178171
182818

Більше половини лікарських трав Україна закуповує за кордоном

Про це в інтерв’юseeds.org.ua розповів Микола Прудивус з Хмельниччини, який більше 40 років займається лікарськими травами.

“Я колись працював директором радгоспу лікарських рослин. Я знаю, що забезпечення України власними лікарськими травами складає лишень 48% а 52% ми закуповуємо за кордоном. Трав не вистачає на ринку.

Уявіть собі: подорожник великий завозили з Аргентини! З Єгипту завозять ромашку, нагідки. І це зараз! На сьогоднішній день! Починаючи з лютого їх вже поставляють на ринок України. В чому перевага? В бізнесі: купують за долар, продають – за два.

А наша продукція має вартувати дорожче, та ж сама ромашка, в межах 100 гривень, нагідки – 120 гривень… Бізнес. Купив-продав, аби заробити”, – розповів Микола Прудивус.

“Колись мені батьки сказали: “сину, ти ходиш ногами по грошах”. В селі росте подорожник, полин, кропива…. Всі ці трави мають лікувальні властивості і гріх їх не використати”, – вважає підприємець.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Через АЧС у Китаї дефіцит м’яса: світові ціни зростатимуть

За прогнозами аналітиків Rabobank, суттєве зростання попиту почнеться у кінці літа, після того як запаси замороженого м’яса буде вичерпано. А рекордні обсяги імпорту, а отже і подальше зростання цін, будуть спостерігатись у кінці 2019 – на початку 2020 року, пише Meat-Inform.

Одним зі шляхів тимчасового вирішення проблеми дефіциту тваринного білка в Китаї може бути забій частини стада молочних корів. Деякі фермери вже почали це робити.

Суттєве зростання імпорту в Китай яловичини з Австралії та Аргентини свідчить про те, що населення КНР вже почало переорієнтовуватись з найбільш популярної раніше свинини на інші види м’яса. Ірландія також має намір наростити експорт м’яса ВРХ до Китаю.

Ще однією альтернативою є курятина. Загалом, всі експерти погоджуються, що через дефіцит м’яса в КНР світові ціни на всі види м’яса зростуть.

Директор з міжнародних зв’язків компанії HighGround Dairy Аліса Беджер зазначає: “З огляду на зменшення пропозиції свинини та зростання цін на курятину, забій молочних корів здається вигідним рішенням”. Молоко і молокопродукти, на думку експерта, легше замінити імпортом, ніж м’ясо. Варто зазначити, що закордонні закупівлі молока та вершків уже досягли рекордного рівня.

 У PepsiCo Україна змінився гендиректор

Про це йдеться в прес-релізі компанії, пише НВ.

Відзначається, що у Томалака значний міжнародний досвід роботи в маркетингу різних категорій. У PepsiCo він почав свою кар'єру в 2012 році як менеджер з маркетингу. Працював на ринках PepsiCo Польщі, Швейцарії, Східної Європи.

«Для мене велика честь керувати одним із підрозділів PepsiСo в Європі, що найбільш динамічно розвивається, та забезпечувати подальше стале зростання усіх продуктових категорій компанії: напоїв, снеків, соків, молочної продукції та дитячого харчування. Моїм завданням буде також створення умов для подальшого професійного зростання нашої команди та можливості для співробітників усіх рівнів реалізувати свій лідерський потенціал», — зазначив він.

Томалаку 38 років, він народився в Канаді, здобув освіту в Німеччині і Польщі, має ступінь магістра економіки.

Ірина Козлова, яка раніше керувала PepsiCo Україна, отримала нове призначення в компанії PepsiCo і буде займатися розвитком сокового бізнесу в межах Східноєвропейського регіону.

PepsiCo, Inc. — американська транснаціональна компанія в галузі харчової промисловості. У 2018 році обсяг продажів PepsiСo становив більш ніж $64 млрд.

На український ринок компанія вийшла в 1992 році, представлена компаніями Сандора і Вімм-Білль-Данн Україна.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Черкащині вирощують елітних свиней

Василь Бойко господарює у Заліському із сином Олексієм. Вони активні члени Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району. Їхнє селянське фермерське господарство «Агра» спеціалізується на тваринництві, але мають фермери ще й великий садок, пише kurkul.com.

Також фермери самостійно виготовляють для свиней 6 видів сухих кормів: для маленьких, для старших, для свиноматок, для кнурів, для фінішу.

Також між фермами ростуть виноградники та садок.

Навколо ферм садок на 12 тис. дерев — 8 сортів яблунь і 3 груш. Зі слів власника, кожне дерево дає щонайменше 20 кг плодів.

Василь Бойко 7 років займається вирощуванням свиней елітних порід. Спочатку купували їх на Звенигородщині, в Озірній, на племінному підприємстві.

«Втім, після того, як завезли болячок і вивезли елітно-маточне поголів’я на м’ясокомбінат, бо вже лікувати було неможливо, то задумали свою лабораторію поставити. Закупили 5-6 кнурів порід світового стандарту: п’єтрен, дюрок, ландрас. Зараз вже й самі продаємо сім’я. М'ясо реалізовуємо як населенню, так і підприємствам», — розповів фермер.

Більшість процесів на фермі автоматизовано.

«Ми вже готові до нових стандартів. Зараз технологічний процес зробили. Є обробне і холодильне устаткування. Побудували бойню за європейськими стандартами. Бойня готова на 80%», — розповів Василь Бойко.Селяни, аграрії та атовці погрожують влаштувати акцію протесту під Кабміном через неможливість провести розпаювання землі

Сільський голова села Родниківка Уманського району Черкаської області  Руслан Яремчук подав заяви до обласної та міської прокуратур, обласної міліції та СБУ про вчинення злочину керівництвом головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з вимогою розпочати досудове розслідування,повідомляє прес-служба ВАР.

У заяві він описує ситуацію, коли керівник головного управління Держгеокадастру у Черкаськіій області Ольга Залога своїм наказом передала у приватну власність земельну ділянку площею 2 га на території Родниківки невідомій особі для ведення особистого селянського господарства. Однак, ця земельна ділянка має інше цільове призначення: це – землі промисловості.

Описана подія відбулась на фоні того, що більше 400 жителів села, серед яких  понад 50 атовців, вже кілька років поспіль не можуть отримати дозволу на розпаювання землі у своєму ж населеному пункті. Починаючи із 2014 року КСП «Родниківка», де наразі працює більшість мешканців села, звертається до органів виконавчої влади та судів стосовно отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо приватизації земель. Уже два роки як набуло сили рішення Черкаського окружного адміністративного суду, яке зобов’язує обласний Держгеокадастр надати відповідний дозвіл. Однак, рішення суду до цих пір не виконується.

29 травня селяни, атовці та аграрії провели попереджувальну акцію протесту, перекривши міжнародну трасу М-05 Київ-Одеса на півтори години. Вони вимагали виконання рішення суду та звільнення очільниці обласного Держгеокадастру Ольги Залоги. Підтримали протестувальників і депутати Черкаської обласної ради. Однак, справа з місця так і не зрушилась – обласний Держгеокадастр не надав відповідного дозволу.

Як зазначив керівник КСП «Родниківка» Сергій Войченко, якщо рішення суду і надалі не виконуватиметься, селяни влаштують чергову акцію протесту.

«Працівники КСП «Родниківка» готові протестувати прямо під стінами Кабінету Міністрів. Приїде щонайменше 200 осіб. Ми хочемо, щоб вище керівництво країни почуло, як «працюють» на місцях деякі держслужбовці», - сказав Сергій Войченко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фермери Миколаївщини перекриватимуть трасу тракторами

Про це повідомив глава фермерського господарства “Волошка” Євген Гаршин, пише agro-yug.com.ua.

7 червня аграрії Миколаївського району в черговий раз прийшли просити допомоги у влади щодо незаконних дій депутата обласної ради Ігоря Івануни. На цей раз фермери громадського об’єднання “Агро-Сила” відвідали комісію з питань промислової політики і підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури. Але будучи не почутими депутатами аграрії заявили, що будуть збиратися для прийняття рішень про подальші дії.

У понеділок, 10 червня, фермери громадського об’єднання “Агро-Сила” вирішили, що будуть перекривати трасу М-14, на яку приженуть від 40 до 60 одиниць техніки.

“Фермери приженуть туди техніку, але поки без причіпного, щоб не створювати аварійної ситуації. Погоджуються пригнати 40-60 одиниць техніки. Кожне господарство приганятиме 2-3 трактора”, – заявив Гаршин.

Для проведення мітингу фермери подали всі необхідні заяви.

“Ми попередили поліцію району, офіційна заява є про це. Також офіційну заяву було надано Веснянського ОТГ і голові райдержадміністрації”, – розповів він.

Ваш вибір 'Подобається'.