Бельгійці будуть вирощувати в Україні корів

Бельгійська компанія BBCI хоче вирощувати нову породу корів на базі корпорації "Агропродсервис". Про це повідомляє прес-служба компанії.

"У Бельгії ми займаємося вирощуванням біло-блакитної м'ясної породи корів, яку поки не вирощують українські фермери. Ми б хотіли співпрацювати з "Агропродсервисом" в напрямку розведення на базі компанії чистої бельгійської біло-блакитної м'ясної породи і, можливо, поставити відлучених телят компаніям, які мають на це попит", — розповів менеджер з експорту BBCI Філіп Коллард.

За словами генерального директора "Агропродсервиса" Івана Чайковського, зараз, крім молочного скотарства, компанія починає займатися вирощування м'ясних порід ВРХ.

"На даному етапі ми вивчаємо ринок і переваги різних порід, а також готуємо відповідні умови на наших тваринницьких комплексах", — розповів він.

Раніше повідомлялося, що компанія "Агропродсервис" планує експортувати свинину і яловичину в Китай і В'єтнам.

"Агропродсервис" займається рослинництвом, насінництвом, виробництвом комбікормів, племінним тваринництвом і птахівництвом, а також виробництвом паливних пелет. Виробничі потужності підприємства займають 10 районів, 9 з яких знаходяться в Тернопільській області, один в Івано-Франківській.

За матеріалами видання Дело

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Популярний гербіцид визнали можливим канцерогеном

Гліфосат (N-(фосфонометил)-гліцин) — неселективний гербіцид. Він працює проти більшості бур'янів. Є дві причини його популярності.

Перша, гербіцид дуже ефективний.

Друга, компанія "Монсанто" — колишній власник патенту на речовину — розробила стійкі до гербіциду генетично модифіковані культури (сою, кукурудзу і ряд інших). Тобто гліфосат на полях з цими культурами можна застосовувати без ризику втратити врожай.

У США ці ГМ-культури складають близько 80-90% кукурудзи, сої і бавовни. Крім полів глифосатом обробляють декоративні ландшафти, поля для гольфу, оранжереї і виноградники.

Але каліфорнійське Бюро з вивчення екологічних небезпек для здоров'я (OEHHA) все ж внесло гліфосат у список потенційних канцерогенів.

Гліфосат офіційно потрапить в список 7 липня 2017 року. Тоді виробники будуть зобов'язані протягом року розміщувати попередження про небезпеку речовини на упаковках з ним. Якщо цього не зробити, речовина не можна буде продавати.

Monsanto вже заявила, що буде оскаржувати в суді рішення OEHHA.

За матеріалами AgGeek

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Києві проходить діловий сніданок аграріїв з журналістами

Согодні, 06 липня, в Києві проходить діловий сніданок, на якому присутні представники агросфери країни. Про це повідомляє з місця події кореспондент AgroReview.

Зокрема, на сніданок запрошені: Леонід Козаченко, Президент Української аграрної конфедерації (УАК), Народний депутат України, голова «Аграрного об’єднання» в ВРУ та Вадим Бодаєв , віце-президент агрокомпанії AgroGeneration.

За сніданком обговорюється багатоукладність АПК України в ситуації, яка склалась на сьогоднішній день.

Як відомо, з переходом аграрного сектора України до господарювання в ринкових умовах та формування багатоукладної економіки постало питання співіснування великого та малого агробізнесу.

Акценти які сьогодні розставляє уряд, спричиняють цілий ряд суперечок між великими агрокомпаніями і  малими, середніми  формами господарювання.

Учасники сніданку  мають намір спільно знайти відповідь на наступні питання: На яку підтримку варто очікувати з боку держави всім гравцям? Чому умови ведення бізнесу так різняться для великих та малих агрофірм? Чи можуть в даних  умовах існувати рівні ринкові відносини? Що потрібно зробити аби знайти оптимальний вихід для всіх форм власності? Які кроки пропонують фахівці для прискорення розвитку реформ АПК?

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Дешеві кавуни можуть швидко скінчитись – експерт

У першій половині серпня, коли наступає пік сезону продажу кавунів, їх ціна може упасти до 1,5 грн./кг. Зараз фермери Херсонщини продають бахчові з полів по 2,5-3 грн/кг, а ціна продовжує знижуватися за рівнем наростання нових партій. Про це UBR.ua повідомила експерт по плодоовочевому ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За інформацією «Інфо-Шувар», нинішні відпускні ціни майже в 1,5 нижче, ніж наприкінці минулого тижня. Станом на 3 липня оптовики просили на Херсонщині за кілограм кавунів всього по 4-5 грн. В цілому оптово-відпускні ціни на бахчові в цьому році приблизно на третину нижче, ніж у минулому.

Однак експерт не виключає, що нинішній кавуновий сезон закінчиться раніше звичайного, і вже з другої половини серпня вартість бахчових почне зростати.

Пізніх сортів кавунів аграрії посадили менше, і тому ціни на них будуть вище, ніж у минулому році. Тоді, за даними проекту «АПК-Информ: овочі та фрукти», у пік сезону оптові ціни впали до 1,5-2 грн./кг, а в столиці кавуни продавалися по 2-3 грн. / Кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на часник неприємно вразили аграріїв

Цьогорічні ціни на часник не радують виробників. Сьогодні вони продають часник за ціною 18-20 грн/кг, що фактично співпадає із собівартістю вирощування, повідомляє «Інфо-Шувар».

На оптовому ринку «Шувар» у Львові часник вчора продавали за ціною 30-45 грн/кг. Експерти повідомляють, що за тиждень вартість часники знизилася у 1,5 рази, а у порівняні з минулим роком, часник подешевшав вдвічі.

На ринку «Нежданий» у Херсонській області часник можна придбати за 20-25 грн/кг. Тут за тиждень часник подешевшав на третину, а у порівнянні з минулим роком, ціни знизились майже у два рази.

«Падіння ціни на часник в першій половині літа ― це цілком нормальне явище.  Молодий часник майже не зберігається, тому фермери намагаються його якнайшвидше продати. Але в цьому році, провал цін став найбільшим , принаймні за останні 5 років, і відбувається це насамперед через збільшення пропозиції часнику  українського виробництва, площі  під яким суттєво розширились в цьому сезоні», ― повідомила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Зниження цін на часник триватиме до серпня через помірний попит на продукт.

«Зниження ціни триватиме до серпня, потім традиційно попит зростає завдяки активізації переробників та оптових компаній, які віддають перевагу часнику з більш тривалим строком зберігання. Але ціни у другій половині літа та восени будуть цілком залежати від вартості китайського часнику, який за попередніми оцінками теж мусить подешевшати, в порівнянні з минулим роком», ― поінформувала експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вартість дизельного палива в Україні залишилась на рівні 22.45 грн/л

Станом на ранок 06 липня ціни на паливо в Україні залишилися незмінними. Про повідомляє AgroReview.

Зокрема, середня вартість дизельного палива (ДТ) склала 22.45 грн/л, а «ДТ+» - 23,49 грн/л.

Бензин «А-92» коштує в середньому 24.10 грн/л, «А-95» - 24,91 грн/л, «А-95+» - 26,37 грн/л.

В той же час за літр бензину «А-98» в середньому просять 29.15 грн.

За матеріалами http://vseazs.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview