178171
182818

Через ерозію ґрунтів українські аграрії втрачають третину прибутку

Про це заявив Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, повідомляє прес-служба НААН.

«Повсюдно у сільськогосподарському виробництві відмічається висока ступінь розораності сільськогосподарських угідь, надмірна насиченість сівозмін просапними культурами, недотримання науково обґрунтованого чергування культур при виробництві продукції рослинництва, невиконання комплексу заходів щодо підвищення і збереження родючості ґрунтів, нехтування основних вимог ґрунтозахисного землеробства в аграрному землекористуванні держави, що спричиняють деградаційні процеси, які останнім часом досягли небувалого розміру», — сказав він. 

Особливо небезпечного характеру, за словами президента НААН, набула ерозія і глобальна дегуміфікація ґрунту.

«За опублікованими даними Світового банку, в сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості в результаті ерозії втрачається біля третини, а на кожну тонну отриманого зерна припадає біля 10 тонн змитого ґрунту в результаті ерозії. Це означає, що охорона ґрунтів від ерозії є однією з найважливіших проблем, без вирішення якої досягнення сталого розвитку аграрної галузі неможливе», — додав Ярослав Гадзало.

Ваш вибір 'Подобається'.


У вересні варто очікувати зростання закупівельних цін на молоко

Крім того, підвищення вимог до параметрів якості молока, яке надходить на переробку, впливає на збільшення розриву між ціною молока екстраґатунку та інших, повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Основний приріст в ціні відбувся в другій половині серпня. Екстраґатунок тоді подорожчав на 20 коп. — до 9,29 грн/кг (з ПДВ). Середня ціна на молоко цього ґанку у серпні склала 9,19 грн/кг, що на 21 коп. вище ціни липня.

Вищий ґатунок у липні коштував 8,51 грн/кг, що на 5 коп. вище ціни липня. Перший ґатунок купували по 7,98 грн/кг, що на 2 коп. нижче ціни липня.

Виходячи із тенденцій, які наразі складаються на ринку у вересні варто очікувати продовження висхідного цінового тренду. Зростання складе близько 10-15 коп. за молоко екстра сорту. Цьому слугуватиме «відлига» на світовому молочному ринку та подальше зниження продуктивності корів та обсягів надходжень молока на переробку.

Складні посушливі умови влітку мали негативний вплив на якість та кількість заготовлених кормів, що відобразиться на вартості кормового дня та собівартості виробництва молока. Схожа ситуація наразі у європейських сусідів. Через посуху собівартість там зросла на 9,9% протягом серпня.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Хімічні викиди заводу пошкодили врожай у Криму

Про це пише kurkul.com.

За словами селян, листя на деяких деревах збереглись, проте вони вкриті жовтою липкою субстанцією. Цей самий наліт спостерігається на дахах будинків. Також у повітрі після викидів 23 серпня відчувається запах кислоти

Мешканці розповідають, що бадилля ростучих на присадибних ділянках томатів та болгарського перцю «згоріли» буквально за одну ніч.

Раніше екологи назвали причину хімічної катастрофи в Криму. Вони вважають, що стався викид з відстійника сірчаної кислоти «націоналізованого» росіянами підприємства «Кримський титан».

Тим часом російські органи не виявили в Криму перевищення вмісту в повітрі забруднюючих речовин. В селі Перекоп та в місті Армянську в тимчасово окупованому Криму був проведений аналіз вмісту хімічних речовин у повітрі, проте в лабораторіях стверджують, що всі аналізи в нормі.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фермери намагаються підвищувати ціни на цибулю

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

За інформацією гравців ринку, вже сьогодні ціни на цибулю високої якості в Херсонській області формуються в межах 4-4,2 грн/кг ($0,14-0,15 за кг), а деякі аграрії взагалі декларують їх на рівні 4, 5 грн/кг ($0,16 за кг). Таким чином, за тиждень цибуля високої якості в регіоні подорожчала в середньому на 18%.

Свої спроби підвищити ціни фермери аргументують досить великим відсотком продукції невисокої якості в урожаї поточного року. Це пов'язано з масовим поширенням грибкових захворювань на цибулевих плантаціях через підвищену вологість після рясних дощів. При цьому, пропозиція якісної цибулі вельми обмежена.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день ціни на цибулю високої якості в південних областях України вже на 40-50% перевищують торішній рівень за аналогічний період. Поки оптові компанії, які закладають цибулю на зберігання, відмовляються працювати на таких умовах. Однак в той же час виробники поки не мають наміру йти на цінові поступки і весь обсяг цибулі високої якості відправляють в сховища. 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні зменшиться виробництво цукру

Про це розповіла керівник аналітичного відділу Національної асоціації цукровиків України Руслана Бутило в ході конференції «Торгівля та експорт цукру 2018», повідомляє  Укрінформ.   

За її словами, у поточному році очікується виробництво 1,9 млн тонн цукру українського виробництва. 

"При споживанні 1,3-1,4 млн т ми матимемо 500-600 тонн цукру для поставок на міжнародні ринки”, - наголосила експерт.

Вона також зауважила, що цукровий ринок є циклічним і за роками дефіциту зазвичай ідуть роки профіциту. Тож, внаслідок падіння ціни на внутрішньому та зовнішньому ринках, в Україні скоротилася кількість посівних площ, а відповідно і скоротиться кількість заводів, які працюватимуть у поточному сезоні. 

“Орієнтовно, на цей рік матимемо 42 працюючі заводи. У будь-кому випадку, це менше, ніж в минулому сезоні - тоді було 46 заводів. Але не варто вважати, що це занепад”, - наголосила Руслана Бутило.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Донеччині судитимуть фермера, який засіяв пшеницею землю

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Донецької області.

"Мангушським відділом Маріупольської місцевої прокуратури № 1 завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно фермера, який самовільно зайняв земельну ділянку в смт Мангуш", - йдеться в повідомленні.

Як встановило досудове розслідування, з вересня 2017 року по серпень 2018-го місцевий фермер без правовстановлюючих документів розорав, засіяв та використав для вирощування озимої пшениці земельну ділянку загальною площею 9 га, майже 6 га якої виділено під будівництво та обслуговування кладовища, а 3 га віднесено до земель санітарно-охоронної зони навколо нього.

Наразі обвинувальний акт за ч. 2 ст. 197–1 (самовільне зайняття земельної ділянки) КК України направили до Першотравневого районного суду Донецької області. Санкція статті передбачає два роки обмеження волі.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.