Буряк, морква, картопля: скільки коштують овочі?

Відеоогляд актуальних цін на буряк, моркву, картоплю та інші овочі від Інфо-шувар.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермер поділився секретами інноваційних підходів до вирощування органічної ягоди

Український фермер Володимир Яворський у своєму господарстві займається вирощуванням органічних ягід, пише uatv.ua.

Він почав займатися цією справою п’ять років тому. Спочатку перші шість гектарів Володимир засадив лохиною. Зараз у Яворського 24 га землі.

“При вирощуванні лохини прибуток не спадає одразу. Повинно пройти 3-4 роки, поки з’являться перші результати у вигляді дивідендів. Щоб не чекати, ми вирішили також посадити малину, смородину, ожину, суницю“, – розповідає він.

За його словами, в догляді за малиною найголовніше – це вода. На своїх полях Яворський зробив крапельний полив.

“Він ефективний тим, що не створює кірку, коли пригріло сонце. За звичайного поливу через цю кірку не надходить кисень і рослина гине. Крапельний полив сприяє тому, що рослина бере з землі те, що йому необхідно. Ми все це контролюємо, адже є спеціальні вологоміри”, – пояснює Володимир.
Фермер порівнює ягоди з дітьми, адже вони так само потребують любові та уваги.

Також на полях автоматична фертигація. Це кореневе підживлення. Яворський пояснює, якщо збір ягоди відбувається механізоване, тоді вона йде на переробку – на джеми, соки тощо. Тому на його фермі більшу частину врожаю збирають вручну.

Фермер нарікає, що екоягода може зберігатися менший термін, ніж хімічно оброблена, але все одно не використовує жодних добавок.

За його словами, зараз на українському ринку складно пояснити споживачеві, що таке “органіка”.

“Багато хто вважає, якщо бабуся продає ягоди зі свого городу, то це теж “органіка”. Отримання даного сертифіката – дуже велика праця. Кожна операція фіксувалася органік-стандартом, також аналізувалися самі саджанці”, – говорить Володимир.

Є у нього і свої вулики, наявність яких підтверджує, що продукція є екологічно чистою, адже бджоли не живуть у забрудненому середовищі.
Чоловік наголошує, що не займатиметься господарством, де рослини обробляють хімією.

“Дітей і онуків привчаю працювати з землею за таким же принципом – взяли її чистою і передали чистою”, – розмірковує Яворський.

Він додає, що в Україні дуже родючі землі, тож займатися сільським господарством тут вигідно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінились ціни на фрукти та ягоди?

Експерти підготували огляд цін на фруктовому ряді ринку "Шувар".

Фахівці зафіксували наступні зміни:
- вишні стало більше, але ціни на неї рекордно високі
- чорниця почала дешевшати
-  лохини на ринку більше, ніж малини.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Херсонська фермерка вирощує різнокольорові кавуни

Зелені зовні - всередині жовті, жовті зовні – червоні всередині. Незвичні кавуни вирощують на Херсонщині. Тамтешня фермерка сподівається - уже невдовзі вітчизняна екзотика замінить на полицях українських супермаркетів іноземні екзотичні ягоди, повідомляє ТСН.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Довговічний пристрій для утилізації залишкових рідин

Менеджер з технологій внесення продуктів компанії Syngenta в Україні Степан Деркач розповідає, як впроваджується застосування засобів захисту рослин за європейськими стандартами на практиці в українських господарствах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чому український виноград і яблука кращі від європейських

Український фермер В’ячеслав Онищенко майже 20 років займається вирощуванням плодових культур, які не тільки не поступаються європейським сортам, а й навіть кращі за них, повідомляє uatv.ua.

“Мені подобається працювати на землі, я енергетично підзаряджаюсь, коли бачу, як усе зростає, розвивається, приємно бачити плоди своєї роботи, приємно чути, як співають птахи, як іде дощ”, – розповідає герой нашої програми.

За його словами, любов до рослин передалася йому від батьків, які займалися цим непрофесійно.

“У 1997 році ми відкрили садовий центр, основною спеціалізацією був виноград. Тоді попит на цю культуру був дуже великим, а посадковий матеріал – у дефіциті. І ось, використовуючи той досвід, який був напрацьований батьком за багато років, застосувавши, скажімо так, науковий підхід, ми почали вирощувати саджанці дуже високої якості й розширили асортимент сортів. Загалом, ринок ми наповнили”, – говорить В’ячеслав Онищенко.

У колекції фермера зараз є близько 80 сортів винограду. Сорти, як правило, укривні, 70% столового напрямку для споживання в свіжому вигляді та для приготування родзинок. Також є сорти технічного напряму для переробки на соки, вино, джеми.

“Споживання винограду зростає дедалі більше. В Україні налічується близько 360 ферм, які займаються його вирощуванням. Розглядаючи структуру експорту, Україна найбільше експортує в Білорусь – 83,3% всієї продукції йде на експорт, ще 14,9% – до Латвії”, – розповідає маркетинговий аналітик Катерина Бенівська.

“На нашій дільниці росте 6 сортів яблунь зимового терміну дозрівання, які можуть зберігатися в звичайних умовах без застосування спеціальних технологій, лежати до 5-6 місяців. Це такі сорти, як Муцу, Редчіф, Джонаголд, Фуджі, Чемпіон, ранет Симиренка”, – каже фермер.

Яблука В’ячеслава Онищенко становлять серйозну конкуренцію європейським, тому що в них набагато менше пестицидного навантаження, менше пестицидів у плодах.

“Україна є одним із провідних світових виробників яблук. У даній сфері працює понад 1000 фермерських господарств. Пропозиція яблук сильно перевищує як внутрішній попит, так і експортні поставки”, – відзначає Олександр Соколов, керівник консалтингової компанії.

Український фермер впевнений, що потрібно завжди йти в ногу з вимогами ринку, і якщо торік переважали червоні яблука, то в цьому чи в наступному будуть потрібні яблука зелені. Щоб відповідати вимогам ринку, можна проводити операції перещеплення дерев, щоб не розкорчовувати наявні насадження.

В’ячеслав Онищенко планує закласти 50 га інтенсивного саду з імунними сортами, які дають значно більше плодів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview