Через карантин українці стали більше їсти меду

В Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік. В зв’язку із загостренням ситуації з коронавірусом, в Україні зріс попит на мед. Про це Kurkul.com повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«Як відомо, споживання меду в Україні має сезонний характер — мед переважно сприймають як «ліки», а про зміцнення імунітету згадують зазвичай взимку та на початку весни. В той час як максимальну користь для організму можна отримати за умови регулярного споживання натурального меду», — зазначив Валерій Курейко.  

Після загострення епідеміологічної ситуації у Європі та введення в Україні низки обмежувальних карантинних заходів, спостерігається зростання попиту на мед та продукти бджільництва, насамперед, пилок та прополіс, а також забрус. Споживачі поспішають придбати мед для себе та близьких, адже з кожним весняним тижнем у бджолярів його стає все менше, а мед нового сезону з'явиться на ринку не раніше червня.

«Логічно, що у ситуації, яка склалася, люди звернулися до перевірених віками засобів зміцнення та підтримки імунітету — до них традиційно відносять бджолиний мед.  Звичайно, мед не є антивірусним засобом сам по собі. В той же час, у людини з хорошим імунітетом більше шансів не захворіти, а якщо навіть захворіє, то швидше подолати хворобу», — сказав Валерій Курейко. 

Також він додав, що в Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік, у Греції і Словенії споживання меду на душу населення складає  понад 1,5 кг, а у Німеччині та Швейцарії — близько 1,3 кг на рік. Проте, вказані країни не є провідними виробниками меду, як Україна. 
«Насправді 1 кг на рік —  не так багато. Якщо виходити із рекомендованої добової норми, яка складає 1-2 столові ложки для дорослого, то 1 кг можна спожити менше ніж за 2 місяці,  а за рік обсяг споживання складе 10-12 літрів на одну дорослу людину», — вважає Валерій Курейко.

На думку експерта загальний обсяг виробництва меду в Україні в 2019 р. досягнув понад 100 тис. т. При цьому, внутрішній ринок України споживає трохи менше половини від  вказаного обсягу. Іншими словами, якщо в 2019 р. було вироблено понад 100 тис. т, а на експорт пішло 55,6 тис. т, то на внутрішньому ринку залишилося близько 40-50 тис. т.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Криза та коронавірус: виграють агрохолдинги з правильною стратегією розвитку

Таку думку agroportal.ua висловив голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.

На думку Сергія Касьянова, основними ризиками для українських агровиробників виступають зростання курсу іноземної валюти (ціни на насіння, добрива та ЗЗР в основному прив'язані до долара), а також зниження експорту агропродукції внаслідок кризових явищ на міжнародних ринках, яке може виражатися, як в падінні цін на agro commodities, так і в загальному зниженні обсягів світової торгівлі.

«У цих умовах можливості стабільного й стійкого розвитку збережуться у тих агрокомпаній і холдингів, які протягом останніх 3-4 років реалізовували оптимальну для сьогоднішньої ситуації стратегію розвитку. Серед основних ознак такої стратегії — відсутність серйозних кредитних зобов'язань, прив'язаних до зростаючого курсу іноземної валюти, сильні позиції на внутрішньому ринку та високий попит на продукцію всередині країни», — зазначив Сергій Касьянов.

Наводячи як приклад агрохолдинг KSG Agro, Сергій Касьянов наголосив, що компанія входить в кризу «в гарній формі». Лише за три квартали 2019 р., станом на 30.09.2019 р. холдинг істотно, на 26,5%, або майже на $12 млн, скоротив кредитну заборгованість, знизивши її з $44,34 млн до $32,6 млн. 

Важливим фактором стійкості KSG Agro виступає і принцип вертикальної інтеграції його діяльності.

«Така побудова холдингу дозволяє нам планомірно знижувати видатки та оптимізувати витрати. Наприклад, використовуючи власні сільгоспкультури (скажімо, сорго та кукурудзу), ми можемо економити на комбікормах для свиней, оскільки у нас є власний комбікормовий завод. А зниження собівартості продукції в кризу для аграріїв — це найголовніше», — пояснив Сергій Касьянов.

KSG Agro, останнім часом, здійснював підготовку до виходу на ринки країн Африки та Близького Сходу, що особливо актуально в умовах турбулентності на європейських ринках.

«Ми близькі до підписання масштабних контрактів з Анголою й близькосхідними країнами і вже в найближчій перспективі маємо намір їх реалізувати», — зазначив аграрій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Поголів’я корів продовжує скорочуватися

Про це пише MilkUa.info за даними Державної служби статистики України.

За 2 місяці загальна кількість дійних корів в Україні скоротилася на 6,4%, до 1781,8 млн. голів, у порівняння з аналогічним період минулого року.

Скорочення поголів'я відбувається у господарствах усіх форм власності.

Зокрема, кількість молочного поголів'я у промисловому секторі зменшилась на 7% (432,8 тис. голів у 2020 році проти 465,5 тис. у 2019 році).

Нагадаємо, попри скорочення поголів'я виробництво молока промисловим сектором зросло на 1%.

Незначний приріст корів у промислових підприємствах демонструє лише Тернопільська область (+0,8%). Чисельність у решті регіонів зменшується. Найбільше падіння спостерігається у Запорізькій (-15,7%), Луганській (-18,6%), Рівненській (-13,3%) областях.

Станом на 1 березня чисельність молочного поголів'я у господарствах населення зменшилося на 6,2 % (1349,0 млн. голів у 2020 році проти 1437,9 млн. у 2019 році).

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринки рослинних олій миттєво відреагували на біржовий обвал

Закриття кордонів між країнами знижує попит на нафту, а запровадження карантину та заборона роботи закладів громадського харчування скорочує попит на продукти, пише graintrade.com.ua.

Вчора ціни на нафту марки Brent впали на 14% до 30 $/барель, за місяць знизившись вдвічі та сягнувши найнижчого з 2016 р. рівня. На це одразу відреагували ринки пальмової та ріпакової олії, яку активно використовують у виробництві біодизеля.

Ціни на ріпакову олію в Голландії продемонстрували найбільше денне падіння останніх 2 років, знизившись на 45 €/т до 670 €/т FOB DM, слідом за чим ціни на ріпак на Euronext в Парижі впали на 5% або 17 €/т до найнижчого з квітня 2018 р. рівня 335,5 €/т або 375,05 $/т.

Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора знизилися на 2,9% до 2220 рінггитів/т або 516,1 $/т, але їх підтримало зниження прогнозів виробництва.

Ф’ючерси на сою в Чикаго перетнули чергові рівні підтримки, знизившись з четверга на 4,8% до 304,4 $/т, тоді як травневі контракти на соєву олію за три дні опустилися на 6,2% до 562,4 $/т.

Ринок не підтримав звіт Національної асоціації переробників олійних культур (NOPA), за даними якого переробка сої в США виросла в порівнянні з лютим 2019 р. на 7,7% до 4,52 млн т, тоді як запаси соєвої олії скоротилися з 908 тис т у січні до 872,5 тис т у лютому.

Ціни на українську соняшникову олію залишаються під тиском сусідніх ринків рослинних олій. Покупці знижують попит в очікуванні подальшого зниження котирувань, через що ціни попиту знизилися до 630-650 $/т FOB, тоді як ціни пропозицій залишаються високими на рівні 655-685 $/т FOB в залежності від термінів поставки.

Внаслідок падіння ринків рослинних олій премія за соняшникову олію виросла до 100 $/т в порівнянні з соєвою та до 130 $/т в порівнянні з пальмовою. Це свідчить про те, що ціни на соняшникову олію почнуть опускатися, якщо котирування пальмової та соєвої олії не відновляться найближчим часом.

Новина про скасування карантину Китаєм та відновлення роботи підприємств, а також відсутність короновірусу в Індії дозволяє трейдерам сподіватися на відновлення попиту на рослинні олії в найближчій перспективі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як вплине зупинка експорту зернових на українські компанії

Зупинка поставок зернових та інших основних експортних позицій України може призвести до банкрутства підприємств, тому уряд має прийняти зважене рішення, які товари слід заборонити вивозити з України під час карантину, пише УНІАН.

"Хочеться вірити, що уряд прийме зважене рішення і не накладе заборону на основні експортні позиції для українських аграріїв, такі як зернові та олійні культури, рослинна олія та м'ясо птиці, це може повністю зупинити галузь і призвести до банкрутства сотні, якщо не тисячі підприємств, і позбавити тисячі, якщо не сотні тисяч людей робочих місць", - зазначив президент "Українського клубу аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса.

 При цьому експерт підкреслив, що якщо в США і Євросоюзі держава компенсує експортерам збитків через припинення поставок, то експортерам агропродукції з України на це не варто сподіватися.

Також він закликав не забувати, що незабаром в Україні стартує посівна кампанія.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Соціологи назвали найпопулярніші бренди коньяку серед українців

Соціологи назвали топ-5 найбільш впізнаваних вітчизняних коньячних брендів, передає УНН із посиланням на дані соціологічного дослідження ММІ Україна.

Так, перше місце у списку належить коньяку ТМ "Шустов" (79,9%).

На другому місці – ТМ "Koktebel" (77,4%), на третьому – "Грінвіч" (71%).

Четверте та п'яте місце у списку належить коньяку ТМ "Шабо" (69,8%) та "Таврія"(68,5%).

Менш впізнаваними брендами українського коньяку є "Жан Жак" (68,3%), "Коблево" (61,4%), "Ужгородський" (65,4%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview