178171
182818

Більше $ 1 млрд інвестувала у вітчизняний аграрний сектор міжнародна корпорація IFC

Про це під час круглого столу “Потенціал для фінансування молочних господарств і страхові рішення для майбутнього розвитку бізнесу” зазначив глава регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пелмар, пише Агропортал.

“Сьогодні сільськогосподарські інвестиції займають третину загального портфеля інвестицій IFC в Україні”, – констатував він.

Також він додав, що Україна має потенціал, щоб стати дешевим виробником високоякісного молока, і IFC концентрує свою енергію в цьому напрямку.

“У березні IFC розпочала програму, яка допоможе модернізувати молочний сектор України і збільшити експорт молочної продукції. Програма націлена підтримувати розвиток молочних кооперативів і допомагати фермерам вводити стійкі і екологічні методи виробництва сільгосппродукції, які будуть відповідати міжнародним вимогам “, – повідомив Джейсон Пелмар.

Слід відмітити, що IFC є одним з найбільших іноземних інвесторів в українському агробізнесі.

Раніше повідомлялося, що в аграрний сектор економіки України інвестували $32,75 млрд, серед яких $25,19 млрд інвестували країни ЄС.Електронні земельні аукціони будуть проходити з використанням платформи ProZorro.Продажі

Передбачено, що Держгеокадастр, як організатор торгів, зможе використовувати зовнішні електронні майданчики для реалізації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності. Різноманіття точок входу для потенційних покупців підвищить рівень транспарентності процесу, а онлайн-формат торгів дозволить залучити максимальну кількість учасників, зокрема новий пул покупців, які вже є постійними користувачами системи ProZorro.Продажі. Зараз відбувається налаштування торгових процедур відповідно до вимог Земельного кодексу, який регулює порядок проведення земельних торгів.

 

«За останні п’ять років кількість земельних ділянок, права на оренду яких були реалізовані шляхом аукціону, зросла в 31 раз, а конкурентний формат набуття цього права став фактично безальтернативним для учасників ринку. При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн, – відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. – Також ми нарешті позбавляємось обмежень територіального принципу, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону і є суттєвим обмежуючим фактором інтенсифікації торгів».

«Запуск відкритої оренди землі на майданчику ProZorro.Продажі - це найбільш безпечний і послідовний спосіб розвитку ринку землі в цілому. Ця система забезпечила прозорий продаж активів вже на 9 мільярдів гривень. А кожний другий аукціон з оренди майна в ProZorro.Продажі проходить з ростом ціни на 80%, - відзначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. - Запуск пілотного проекту з оренди землі в системі - це можливість проводити аукціони з оренди чесно, відкрито і справедливо - згідно з високих стандартів системи ProZorro.Продажі. Це повністю змінює правила гри на ринку і забезпечує ефективний інструмент розвитку місцевих громад».

У 2017 році на земельних торгах було реалізовано 1837 прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. гектарів. У результаті місцеві бюджети отримали 118,7 млн гривень. Середня орендна ставка, що формується на торгах, за останні 5 років збільшилася на понад 10 процентних пунктів та за підсумками 2017 року склала 14,73%. За перші 6 місяців 2018 року цей показник уже підвищено до 18,75%

Довідка

Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України.

Порядок реалізації пілотного проекту з проведення електронних земельних торгів було затверджено постановою КМУ від 21 червня 2017 року № 688.Ганьба: 90% сільгосптехніки на полях України іноземного походження

Про це заявив народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, під час заходів щодо 70-річчя «Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого” (УкрНДІПВТ), пише landlord.ua.

Леонід Козаченко наголосив, що саме інновації прискорюють розвиток суспільства. Але частка програмного забезпечення в усьому світі становить лише 25%, тоді як апаратне – решту. Попри динамічні темпи, з якими рухається ринок ноу-хау, таке співвідношення залишиться.

«Час змінити ганебну статистику: 90% с/г техніки, яка працює в Україні, на жаль,  має не вітчизняне походження. При цьому за потенціалом економічного розвитку ми можемо займати третє місце в Європі. Але для цього потрібно впровадити інституційні зміни в державі,  створивши всі умови для реалізації наявного інтелектуального потенціалу», — наголосив він

За словами директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Володимира Кравчука, нині інститут має 3 філії, 375 експертів,  10 докторів та 16 кандидатів наук невтомно працюють у сфері машиновипробування, яка є невід’ємною складовою технічної модернізації АПК.

Під методичним керівництвом інституту в середньому щорічно проводиться понад 700 випробувань, в тому числі понад 150 випробувань нових дослідних зразків сільськогосподарських машин. Тобто,  практично вся сільськогосподарська техніка, яка працювала і працює на полях України, пройшла через руки фахівців УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. А це, безумовно, сприяло суттєвому підвищенню її технічного та експлуатаційно-технологічного рівня.

За останні 5 років у результаті випробувань Інститутом ім. Л. Погорілого разом із виробниками внесено майже тисячу пропозицій з удосконалення моделей машин. І, таким чином, вдалося уникнути величезних втрат як аграріям, так і машинобудівникам.У парламенті зареєстрували законопроект щодо врегулювання порядку маркування харчових продуктів

Відповідний законопроект № 8450 про інформацію для споживачів про харчові продукти зареєстрований в парламенті, пише agrotimes.net.

Серед його авторів – Олександр Бакуменко, Іван Мірошниченко, Олег Кулініч, Сергій Лабазюк, Роман Мацола, Андрій Вадатурський та інші.

Законопроект передбачає інформування споживачів про вміст у продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки й інших речовин або продуктів, які можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.

Документ встановлює вимогу щодо надання споживачеві інформації про те, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню, враховуючи, що заморожування й подальше розморожування певних продуктів обмежує можливості їх подальшого використання і може впливати на їх безпеку, смакові й фізичні властивості.

Законопроект передбачає відхід від вимоги обов'язкового надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не піддавалися переробці або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень щодо їх придбання, або площа упаковки яких занадто мала, щоб вмістити всю інформацію.

Порушення вимог законодавства шляхом надання неточної, недостовірної інформації про продукт, зміна оператором ринку інформації про продукт, що супроводжує його, тягне за собою накладення штрафу на юросіб в розмірі 15 мінімальних заробітних плат (МЗП), на фізосіб-підприємців – 10 МЗП.

Пропозиція до реалізації або реалізація продуктів харчування чи кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрозу для життя, здоров'я людини або тварини, тягне за собою накладення штрафу на юросіб в розмірі п'яти МЗП, на фізосіб-підприємців – трьох МЗП.

Ненадання інформації споживачеві та введення в оману щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість, тягне за собою накладення штрафу на юросіб в розмірі 30 МЗП, на фізосіб-підприємців – 20 МЗП.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Корови на Сумщині масово захворіли на лейкоз

Кров на аналіз ветеринари відібрали ще 11 травня. Сироватку довелося везти не до райцентру, адже там ліквідували лабораторію, а за 45 км до Шосткинської міжрайонної лабораторії Держспоживслужби, пише kurkul.com.

Результати щодо одного стада отримали майже одразу, а щодо інших трьох людям довелося чекати понад місяць.

«Тепер селяни хвилюються за правильність результатів та вимагають зробити повторний аналіз», — розказала депутатка обласної ради Лілія Ричкіна.

У деяких людей корови хворіли й минулого року. Селяни, що м’ясокомбінатам тварин здають по 6-9 тис. грн. Така ж здорова корова коштує вдвічі більше — 18-20 тис. грн

«Ми вже звернулися до заступника голови Сумської обласної державної адміністрації. Просили підготувати зміни до Програми агропромислового комплексу, щоб людям компенсувати вартість корови. Будемо наполягати на 10 тис. грн За два тижні буде сесія облради», — додає депутатка.

У корів лейкоз — це інфекційне захворювання. Молоко заражених тварин — як сире, так і кип’ячене — не радять вживати людині.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Гройсман категорично проти продажу землі іноземцям

Гройсман виступає за обмежений продаж земель сільськогосподарського призначення

Володимир Гройсман виступає за обмежений продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це глава уряду заявив у Верховній Раді, пише ТСН.

Чиновник вважає, що землю не слід продавати іноземцям, але навіть українські фермери мають бути обмежені у кількості гектарів. "Не буде моєї ініціативи, я не дозволю продаж української землі. Я можу допустити єдине – щоб цю землю мав можливість купувати і продавати український фермер, і то в обмеженій кількості. І це повинен бути українець, а не іноземець. Я не буду прислужувати ніяким латифундистам і карабасам-барабасам", - заявив Гройсман.

Мораторій на продаж сільськогосподарських угідь депутати укотре продовжили до кінця року. У парламенті побоюються, що у разі запровадження вільного ринку землі, чорноземи перейдуть у власність транснаціональних корпорацій та великих агрохолдингів. Натомість їхні опоненти вказують, що мораторій насправді не заважає латифундистам прибирати до рук землю уже нині. Крім того, земельна реформа є однією з ключових умов співпраці України та МВФ. 

Ваш вибір 'Цікаво'.