174499

Червоним золотом Херсонщини зацікавилися закордонні покупці

У 100 -та км. від Херсона, 7 -ми від Каховки, в селищі Любимівка двоє місцевих фермерів вирішили ризикнути і перетворили свої землі на експериментальні ділянки. Розпочали з вирощування найдорожчої у світі спеції – шафрану, пише naberejna.com.ua.

У фермерів Олега Демченко та Віталія Шакало про технологію вирощування запитують колеги з усієї України. Шафраном із Херсонщини зацікавилася і у Азербайджані. Наразі підприємство підписало з цією країною контракт.

«Вони готові брати у нас 20 кг по $ 5 / гр. Дзвонили з Болгарії і теж цікавилися нашим шафраном, хотіли купити готову продукцію, але у нас не було що продавати. Спочатку треба сформувати товарну партію в 10-20 кг, і тоді вже можна говорити про експорт »,
- розповів Олег Демченко.

Як кури борються зі сміттям у Франції

Що робити з харчовими відходами? У Франції знайшли оригінальний спосіб: мешканцям безкоштовно роздають курей, аби ті поглинали сміття. З приємним побічним ефектом: сміття з хати - яйця до хати.

Про це пише dw.com.

Кожен мешканець французького міста Кольмар може безкоштовно отримати курей для переробки харчових відходів. З однією умовою: взяти щонайменше двох курочок і забезпечити їм гідні умови життя. Французи радо сприйняли новаторську ідею: мерія Кольмара роздала вже 1600 птахів.

На Київщині заявляють про екологічне лихо через роботу скандальної птахофабрики

Жителі села Гаврилівка заявили про екологічне лихо, пов'язаного з роботою відомої птахофабрики.

Про це повідомляє канал Зореслава Замойського в «YouTube», пише kv.область.online. Птахофабрика «Агромарс» знаходиться в селі Гаврилівка Вишгородського району, викидає мертву птицю під відкритим небом, а запах навколо неї неприємний їдкий, що може викликати екологічну катастрофу в районі.

На відео мама з 4-хлетним дитиною звертається до керівництва птахофабрики з проханням припинити труїти дітей села. Вона скаржиться, що її діти дуже часто хворіють, іноді буває дуже важко вилікувати дітей, їй вже набридло працювати на аптеку. Також вона закликає керівництво фабрики вирішити питання з очисними спорудами, так як останнім часом на території села дуже часто з'являється їдкий і неприємний запах, який, на її думку, є причиною всіх неприємностей.

«Люди вже неодноразово виходили на акції протесту і написали масу звернень у різні інстанції. Однак, ситуація залишається без змін, з-за чого дітям і дорослим, продовжує загрожувати небезпека», — йдеться в повідомленні.

 

Мінагрополітики з Приватбанком пропонують вигідну програму кредитування

Мінагрополітики продовжує серію анімаційних відеороликів, які інформують аграріїв про державні програми підтримки та запрошують ними скористатися.

Що потрібно зробити для того, щоб отримати беззаставний кредит від Приватбанку з компенсацією відсотків від Уряду, дивіться у відео.

Компенсація надається за нараховані та сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами, залученими у національній валюті у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, але не більше ставки за кредитом мінус 1% річних.

Довідка:                                                             

Детальна інформація про здешевлення кредитів у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ в рамках державної програми підтримки з розвитку фермерства та кооперації на сайтах: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=25548, http://dotacii.minagro.gov.ua/ua/krediti-dlya-tvarinnikiv, https://privatbank.ua/business/prohramy-kompensatsiyi-dlya-ahrobiznesu

Як черкаські бублики підкорюють світовий ринок

Бублики – до Грузії, Молдови та Німеччини, торти ж– до Сполучених Штатів Америки. Така географічна палітра подорожей ватутінської випічки. Тамтешнє підприємство запрацювало на Черкащині нещодавно. Але вже встигло підкорити національний та закордонні ринки, пише vikka.ua.

Як вручну доять 250 овець за годину

Як доять овець (250 голів за годину), варять вурду і як собаки хором підспівують під трембіту господаря.

Так щодня працює фермер Нуцу Батяла з дружиною Іляною та донькою Лєнуцою, розповіла в Ютубі Наталія Маджара. Вони утримують понад 250 овець, власноруч виготовляють овечий сир і вурду. Будні і свята господарів минають у нелегкій вівчарській праці.

Ваш вибір 'Подобається'.