Бізнес назвав пріоритети для новообраного парламенту

Як повідомили в прес-службі асоціації, серед цих пріоритетів протидія тіньовій економіці, продовження гармонізації законодавства України з нормами Євросоюзу, податкове регулювання, митниця, інфраструктура, нові технології, людські та природні ресурси, пише УНІАН.

Для протидії тіньовій економіці в асоціації вважають доцільною тотальну фіскалізацію, а також впровадження новітніх технологій РРО, захист прав інтелектуальної власності, підвищення відповідальності за невидачу фіскальних чеків, популяризацію безготівкових розрахунків, діджиталізацію процесів комунікації між бізнесом і владою, створення цивілізованого ринку електронної комерції, боротьбу з фальсифікатом, зокрема, харчових продуктів. 

В рамках гармонізації законодавства України з нормами ЄС в асоціації рекомендують врегулювати питання ринкового нагляду, запровадити європейський спосіб поводження з відходами, а також не допустити фактичного скасування захисту прав інтелектуальної власності для засобів захисту рослин за допомогою впровадження механізму так званого "експериментального виключення". У контексті доступу до новітніх технологій, на думку асоціації, слід надати доступ українським аграріям до найсучасніших технологій захисту врожаю, а також скасувати деякі обмеження щодо клінічних випробувань, декриміналізувати клінічні дослідження.

Для прискорення проходження митного оформлення вантажів при здійсненні експортно-імпортних операцій в асоціації вважають за доцільне поряд з "єдиним вікном" забезпечити функціонування інституту уповноваженого економічного оператора та впроваджувати нову комп'ютеризовану систему транзиту.

Для зниження фіскального тиску на бізнес-асоціації рекомендують скасувати штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, штрафів за самостійне уточнення звітів про контрольованих операціях, але при цьому повернути "старі" суми ПДВ, сформовані до 1 січня 2016 року. В рамках розвитку інфраструктури асоціація пропонує для залучення приватних інвестицій у сферу логістики ввести одну з найпоширеніших форм державно-приватного партнерства у світі – концесію та одночасно створити Комісію з питань регулювання транспорту.

У контексті розвитку людських ресурсів в асоціації рекомендують прийняти сучасніший трудовий кодекс, а також врегулювати питання працевлаштування іноземців. В напрямку розвитку природних ресурсів асоціація рекомендує запровадити національну лісову політику, а також розробити новий кодекс про надра та запустити цивілізовану систему ринкових відносин з земельними ресурсами.

"Це далеко не вичерпний перелік пропозицій, адже багато ще треба зробити в контексті боротьби з корупцією, реформи судової гілки влади та правоохоронних органів. Тому, сподіваємося, що новообрана Верховна Рада прислухається до голосу прозорого та законослухняного бізнесу і вже з перших днів роботи почне ефективно взаємодіяти з його представниками", - зазначили в асоціації.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

З початку року в Україні зафіксовано вже більше 30 випадків АЧС

Про це свідчить статистика сайту "СТОП АЧС", який запроваджено в рамках проекту технічної допомоги ФАО "Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні", передає УНН.

У 21 випадку захворювання було зареєстровано у домашніх тварин, в 7 - у диких. Ще в трьох випадках АЧС була зафіксована на території інфікованих об'єктів.

Також повідомляється, що перший збудник АЧС було виявлено у 2012 році в селі Комишуватка Запорізької області.

Всього в Україні з 2012 року зареєстровано 487 спалахів АЧС - вірус не оминув жодної з областей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Що буде з Мінагрополітики і ринком землі

Четвертий номер у списку партії «Слуга народу» і секретар Національного інвестиційного ради Давид Арахамія заявив, що відкритий ринок землі в Україні необхідний. Але у партії ще не знають, в якій саме формі це буде втілено в життя. Про це він розповів інтернет-виданню «АгроЮг».

"Те, чого всі одночасно і бояться і хочуть – ринок землі. Плануємо виробити певну політику. Відразу скажу, що ринок потрібен, а в якій формі це буде...  Чи це буде експериментально, спочатку державні землі, чи це буде відразу, але з якимись обмеженнями, чи то будуть преференції в українців. Ми ще не визначилися, працюємо з асоціаціями. Всі чекають одразу припливу інвестицій – 20-30 млрд доларів на рік протягом перших 10-ти років. Те, що потрібно для нашої країни", – коментує Арахамія.

Крім цього, на його думку, в Міністерстві аграрної політики і продовольства України повинні залишитися працювати технократичні чиновники, а ті, хто на сьогоднішній день займається лобіюванням інтересів великих компаній, повинні піти.

"Зараз все одно буде формуватися новий уряд. Напевно, хороші технократичні чиновники залишаться, а ті, хто займається лобіюванням інтересів великих компаній, повинні, швидше за все, піти. Наша позиція: всі розуміють, що бізнес – це і є основа економіки, і якщо бізнес не задоволений, не розвивається, то ніякої економіки не буде. У держави, на превеликий жаль, зараз дуже велика соціальне навантаження: на кожного працюючого бізнесмена сьогодні є приблизно 3,5-4 непрацюючі людини. Тобто, для того, щоб це співвідношення зменшувати, потрібно, щоб було більше бізнесу. Якщо в країні несприятливі умови для бізнесу – 10 контролерів на 1 працюючого, то бізнес розвиватися не буде. Якщо на 10 працюючих – 1 контролер, то все буде добре", – упевнений Давид Арахамія.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зібрано 23,5 млн тонн зерна нового врожаю

Зокрема, зібрано:

пшениці – 16,9 млн тонн з площі 4,5 млн га або 68% до прогнозу при врожайності 37,6 ц/га;
ячменю – 6,0 млн тонн з площі 1,8 млн га або 73% до прогнозу при врожайності 32,5 ц/га;
гороху – 549 тис. тонн з площі 242 тис. га або 86% до прогнозу при врожайності 22,7 ц/га;
жита – 42 тис. тонн з площі 16 тис. га або 14% до прогнозу при врожайності 25,7 ц/га;
вівса – 20 тис. тонн з площі 9 тис. га або 5% до прогнозу при врожайності 22,6 ц/га.

Крім того, озимого ріпаку зібрано 2,6 млн тонн з площі 1,1 млн га або 83% до прогнозу при врожайності 23,9 ц/га.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Президент підписав указ щодо протидії рейдерам

Як повідомляє прес-служба глави держави, указ містить набір інструментів, які будуть впроваджені найближчим часом для захисту бізнесу.

Так, передбачається внести зміни в програмне забезпечення держреєстрів, що має зменшити ризики і частоту рейдерства. Почне працювати автоматичний моніторинг ризикових транзакцій з наступним підтвердженням/зупинкою реєстраційних дій; створення бек-офісу, що переглядає транзакції з підвищеним ризиком, фото- і відеофіксацію учасників транзакцій; введення додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) і додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Також указ передбачає розробку і прийняття найближчим часом закону для усунення прогалин в законодавстві, що дозволяють рейдерам знищувати бізнес і відбирати нерухомість.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чисельність корів в Україні продовжує йти на спад

Про це, опираючись на дані Держстатистики, повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

В останні місяці така картина почала відмічатися і серед сількогосподарських підприємств, а за червень частка падіння тут сягнула -4,9% ― до 455,8 тис. і перевищила таке серед домогосподарств ― -4,2% (1,47 млн гол.)

Скорочення поголів’я серед підприємств відмічалося у більшості областей України, а лідерами стали Чернівецька обл. ― -18,2% (з 3,3 до 2,7 тис. гол.), Рівненська ― -13,4% (з 14,2 до 12,3 тис. гол.) і Запорізька ― -12,3% (з 7,3 до 6,4 тис. гол.), порівняно з червнем минулого року.

Втримати минулорічні позиції вдалося господарствам Хмельниччини ― 27,7 тис. гол. (100%) та Закарпатської обл. ― 0,8 тис. гол. (100%). Нарощували кількість дійної худоби лише господарства Тернопільщини ― до 12,4 тис. гол. (+4,2%) та Івано-Франківщини ― до 4,3 тис. гол. (+2,4%).

Фактичне скорочення поголів’я корів серед підприємств у нинішньому році почалося з березня і в середньому щомісячно зменшувалося на 2,4 тис. гол. В цілому, за чотири останні місяці Україна втратила 9,7 тис. промислових корів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview