Через брак сировини вітчизняні заводи купуватимуть молоко в Польщі

Про це повідомила Олена Жупінас, керівник проекту АВМ «Гуртовий збут молока» на конференції присвяченій молочній сфері «Milk Processing», передає прес-служба АВМ.

«Це не вирішить системної проблеми української галузі. Адже завезти зможуть декілька тисяч тонн, тим часом дефіцит становить понад 1 млн тонн. Так, у цьому році, вперше в історії України, обсяг виробництва буде меншим за 10 млн тонн. За прогнозом річне виробництво молока складе 9,7 млн тонн, а це на 3,8% менше, ніж минулого року. Основна причина - уже сьогодні ми фіксуємо найбільше скорочення поголів’я дійних корів у промисловому секторі за останні 20 років – понад 30 тисяч корів у промисловому секторі. Однією з причин такої ситуації є старт обігу земель в «турборежимі». Вартоо після відміни 2016 році спецрежиму ПДВ держава так і не розробила ефективної програми підтримки тваринницької галузі, яка б дала можливість фермам розвиватися.Це все призвело до кризової ситуації в галузі»

За її словами, щоб спинити вирізання поголів’я ВРХ та стимулювати розвиток галузі фермерам вкрай важливо мати прозорі правила гри обігу земель та стабільну підтримку на тривалу перспективу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як буде працювати закон про ринок землі без референдуму

Згідно закону про обіг землі, якщо Верховна рада не підтримає проведення референдуму, іноземці не зможуть купувати землю. Про це в коментарі РБК-Україна пояснив голова комітету з питань аграрної політики Микола Сольський.

За його словами, неприйняття законопроекту про референдум може мати тільки один наслідок.

"Дивіться, якщо не буде референдуму з будь-якої причини, не буде закону або ніхто не виступить з ініціативою щодо проведення референдуму - ред.), чи буде референдум з негативними наслідками для іноземців з будь-якої причини - це має один наслідок: підприємці, які засновані іноземцями, не зможуть купувати землю", - заявив Сольський.

За його словами, однією з поправок у підготовленому до другого читання чітко пропишуть референдум, як умову продажу землі іноземцям.

"Буде написано: хто може з такої-то дати. Наприклад, це українці, українські підприємства, держава, місцеві громади. Буде написано: "може, за умови проведення референдуму". Буде визначено, що це можливо тільки за умови затвердження на референдумі. Це означає, що має бути прийнято відповідне законодавство. У певний момент, коли через півроку чи рік-два таке рішення по референдуму буде прийнято суб'єктом законодавчої ініціативи, тоді буде внесено це зміни до закону про обіг землі - ред.) Не буде прийнято, значить не будуть внесені ці зміни", - додав він.

Нагадаємо, згідно з результатами нового опитування, 58% українців не підтримують запровадження ринку землі.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Також Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Олійноекстракційний завод продали за 500 млн грн

26 листопада відбувся аукціон з продажу майна Приватного підприємства «Еллада» (з групи “Креатив”), яке було визнане банкрутом постановою Госпсуду м. Києва від 30.01.2018 (справа №910/23852/16), пише finbalance.com.ua.

За даними організатора аукціону (ПП "Юридична фірма "Правовий Аспект Групп"), комплекси будівель І та ІІ черги за адресою м. Кропивницький проспект Промисловий, 14а були продані для юридичної особи за 499,9 млн грн.

Реалізація майна здійснювалася ліквідатором ПП “Еллада” за погодженням з Ощадбанком.

При попередніх (невдалих) спробах продати відповідний актив Ощадбанк погоджував ціну на рівні 9,2 млрд грн. А на аукціон, що відбувся 26 листопада, - вже 495 млн грн.

Держбанк заявляв, що до складу відповідного майна входить олійноекстракційний завод потужністю переробки 1000 тонн насіння соняшнику/рапсу на добу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Масове самогоноваріння та повна безконтрольність": профспілки спрогнозували наслідки "спиртової" реформи

Таку заяву зробила профспілка державного підприємства “Укрспирт” на своїй сторінці у Facebook, коментуючи правки Офісу Президента до законопроекту № 2300, який готується до другого читання, передає УНН.

Співробітники підприємства нагадали, що із законодавства України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” вилучили норму, яка передбачала виробництво алкогольної продукції зі спирту виключно українського походження. Натомість, у відповідному законопроекті № 2300 пропонується передбачити дозвіл на імпорт спирту в Україну.

“Що це означає простою мовою? Все просто. У разі, якщо норму не повернуть, то для виробництва алкогольної продукції будуть використовувати спирт невідомого походження. У кращому випадку якусь контрабанду. У гіршому — смертельний для споживача фальсифікат”, — йдеться у заяві співробітників ДП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У “Слузі народу” пропонують заборонити імпорт спирту до 2025 року

Відповідальності за таки “реформи” нестимуть автори президентського “спиртового закону” та народні депутати, переконані профспілки.

“(Питати відповідальності треба буде — ред.) з Офісу Президента, а власне, Юлії Ковалів, яку називають авторкою президентського „спиртового“ законопроекту 2300, яка вперто ігнорує наші вимоги про зустріч з Президентом, вдає, що не розуміє аргументів фахівців галузі та відверто лобіює інтереси горілчаних гігантів. Не виключаємо, що й майбутніх закордонних імпортерів спирту в Україну, на кшталт РФ чи Придністров’я. Адже саме від Ковалів у Парламент вже надійшли відповідні правки до документа 2300.Також, відповідальність за такі рішення нестиме особисто кожен народний депутат, який не думаючи та не читаючи законопроекту, натисне „зелену“ кнопку у сесійній залі. Єдине, що: кому від тої відповідальності буде легше, у разі „горілчаних“ смертей, масового самогоноваріння та повної безконтрольності....???”, — йдеться у заяві співробітників ДП.

Законопроект Зеленського № 2300 передбачає демонополізацію та приватизацію ДП “Укрспирт”. Однак такий сценарій вигідний не державі, а виключно “горілчаним” монополістам, переконують економісти. Ба більше, демонополізація “Укрспирту” напередодні його приватизації просто знецінить державні спиртзаводи й купувати їх будуть за ціною металобрухту, попереджають експерти.

Депутати пообіцяли дослухати до аргументів фахівців галузі та внести ґрунтовні правки до законопроекту 2300, які, зокрема, змінять етапність реформування спиртової галузі. Спочатку приватизація неліквідних підприємств, розвиток працюючих з метою капіталізації їх вартості, а лише потім демонополізація “Укрспирту”.

Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Нагадаємо, експерти наголошують, що скасування держмонополії на виробництво спирту спровокує в Україні бум фальсифікату.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Черкасах перевірять законність будівництва елеватора

Попри те, що містобудівні умови на його будівництво надані не були, на вказаних земельних ділянках фірма «Посейдон» почала зводити комплекс, після чого продала об’єкт ТОВ «Агрофірма «Сила землі».

Вказується, що раніше, в лютому 2019 р., представники компанії «Посейдон» презентували на сесії Черкаської міської ради проект елеваторного комплексу, який вони хотіли збудувати на вул. Припортова, 5, і звернулися до депутатів з проханням дозволити розробити детальний план цієї території.

За попередніми даними, вартість об’єкту складає 50 млн. грн., елеватор розрахований на одночасне зберігання 36 тис. тонн зерна, потужність першої черги – 18 тис. тонн. За проектом, на підприємстві буде створено 130 робочих місць, а податки до міської скарбниці становитимуть близько 3 млн. грн. на рік.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Поляки вирощуватимуть полуницю в Рівненській області

Відповідний меморандум про співпрацю підписав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та директор польського підприємства Петро Качмарчик, йдеться в повідомленні Рівненської облдержадміністрації, пише agroportal.ua.

У документі, зокрема, йдеться, що інвестор буде залучати інвестиції в Рівненську область, створювати робочі місця і модернізувати агропромислову інфраструктуру регіону.

Віталій Коваль зазначив, що переговори з інвестором ведуться з вересня.

«На польському підприємстві сьогодні працює близько 70 уродженців з Рівненщини. І наші земляки невдовзі повернуться на батьківщину, працювати вдома, поруч зі своїми сім'ями. Це також велика перемога», — підкреслив Віталій Коваль.

Також уточнюється, що компанія TERRA-PLANT ZPHU, яка займається вирощуванням полуниці, малини та цибулі і є одним з лідерів цієї галузі в Польщі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview