170513

Через Росію на ринку можливий дефіцит шоколаду

За даними агентства Bloomberg, зростання споживання шоколаду в РФ перевищує в чотири рази загальносвітове зростання, пише ua.news.

 «Ми очікуємо подальшого зростання ринку шоколаду в Росії. Це безперечно підвищує світовий попит на какао боби», - зазначає Массімо Гаравалья, менеджер шоколадної компанії «Barry Callebaut»

Нагадаємо, що згідно з даними Державної митної служби, за січень-серпень 2018 року з України було експортовано 55,1 тис. т кондитерських виробів (у т. ч. білий шоколад), що на 7,1% більше за експорт у січні-серпні 2017 р.(51,2 тис. т). Експортний обсяг перевищує імпортний у 7 разів ( 55,1 тис. т проти 7,9 тис. т).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії зібрали понад 43 млн тонн зерна

З них зібрано:

- ранніх зернових та зернобобових – 34,3 млн тонн з площі 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

- кукурудзи – 8,3 млн тонн з площі 1,4 млн га (30%) при врожайності 60,9 ц/га;

- гречки – 114 тис. тонн з площі 92 тис. га (85%) при врожайності 12,4 ц/га;

- проса – 68 тис. тонн з площі 44 тис. га (85%) при врожайності 15,3 ц/га.

Крім того, технічних культур намолочено:

- соняшнику – 10,3 млн тонн з площі 4,7 млн га (78%) при врожайності 21,8 ц/га;

- сої – 2,3 млн тонн з площі 932 тис. га (55%) при врожайності 25,0 ц/га;

- ріпаку – 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

- цукрових буряків накопано 3,9 млн тонн з площі 82 тис. га (29%) при врожайності 478 ц/га.

Поряд зі збиранням урожаю проходить осіння посівна кампанія. Так, аграрії посіяли 5,1 млн га озимих зернових культур (71%), при прогнозованій площі 7,2 млн га. Крім того, озимого ріпаку при прогнозованій площі 888 тис. га посіяно на 987 тис. га (111%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні запроваджують програму аграрних розписок для свинарів

Про це повідомили в українському представництві компанії, інформує прес-служба Асоціація свинарів України.

Презентація нового для вітчизняного свинарства механізму фінансування відбудеться 18 жовтня під час Міжнародного Дня Свиноферми.

Наразі ведуться перемовини з потенційними учасниками програми. Як очікується, перша аграрна розписка в свинарстві буде укладена вже в цьому місяці. Поширюватиметься вона на комплекс обладнання виробництва HOG SLAT.

Проект «Агарні розписки в Україні» впроваджує Міжнародна фінансова корпорація (IFC) за підтримки урядів Швейцарії та України в партнерстві з виробниками та постачальниками ресурсів для агропромислового виробництва.

Аграрна розписка — більш дешевий і простий в адмініструванні, порівняно з банківським кредитуванням, фінансовий інструмент, заставою якого є майбутня сільськогосподарська продукція (урожай чи тварини).

Реалізація проекту розпочалася в 2015 році в кількох пілотних областях. Через три роки фінансовий інструмент розширився на всю територію країни. На початковому етапі аграрні розписки використовувалися для вирощування зернових та олійних культур. У 2017 році було видано першу розписку для розвитку садівництва, у 2018-му — овочівництва.

Інструментом аграрних розписок можуть користуватися всі без винятку сільгоспвиробники — від невеликих до агрохолдингів. За даними IFC, нині їх оформляють переважно середні та дрібні господарства — 53% і 38% відповідно.

HOG SLAT, Inc. — американська компанія з 49-річною історією, один зі світових лідерів на ринку обладнання для промислового свинарства і птахівництва. В структурі компанії діє відділ R&D (досліджень та розробок). Тестування проводяться на базі власних лабораторій та ферм (TDM Farms, 25 000 свиноматок), а також у наукових центрах США і Європи. Українське представництво компанії створене в 2011 р.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермери півдня два роки купували російське пальне з підпільної нафтобази

Про це повідомляє СБУ на своїй сторінці в Facebook.

Співробітники Служби безпеки викрили і припинили діяльність підпільної нафтобази, яка в 2017-2018 роках виготовляла моторне паливо. Ділки змішували мастильні матеріали, завезені з Росії з авіаційним пальним, купленим в Україні.

Правоохоронці вилучили близько 3 млн грн, отриманих від продажу контрафакту, і 380 куб. м дизельного палива сумнівної якості вартістю понад 7 млн грн.

ПММ поширювалися серед фермерів Миколаївської та Херсонської областе за схемою, що обходила податкові закони.

Хоча аграрії платили за пальне готівкою, у звітах комерсантів для податкової значилася псевдореализация продукції безготівковим способом. Таким чином зловмисники штучно формували податковий кредит і мінімізували податки до держбюджету.

Їм загрожує стаття Кримінального кодексу “Легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом”.

Джерело: agroday.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Одещині на полях агрофірми виявили плантацію коноплі площею 1,6 га

Про це повідомляє Відділ комунікації Державної прикордонної служби України, передає УНН.

"За результатом санкціонованого обшуку на території аграрного рибогосподарського кооперативу між селами Кислиці та Богате Ізмаїльського району було виявлено поле конопель з ознаками культивування. Загальна площа насаджень склала близько 1,6 гектара", - йдеться у повідомленні.

Наразі декілька десятків кущів насаджень вилучено представниками компетентних державних органів для проведення експертизи. Тривають слідчі дії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Ціни на курятину на світовому ринку будуть рости швидкими темпами

З одного боку, під сильним тиском сьогодні знаходиться один з найбільших виробників м'яса бройлерів - Бразилія, де птахівники страждають через посилення торгових обмежень, введених Євросоюзом, нових халяль-стандартів на м'ясо птиці, прийнятих в Саудівській Аравії, і ряду внутрішніх проблем.

Читайте також: Яка вартість курятини в Україні та Польщі

Крім того, птахівництво виявляється в прямій залежності від того, як швидко вірус африканської чуми свиней буде поширюватися на території Китаю. Нові спалахи можуть спровокувати населення країни масово перейти зі свинини на м’ясо бройлерів. В результаті є ймовірність, що ціни на м’ясо птиці на світовому ринку будуть рости швидкими темпами протягом найближчого року.

Джерело: Інфоіндустрія

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview