Tempo950x100

Tempo300x100

Без імпорту Україна не в змозі задовольнити потреби аграріїв у азотних добривах

Без імпорту Україна не в змозі задовольнити потреби аграріїв у азотних добривах

Ще до введення додаткових антидемпінгових мит було завезено багато товару, включаючи суміші NPK із високим вмістом азоту, що наразі призводить навіть до надлишку товару на ринку. Про це повідомляє прес-служба ДП «Держзовнішінформ».

«Проте у довгостроковій перспективі без імпорту Україна поки що не в змозі задовольнити потреби аграріїв у азотних добривах. Так, у 2017 році сукупний обсяг виробництва селітри в Україні, який становив 1065 тис. тонн, зміг задовольнити внутрішній попит аграріїв лише наполовину», – наголошує начальник відділу досліджень ринків хімічної промисловості та фармацевтичної сировини ДП «Держзовнішінформ» Марина Григораш.

«При цьому щоб скоротити ввезення продукції з Російської Федерації, потрібно розширити можливості диверсифікувати поставки добрив в Україну шляхом скасування діючих мит на імпорт добрив з інших країн. Українська влада вже зробила певні кроки у цьому напрямку у вигляді подання пропозицій щодо встановлення нульових ставок імпорту для усіх країн постачання, окрім РФ. Але спочатку варто запровадити дану норму на законодавчому рівні і вже потім лібералізувати ринок, поступово переходячи на альтернативний імпорт. Крім того, потрібно вирішити питання з логістикою, зокрема при поставках товару з Європи», – зазначає експерт.

Нагадаємо, у 2017 році в Україну було імпортовано 338,8 тис. тонн аміачної селітри. З них із РФ – лише 12,9 тис. тонн, що складає 4% від загального обсягу. Проте обсяги ввезення з Росії добрив, альтернативних до аміачної селітри, збільшились у 2017 році майже в три рази порівняно з 2016-м. Розрахунковий обсяг імпорту замінників у 2017 році становив близько 400-500 тис. тонн, що у сукупному обсязі поставок із РФ лишило її лідером при імпорті в Україну добрив, що містять 33-34% азоту.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bez-importu-ukrayina-ne-v-zmozi-zadovolnyty-potreby-ahrariyiv-u-azotnyh-dobryvah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    29 Березня

    Супермаркети встановили нові ціни на популярні м’ясні продукти

    Як змінилися ціни на печериці, цибулю та салат

    Неадекватна поведінка та нервова реакція заступника міністра сільського господарства Польщі Колодзейчика завела перемовини в глухий кут

    28 Березня

    Експорт українського зерна у 2023/24 МР перевищив 34 млн тонн

    Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше

    Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору

    Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс

    Інформаційна довідка щодо отримання компенсацій за розмінування с/г земель – документ

    ФАО надасть українським аквафермерам 50 тонн кормів для риб

    Вінницька кондитерська фабрика “Рошен”  2023 рік закінчила зі збитком 14,7 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН