Черги біля елеваторів: врожаю зерна бракує місця

Саме із такою ситуацією зіткнулись у Житомирській області. Як пише на своїй сторінці у Фейсбук компанія «Зернова База», до елеваторів вишукувались автомобільні черги, які не зменшуються, хоча у регіоні досить багато елеваторів. Причиною називають повільне відвантаження, а також нестачу потужностей, пише landlord.ua.

Під час збору врожаю, коли вартість зерна знижується, власники не виставляють його на продаж, а привозять на зберігання. Проте елеватори мають обмежений обсяг.

У компанії розповіли, що знайшли вихід із цієї ситуації. Зерно вже не перший рік розміщують у полімерних зернових рукавах. Так вдається уникнути його зберігання у складських приміщеннях. У полімерних рукавах зерно може зберігатись до 18 місяців, в залежності від вологості.

ТОВ «Зернова База України» володіє елеваторами у Житомирській області. Потужність одночасного зберігання — 50 тис. т. Продуктивність приймання зерна — 3 тис. т на добу. Потужність зерносушильного обладнання — 3 тис. т на добу.

Нагадаємо, станом на 8 листопада українські аграрії намолотили 62,9 млн тонн зерна з площі 13,9 млн га (94%) при врожайності 45,1 ц/га.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Німеччина вирішила запобігати АЧС за допомогою дронів

Німеччина вирішила запобігти проникненню вірусу африканської чуми свиней (АЧС) в країну за допомогою дронів, передає УНН.

Так, в Німеччині триває масове полювання на диких кабанів. Ветеринари країни вважають, що дикі кабани є головними переносниками АЧС.

Повідомляється, що тільки за останній сезон мисливці Баден-Вюртемберга знищили 78,6 тис. диких кабанів, що на 71% більше показників минулого сезону.

"Але цього виявилося мало, і влада країни прийняла рішення прискорити процес знищення потенційних переносників хвороби за допомогою дронів, оснащених тепловізором (модуль з системою передачі даних в режимі реального часу - ред.)", - йдеться в повідомленні.

Оскільки вищевказана техніка коштує недешево, влада Німеччини рекомендували мисливцям вести спільну роботу з власниками безпілотників по ідентифікації потенційних переносників хвороби.

Відзначимо, що на території різних областей України з початку року було зафіксовано вже більше 120 випадків АЧС.

Контролери стверджують, що тримають ситуацію на контролі, проте ні фермери, ні експерти агросектору з ними не згодні.

В Асоціації тваринників кажуть, що влада не діє: не затверджується державна стратегія подолання АЧС. Більше того, в країні навіть відсутній профільний міністр.

Тим часом, збитки селян і фермерів через АЧС вже досягли мільйонних позначок і продовжують зростати.

Депутат ВР Сергій Тригубенко, в свою чергу, вважає, що боротися з АЧС Україні заважають нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби і відсутність професійних кадрів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Поляки їстимуть українську капусту

Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на інформацію гравців ринку.

За даними сайту FreshMarket, шукати альтернативу на зовнішніх ринках польські компанії вимушені через високі ціни на місцеву продукцію. Більш того, білоголова капуста в Польщі продовжує дорожчати. Зокрема, тільки з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 8%. Сьогодні на переробку капуста поступає по 0,70-0,90 злотого/кг (0,16-0,21 євро/кг). Ціни на свіжому ринку варіюються в межах 0,90-1,30 злотого/кг(0,21-0,30 євро/кг), проте продавці зазначають, що найчастіше угоди укладаються по 1-1,1 злотого/кг (0,23-0,26 євро/кг).

Таким чином, ціни на білоголову капусту в Польщі на сьогодні у 3,3-3,5 рази вищі, ніж в аналогічний період минулого року і є рекордними для середини листопада за останні 10 років. Таку різницю цін фахівці обґрунтовують в тому числі зниженням виробництва капусти в Польщі. Нагадаємо, що за попередніми підрахунками Головного управління статистики Польщі (GUS), в сезоны-2018/19 валовой збір зазначеної продукції в країні склав лише 950 тис.тонн, що на 6% менше, ніж попереднього сезону.

Варто зазначити, що така ситуація вже стала приводом для імпорту. Зокрема, наступного тижня гравці ринку очікують перші партії капусти з Німеччини. Але, враховуючи зниження врожаю і в цій країні, польські імпортери продовжують шукати інших постачальників, і не виключають, що ними можуть стати Україна, Білорусь і навіть Росія (адже імпорт російської продукції вже спостерігався в сезоні-2015/16).

При цьому аналітики УПОА зазначають, що наразі ціни на білоголову капусту в Україні складають 2,5-3,5 грн/кг або 0,08-0,11 євро/кг, тобто є у 2,6-2,7 разів нижчими за польські. Таким чином, українська продукція вже наразі може бути досить конкурентноспроможною в ціновому плані на ринку Польщі.

В той же час, російські виробники пропонують капусту дорожче, ніж українські. Наразі в основних регіонах виробництва РФ ця продукція пропонується по 10-17 руб/кг або 0,13-0,22 євро/кг.

З РФ найбільше торгують тютюнники, пивовари, тракторобудівники та хіміки

З сфер, пов’язаних з агро, найбільше розвивають сьогодні економічні відносини з Росією українські тютюнові («В.А.Т.-Прилуки» і «Філіп Морріс Україна») і пивна («Сан Інбев Україна») компанії, машинобудівники («Харківський тракторний завод») і виробники добрив («Сумихімпром», «Дніпроазот»), повідомляє Mind на підставі аналізу даних ресурсу YouControl.

Після початку конфлікту з РФ деякі виробники навіть наростили торговий оборот з сусідньою країною. Наприклад, «Харківський тракторний завод», що належить бізнесмену Олександру Ярославському, збільшив частку експорту в Росію з 75% в 2013-му до 95% в 2017-му і отримав в цьому році 100-150 млн грн доходу від поставок туди.

А компанія «Сумихімпром», яка у 2013 році майже не мала зв’язків з РФ, в 2017 році закупила там продукції на суму близько 200 млн грн, що дорівнює 40% в структурі імпорту цього підприємства.

“Дніпроазот”, контрольований групою “Приват”, наростив імпорт з Росії з 45% до 75%.

В цілому ж видання називає український агропром однією зі сфер, яка краще за інших переорієнтувалися з торгових відносин з РФ на країни ЄС, Західної та Південно-Східної Азії.

Також і рітейл, який раніше продавав багато російських товарів повсякденного попиту, переключився на українського виробника та імпорт інших країн.

Нагадаємо, у Росії знайшлися активи одного з найбільших українських виробників горілки – компанії Global Spirits Євгена Черняка, якій належить торгова марка «Хортиця».

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні все більше імпортної свинини

Про це повідомила Державна фіскальна служба (ДФС), пише Інтерфакс-Україна.

При цьому, згідно з даними ДФС, в грошовому вираженні експорт цієї продукції зріс на 31,6% – до $425,2 млн.

Імпорт м'яса птиці і субпродуктів за десять місяців 2018 року збільшився на 18% - до 111 тис. тонн, у грошовому еквіваленті – на 15%, до $44,2 млн.

За інформацією ДФС, експорт свинини за підсумками січня-жовтня 2018 року скоротився в 3 рази порівняно з відповідним періодом 2017 року – до 1,5 тис. тонн. Цієї продукції було поставлено на суму $3,3 млн проти $9,7 млн за десять місяців 2017 року.

Імпорт свинини в Україну за цей період зріс у 5,7 рази - до 23,4 тис. тонн. В країну ввезено свинини на $43,2 млн проти $7,2 млн у січні-жовтні 2017 року.

Як повідомлялося з посиланням на митні дані ДФС, Україна в 2017 році збільшила експорт м'яса птиці та субпродуктів на 13% - до 271,33 тис. тонн. Імпорт виріс на 42% порівняно з 2016 роком – до 118,31 тис. тонн.

Україна в 2017 році збільшила поставки свинини на зовнішні ринки в 1,6 рази – до 4,92 тис. тонн, імпорт виріс в 2 рази – до 5,6 тис. тонн.

Імпортні продукти в Україні подешевшають

Експерти вважають, що таке нововведення може вплинути на ціни в супермаркетах, пише etcetera.media.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, з 25 жовтня 2018 року на митниці діє спрощена процедура контролю за продуктами харчування. Ввезені в Україну продукти харчування більше не перевірятимуть кілька інстанцій, а перевірять тільки раз. Постанова безпосередньо відноситься до імпортних овочів і фруктів, риби, м’яса і яєць, алкоголю і кави.

До впровадження системи «Єдиного вікна» кожен продукт перевірявся декількома інстанціями. Наприклад, соняшникова олія проходила екологічну, фітосанітарну і ветеринарно-санітарну перевірки. Отримання всіх необхідних документів затягувалося на 1-2 тижні, що неприйнятно для швидкопсувних продуктів. Щоб прискорити процес, постачальникам доводилося платити хабарі митникам і співробітникам інспекцій.

Тепер для кожного продукту буде одна профільна перевірка, яка не повинна тривати довше 12 годин. Перевірка документації буде проходити в електронній формі. В ЄБА позитивно оцінили рішення Кабміну, заявивши, що швидкопсувні продукти, такі як м’ясо, риба і молоко, повинні ретельно перевіряти на кордоні. А для перевірки алкоголю, кави і рослинної олії досить лише звірки документації.

Експерти вважають, що за рахунок зниження витрат постачальників на доставку товару українці можуть сподіватися на зниження цін на імпортні продукти харчування.

Крім того, поліпшення умов для бізнесу і скорочення витрат на доставку може супроводжуватися погіршенням якості товару, вважають експерти. За словами директора Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, українці ризикують отримати менш якісну продукцію через низький контроль якості.

"Вже були випадки, коли з тієї ж Польщі під виглядом натурального сиру, що має всю відповідну документацію, ввозився дешевий «сирний продукт». Він був з рослинної сировини і незрозумілого походження.

Контроль за якістю продукції повинен проводитись не тільки на митниці, але і всередині країни. Цим займається Держпродспоживслужба. Як відомо, до 2020 року захист споживчих прав в Україні повинні підтягнути до європейського рівня. Це означає більш ретельні перевірки супермаркетів, ресторанів і виробничих цехів", - наголошує Олексій Дорошенко.