182818
178171

Через більшу рентабельність кукурудза може потіснити посіви сої та ріпаку

Експерти вважають, що кукурудза може замінить посіви сої, ціни на яку можуть впасти після скасування відшкодування ПДВ. Про це повідомляє Grain Trade, пише УкрАгроКонсалт.

«Рентабельність вирощування кукурудзи була високою і при рівні ціни в порту 150-155 $/т, а при форвардній ціні 170 $/т, виробники будуть збільшувати площі посівів зернової за рахунок посівів сої, ціни на яку в новому сезоні можуть істотно впасти через скасування відшкодування ПДВ при експорті, що призведе до зупинки експорту сої з України і зниження внутрішніх закупівельних цін», — йдеться в повідомленні.

Українські аграрії також можуть відмовитися і від посівів ярого ріпаку в цьому сезоні, замінивши його на експортні культури. Таку думку в матеріалі Latifundist.com висловив засновник і генеральний директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт», к. е. н. Сергій Феофілов.

«Оператори ринку, в першу чергу, фермери, не готові до настільки радикального зміни правил гри. Озимий ріпак посіяний, виходячи з можливості і прибутковості його експорту, площа під ярим ріпаком, швидше за все, скоротиться в 2018 році. До речі, можливе подальше зростання «сірої» економіки як реакція на непередбачуваність та нестабільність законодавства», — вважає експерт.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Скільки коштують помідори з вітчизняних теплиць

За даними «АПК-інформ: овочі та фрукти», в Україні стартував продаж українського помідора. Перші цьогорічні дрібнооптові партії почали надходити на продаж з місцевих тепличних комбінатів.

За інформацією аналітиків, нині пропозиція томатів досить обмежена, адже реалізацію овочів ведуть лише одиниці. На продаж вказана продукція надходить в середньому по 60 гривень за кілограм. Всі обсяги відвантажують до роздрібних мереж.

Цьогоріч  сезон реалізації помідорів розпочався на тиждень пізніше, аніж торік. Це пов»язано з аномальними для березня погодними умовами. Втім продавати перші партії господарствам вдається в середньому на третину дорожче, аніж на початку попереднього сезону. Більше продукції теплиці зможуть запропонувати для продажу на початку квітня.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-10 найпотужніших цукрових заводів

Про це повідомляє прес-служба НАЦУ "Укрцукор".

Друге місце зайняв Крижопільський цукровий завод, який за сезон переробив 891,3 тис. т цукрового буряку і наварив 135,8 тис. т цукру. Третє місце – Наркевицький цукровий завод, що виготовив 125,9 тис. т переробивши 860,6 тис. т цукрового буряку.

«Сумарно, 70,8% загальної кількості цукру виробили 20 цукрових заводів. Окрім того, інтегровані компанії, які за останні роки сформувалися у бурякоцукровій галузі Україні, у 2017/2018 сезоні переробки виробили 69,5 % цукру від загального виробництва. Так, наприклад, ТОВ «Астарта-Київ» і цьогоріч закріпила за собою позицію лідера цукрового ринку виготовивши 462,9 тис. т цукру, що становить 23% від загального виробництва. На друге місце піднялись ТзОВ «Радехівський цукор», який зумів наростити показники порівняно з минулим роком за рахунок запуску придбаних раніше цукрових заводів, що належали ТОВ «Галичина-цукор» - 433,1 тис. т, що становить 21% від загального виробництва. Третє місце – ЗАТ «Укрпромінвестагро», два цукрові заводи якого виготовили 241,3 тис. т цукру, що становить 12% від загального виробництва», - прокоментувала Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор».

Всього за 2017/2018 МР вітчизняні цукровари наварили 2,14 млн т цукру. В сезоні працювало 46 цукрових заводів.Українська курятина побила рекорди з експортованості і цінової доступності

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби України та Державної служби статистики, передає УНН.

У січні-лютому експорт курятини сягнув 44,45 тис.тонн і приніс країні 68,8 тис. дол. валютної виручки.

Перше місце в списку країн-імпортерів української курятини посдає Голландія. У січні-лютому поточного року Україна поставила до Голландії м’яса птиці на 16,4 тис. дол. Друге місце посідає Ірак з показником в 9,8 тис. дол. Замикає трійку лідерів — Словаччина, куди Україна експортувала курятини на 9 тис. дол.

“За даними ФАО, світові ціни на курятину виросли на 25% — це говорить про те, що сьогодні її вигідніше експортувати, ніж пускати на внутрішній ринок”, — зазначив експерт Павло Мороз.

При цьому він додав, що хвилюватися внутрішньому споживачеві через дефіцит курятини не варто. Сьогодні вітчизняні виробники цілком покривають потребу внутрішнього ринку. Більш того, навіть змогли на час зменшити відпускні ціни. За даними інфляційного барометра, на початку березня поточного року здешевлення становило 5,5%.

П.Мороз пояснює це стабілізацією гривні і затвердженням програм держпідтримки АПК.

“На початку лютого нарешті прийняли постанову Кабміну, яке закріпило види дотаційною держпідтримки АПК на 2018 рік. В цьому році програми держпідтримки змінилися, але в цілому це був позитивний імпульс, виробники отримали інформацію про те, яким чином вони зможуть стримувати зростання собівартості продукту в поточному році. Це один з факторів, чому в Україні подешевшала курка”, — пояснив він.

Яка буде ціна на стратегічний м’ясний продукт в березні і квітні, експерт прогнозувати не став. Він зазначив, що на ціну будуть впливати все та ж стабільність гривні, а разом з нею і витрати на виробництво, де ключовими будуть ціни на електроенергію, паливо, зарплати тощо.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Малим виробникам в Україні заборонили використовувати спирт при виготовленні вина

Така база повинна включати:

  • земельні ділянки, що належать суб'єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, на яких підприємство вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку;
  • належні суб'єкту господарювання окремі нежитлові приміщення (цехи, підвали, ангари), призначені для здійснення господарської діяльності;
  • власну або залучену на договірних засадах акредитовану лабораторію, уповноважену на проведення робіт з перевірки якості та безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних, медових напоїв;
  • обладнання для виробництва і розливу в споживчу тару вин і напоїв. Повинно бути забезпечено: зважування плодів, ягід, винограду, меду; подрібнення, пресування плодів, ягід, винограду; відстоювання сусла з плодів, ягід, винограду, меду; бродіння сусла з плодів, ягід, винограду, меду і т. д.

Переробку плодів, ягід, винограду, виготовлення, зберігання та обробку виноматеріалів плодово-ягідних, виноградних або медових проводять з використанням типового обладнання і технологічних ємностей, виготовлених з дозволених корозійностійких матеріалів.

Заборонено використання спирту при виробництві суб'єктами господарювання малих виробництв виноробної продукції.

До малих виробників виноробної продукції належать суб'єкти господарювання, які здійснюють з повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових в обсязі, що не перевищує 10 тис. декалітрів в рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва (не набутих), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.

Нові марки вин і напоїв затверджує керівник підприємства на підставі висновку:

  • Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості або
  • дегустаційної комісії профільної наукової установи або
  • дегустаційної комісії галузевої громадської організації.

Зміни передбачені Законом "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо розвитку виробництва теруарних вин і натуральних медових напоїв" (проект № 6693), який був прийнятий Верховною Радою  20 березня. Закон ухвалено з урахуванням пропозицій Комітету з питань податкової та митної політики.

Джерело: strana.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.


"Астарта" побудує в Полтавській області чотири елеватори

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу компанії.

Відзначається, що будівництво зерносховищ планується здійснити в 2018-2019 роках.

Нагадаємо, що агрохолдинг "Астарта" за підсумками 2017 року одержав 61,84 млн євро чистого прибутку, що на 25,2% менше, ніж за 2016 рік.

"Астарта" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. У 2014 році холдинг ввів в експлуатацію завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").

 

Ваш вибір 'Цікаво'.