відсутні великі сховища, які оснащенні холодильними камерами та діють з використанням сучасних технологій зберігання, що унеможливлює шанс фермерів отримати більший прибуток від реалізації в неактивний сезон.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Волині виробники фундука об’єднались у кооператив

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації, пише AgroTim​es.

Кооператив об’єднав дев’ять засновників, з яких чотири – одноосібники та п’ять –  фермерські господарства «Агроорганік», «Олміт», «Михальчук», «Валентино» та «Мельників сад». 

Засновники працюватимуть під брендом «Фундук Волині».

Кооператив створено в рамках проекту «Ключ до успіху. Покращення економічної ситуації в сільській місцевості Волинської області України і Брестської області Республіки Білорусь шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації». Він  працює за Програмою територіальної співпраці країн Східного партнерства Білорусь – Україна. 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українські аграрії скорочують площі під соєю

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Соя – експортоoрієнтована культура, то ж зменшення посівних площ призведе до скорочення експортної виручки на 5,7 млрд грн. Крім того, соя збагачує ґрунт азотом, то ж зниження посівних площ під культурою змусить аграріїв понести додаткові витрати в розмірі 0,9 млрд грн на підживлення ґрунту та негативно позначиться на дотримання сівозміни.

Основною причиною суттєвого скорочення стали «олійні правки», що відмінили повернення ПДВ при експорті культури. Нагадаємо, що 21 грудня 2017 року Верховна Рада Україна прийняла поправки, які тимчасово звільнятимуть від ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в режимі експорту: з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року соєві боби, з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року насіння ріпаку.

«Скорочення посівних площ в результаті знайде своє відображення в обсягах валового збору, переробки та експорту. Боротьба виробників за прозорі та чесні правила гри наразі залишилася без остаточного результату, оскільки Президентом України так і не був підписаний законопроект 7403-д, який частково убезпечить виробників сої від прогнозованих втрат», - прокоментував Петро Лахай, експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Разом з тим УКАБ від імені компаній-членів закликав Президента України Петра Олексійовича Порошенко в найближчі терміни підписати законопроект 7403-д та зняти напруження у галузі. «Закликаємо вберегти економіку України від недоотримання валютних надходжень від експорту сої та продуктів її переробки. Даний крок забезпечить стабільні та прозорі правила гри для українського фермера та надасть впевненість у завтрашньому дні», - йдеться у зверненні Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Ваш вибір 'Цікаво'.


Вирощування органічних бобових є високомаржинальним бізнесом для малого фермера

У сегменті органіки найбільш інвестиційно привабливим є вирощування бобових культур.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час Міжнародного дня поля «Органічні бобові культури – світовий тренд України» на базі фермерського господарства «Дон Олексій Пилипович» (Вінницька область).

Участь у заході взяли представники місцевої влади, науково-дослідних інститутів та дослідних станцій НААН України, профільних громадських організацій, керівники фермерських господарств, представники бізнесу.

«Сьогодні існує великий попит на органічні бобові у світі, зокрема, в Європі. Тому малий виробник, який зробить акцент на виробництві такої продукції, отримає додаткові можливості для збільшення прибутків. А скориставшись державною підтримкою, одним з пріоритетом якої є органічне виробництво, такий виробник зможе розвивати свій бізнес», - зазначив Віктор Шеремета.

Заступник Міністра додав, що в рамках державної підтримки для фермерів існує низка програм, серед яких - дешеві кредити, 80%-а компенсація за насіння, здешевлення техніки та ін: http://dotacii.minagro.gov.ua/ua

Під час заходу учасники ознайомилися із новими сортами бобових культур та особливостями органічного землеробства при вирощувані сільськогосподарських культур, зокрема, нуту, сочевиці, квасолі, машу, сої, отримали інформацію про шляхи реалізації майбутнього врожаю.

Довідка:

У 2017 році Україна збільшила в 1,6 рази (до 504 тис. га) у порівнянні із попереднім періодом площі під зернобобовими культурами і було намолочено 1,2 млн тонн зерна при врожайності 24,6 ц/га.

У 2018 році зернобобовими культурами було засіяно 568 тисяч га, що є найкращим показником за останні 15 років. 

Ваш вибір 'Подобається'.