Через теплу зиму в аграріїв зростуть витрати на ЗЗР

Тепла зима спричинила поширення хвороб та шкідників на полях. Усе це збільшить витрати на захист рослин, що  в свою чергу призведе до зростання ціни кінцевого продукту, пише kurkul.com.

«Маємо екстремальні перепади температури за умови відсутності снігового покриву. Аномально тепла зима сприяє виживанню значної кількості комах та шкідників сільськогосподарських культур», — зауважив доктор економічних наук Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич.

Через нетипові погодні умови в аграріїв виникає потреба вносити більше засобів захисту рослин, гербіцидів, використовувати інші сорти, більш стійкі до шкідників та хвороб, що впливає на собівартість.

Нині основною проблемою для сільгоспвиробників є  збереження посівів озимих культур.

«Чимало господарств, щоб мінімізувати втрати від природних катаклізмів, переорієнтовуються на технічні культури, які є стійкішими до негоди. Зокрема, активно зростає вирощування ріпаку, соняшника та кукурудзи (замість пшениці)», — зауважив науковець.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Розповсюдження короновірусу опускає ціни на пшеницю

Лідером падіння стала пшениця в Чикаго, яка за день обвалилася на 3% до найнижчого з грудня рівня, повідомляє graintrade.com.ua.

Трейдери не можуть оцінити реальний вплив короновірусу на світовий попит на пшеницю, в порівнянні з впливом на споживання нафти, пов’язаним із скороченням перевезень пасажирів та вантажів.

Понеділок пшеничні біржі США завершили різким обвалом цін через посилення песимізму щодо наслідків розповсюдження вірусу Covid-19 для світової економіки. Погіршує ситуацію зміцнення курсу долара.

Травневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

на 6,34 $/т до 196,48 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 5,97 $/т до 168,74 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 3,86 $/т до 193,91 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Ринок французької пшениці вчора падав слідом за Чикаго та світовими фондовими й товарними ринками. Дані про те, що Саудівська Аравія придбала на тендері переважно європейську тверду пшеницю, не змогли підтримати ціни. За тиждень країни ЄС експортували лише 157,7 тис т пшениці, проте з початку сезону вже експортовано 18,7 млн т, що на 64% перевищує відповідний показник минулого року.

Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 3,25 €/т до 189,5 €/т або 208,79 $/т.

В Росії вчора був вихідний, тому ціни на пшеницю з протеїном 12,5% залишилися на рівні 217-218 $/т FOB. Обвал біржових цін посилить тиск на котирування чорноморської пшениці.

В Україні ціни на пшеницю вчора впали нижче психологічного рівня 200 $/т. Трейдери в порту пропонують за пшеницю з протеїном 11,5-12,5% 198-200 $/т або 5730-5880 грн/т, а за фуражну – 196-197 $/т або 5500-5650 грн/т.

Ціни попиту вже на 5-7 $/т нижчі, ніж ціни пропозицій на базисі FOB, проте покупці очікують подальшого зниження котирувань.    

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Пасічники можуть скористатись держпідтримкою за купівлю бджолосімей

Про це розповіла юрист консульт Громадської організації «Асоціація холдингових компаній» Ольга Кухар під час науково-практичної конференції «Механізм впровадження інформаційної платформи між бджолярами та сільськогосподарськими підприємствами. Законодавча база у бджільництві», інформує Kurkul.com.

За словами Ольги Кухар, дотації будуть надаватись зареєстрованим пасічникам, які станом на 1 серпня поточного року мають від 10 до 300 бджолосімей.

Щоб отримати дотацію за бджолосім’ї потрібно до 1 жовтня подати пакет документів:

- копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
- копію рішення про державну реєстрацію потужності;
- копію довідки про відкриття рахунку;
- витяг з ЄДРПОУ;
- паспорт громадянина України;
- форму СГ-24 станом на 1 серпня поточного року;
- довідку органу місцевого самоврядування про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості бджолосімей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині вилучили 603 кг фальсифікованого масла

З метою своєчасного реагування та попередження фактів реалізації фальсифікованого масла солодковершкового у торговельних мережах та на агропродовольчих ринках Херсонщини, фахівці відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з початку 2020 року обстежили 683 об’єкти.

Згідно зі ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та ст. 6 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної, небезпечної продукції» вилучено з обігу фальсифікованого масла 603 кг, про що складено акт вилучення/відкликання з реалізації харчового продукту. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Переробка ягід може стати новим надприбутковим трендом в Україні

Про це розповів інвестиційний банкір, власник ягідної компанії S.B. Frozen Foods Андрій Жуков, пише SEEDS.

“Зараз наша компанія активно вивчає нові ринки реалізації замороженої продукції. Ми самі переробляємо приблизно 200 тонн ягід на місяць, основну частину з яких відправляємо на експорт”, – зазначив Андрій Жуков.

“Коли я почав вивчати український ринок, зауважив, що споживання ягід у стандартному форматі в Україні дуже невелике”, – сказав він, додавши, що змінити таку тенденцію цілком реально.

Наповнити ринок асортиментом цілком реально і для ягід, впевнений Андрій Жуков, маючи намір ввести в Україні нові ягідні тренди.

Тренд в Європі, Америці та, сподіваюся, скоро в Україні це заморожені напівфабрикати з фруктів і ягід. З яких швидко і якісно вийдуть нові смачні, а головне корисні кондитерські вироби і досить насичений асортимент різних напоїв.

“Для цього ми активно спілкуємося з французькими кондитерами – в Європі вони зараз номер один в кулінарних ідеях. Кілька спільних проектів вже на виході, з рецептами, майстер-класами на You Tube, а головне, ми всіх їх пробуємо перед виходом на ринок і хочу вам зізнатися, ой як смачно виходить. Зараз ми активно шукаємо партнерів по реалізації нашої продукції в мережах швидкого харчування, логістів. Спілкуємося з АЗС, торговими мережами, ресторанами, кав’ярнями, пропонуючи класний напівфабрикат з натуральних ягід і фруктів”, – говорить Андрій Жуков.

“Нам як компанії, яка займається переробкою свіжої та замороженої продукції, необхідно рухатися в цьому напрямку і просувати цей тренд. Багато продуктів з ягід імпортуються до України, кінцева вартість яких явно вища, ніж готові запропонувати вітчизняні виробники. Фрукти, ягоди – все це наше, українське, все це поруч росте, але цим треба займатися. Ця ніша переробки може принести досить вагомий прибуток”, – впевнений Андрій Жуков.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Топ-5 країн-імпортерів української риби

Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

Найбільшим покупцем української риби та продукції з водних біоресурсів (в абсолютному вимірі) стала Молдова – 2 тис. тонн на $4,3 млн. Також серед лідерів: Данія – 1,5 тис. тонн на $7,6 млн, Німеччина – 1,3 тис. тонн на $8,3 млн, Туреччина – 1,2 тис. тонн на $4,8 млн та Південна Корея – 943 тонни на $2,7 млн.

Так, 37% всього українського експорту рибопродукції (у грошовому вимірі) здійснено до країн Європи. До держав СНД поставлено 30% продукції та країн Азії – 29%.

Україною здебільшого експортується риба готова або консервована (сардини, сардинела, кілька або шпроти), свіже, охолоджене або морожене рибне філе та інше м'ясо риб (лосось, тріска, судак), готові продукти із сурімі (крабові палички).

Джерело: Економічна правда

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.