186395

Чому морозиво може стати дефіцитом для українців

Про це пише gogetnews.info.

Кількість підприємств скоротилася у тому числі після анексії Криму та окупації територій на сході країни, повідомляють експерти.

За словами аналітиків, майже 90% ринку утримують близько 10 компаній.

Інші 18-20 гравців — дрібні виробники, які випускають до 4 тис. тонн морозива в рік.

За прогнозами експертів, невеликі компанії будуть згортати виробництво.

Відзначимо, на даний момент в Україні випускають понад 900 видів морозива.

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Львівщині відкрили козину ферму й сироварню

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

На 32-х гектарах землі, що використовує господарство, розташовані пасовища, іще 2 гектари – відведені під заготівлю кормів. Усього сьогодні в господарстві утримують 132 кози, з них 95 козематок.

У 2016 році господарство отримало фінансову підтримку у вигляді пільгового кредиту на реалізацію бізнес-плану в розмірі  500  тис грн з обласного бюджету відповідно до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва на селі у 2016-2020 роках.

За ці кошти закупили поголів’я племінних кіз, доїльне обладнання та будівельні матеріали для реконструкції приміщення. Відповідно, господарство провело реконструкцію приміщення для утримання 300 голів кіз, на сьогодні закуповують племінне поголів’я кіз.

Кошторисна вартість проекту становить  близько 6 млн грн.

Також, на території ферми облаштували сироварню. За словами її керівника, Ярослава Сірака, продукцію уже постачають на ринки Львова, а також експериментують та виготовляють різноманітні види як м’яких, так і твердих сирів, використовуючи досвід європейських країн.

В майбутньому господарство планує розбудовувати сироварню та окультурити територію для екотуризму з оглядом кіз на фермі та дегустацією сиру.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українські кабани заразили російських побратимів африканською чумою свиней

В ході обстеження території одного з мисливських господарств, розташованих на кордоні з Україною, співробітники управління екологічного нагляду і мисливці виявили сліди диких кабанів, які вели з території України вглиб району, пише strana.ua.
 

Пішовши по сліду, вони виявили трупи шести тварин - дорослої самки і п'яти поросят. Про цей випадок відразу ж було повідомлено міжрайонну ветлабораторію, яка відібрала проби патологічного матеріалу. Їх дослідження виявило смертоносний вірус африканської чуми свиней (АЧС).

В даний час на території мисливського господарства проводяться заходи з локалізації вірусу.

Як зазначає Россільгоспнагляд, це не перший випадок виявлення трупів кабанів в безпосередній близькості від державного кордону з Україною.

За даними Євросоюзу, з 2014 року в Україні зареєстровано 239 спалахів АЧС серед домашніх свиней і 30 серед диких кабанів. При цьому в 2017 році поширення захворювання прийняло більш агресивний характер, ніж у попередні роки, констатує служба.

Ваш вибір 'Подобається'.


З професійним святом - Днем працівників сільського господарства

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята та подяку за плідну працю.

Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ниви, хай втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на радість Вашим рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу. Хай обходять Вас стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров'ї!

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Бренд Roshen посів третє місце за вартістю в Україні

Теґи: 

Рейтинг "100 найдорожчих брендів України" був складений виданням «Новое время», пише Олігарх.

В сотню найдорожчих в Україні зараховують бренди різних галузей. Так, відкриває першу п'ятірку бренд «Моршинська» вартістю $507 млн. На другому місці Sandora — $312 млн, на третьому місці Roshen — $274 млн. На четвертому місці розмістився бренд Nemiroff вартістю $255 млн, на п'ятому — «Нова пошта» ($255 млн).

Перелік найдорожчих закривають бренди «КЮЗ» ($5,1 млн), «Шабо» ($4,6 млн), Flagman ($4,5 млн), Prom.ua ($4,3 млн), «Водний світ» ($4,2 млн).

Ваш вибір 'Цікаво'.


Якісної "молочки" в Україні більше немає

Подібний ребус експерти пояснюють просто, нашу молочку часто роблять з чого завгодно, тільки не з молока.

При цьому вартість її на прилавках магазинів практично досягла європейського рівня, пише
u-news.com.ua.

Корови скінчилися

За останні 27 років поголів'я великої рогатої худоби в Україні скоротилося більш ніж в 8 разів. Якщо в 90-му році в країні було 25,2 млн голів, то в 2017 році - близько 3 млн. Разом з таким скороченням поголів'я падало і виробництво молока. Якщо в 2000 році ми виробляли 12 млн тонн молока, то в 2017-му порядку 9,5-10 млн тонн. «При цьому 75% корів знаходяться в приватних домогосподарствах, і це обумовлює досить низьку якість молока, що поставляється на переробку.

Наше молокосировина за своїми мікробіологічними якостям значно гірше, ніж стандарти ЄС. При цьому із загального обсягу виробленого молока тільки 50% доходять до підприємств, які його переробляють », - відзначив виконавчий директор Громадської організації "Економічний дискусійний клуб" Олег Пендзин.

Зменшення поголів'я і, відповідно, кількості молокосировини, природно, призводить до подорожчання молочної продукції. Експерт зазначив, що з початку року вартість молока 2,5% жирності зросла на 23%, сметани - на 28%, масла вершкового 73% жирності - на 23%, сиру - на 28%. Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що виробляти молочну продукцію в Україні не вигідно для інвесторів - через терміни окупності. Наприклад, виробництво цукру окупається за 1 рік, виробництво птиці - за 1,5 року, а ось виробництво молочної продукції окупиться лише за 7 років. «І в нашій країні єдина галузь в сільському господарстві, в якій ми ще не встигли отримати інвестиції ні вітчизняні, ні іноземні, це як раз молочна галузь. І в найближчі роки ця проблема не вирішиться», - вважає експерт. Завозити молокосировину з сусідніх країн зараз не представляється можливим.

Оскільки процедура митного оформлення настільки довга, що молочні продукти її не «переживають". Якщо немає молока, то з чого ж "молочка" на наших прилавках? Але незважаючи на дефіцит сировини, який росте з кожним роком, виробництво молочної продукції тільки збільшується. З чого складається українське молоко, яке продається в магазинах, можна тільки здогадуватися, відзначає Дорошенко. «Більшість виробників молочної продукції не хочуть писати на упаковці, що насправді входить до складу продукту. Зараз держава не має права перевіряти підприємства через мораторій. Також на сьогоднішній день немає обов'язкової реєстрації технічних умов, стандартів, ГОСТів. І тому молочні підприємства виробляють те, що виробляють», - сказав він. Доброго згущеного молока більше не буде На його думку, в Україні немає стабільної якості продукції в жодного виробника "молочки".

У свою чергу голова правління Всеукраїнської асоціації захисту прав споживачів "Споживча довіра" Максим Гончар, помітив, що, крім того, що виробники дуже часто вказують на упаковці неправдиву інформацію щодо складу продукту, вони ще й лобіюють прийняття нових, менш суворих ГОСТів. Наприклад, з 1 січня 2018 року набирає чинності новий ГОСТ щодо згущеного молока. «Цей ГОСТ буде називатися «Продукти харчові згущені з молоком», де молока повинно бути не менше 10%, а жиру мінімум 3,5%. Що буде входити до складу, лише одним неякісним виробникам відомо.

І найголовніше, не існує методики перевірки під конкретно цей ГОСТ. Тут я бачу пряме лобіювання бізнесу. Цей ГОСТ - це обман, і весь неліквід, який робився, зараз під егідою Державного стандарту буде експортуватися в різні країни», - вважає Гончар.

З його слів, перший фактор, на який варто звертати увагу, купуючи молочку, - це ціна. Чим дорожчий продукт, тим, швидше за все, він якісніше. Крім цього, він не радить купувати акційну продукцію. Гончар помітив, що за інсайдерською інформацією, частина торгових мереж під акції завозить фальсифіковану продукцію.

Ваш вибір 'Цікаво'.