Чому у українських тваринників з’явився серйозний привід для оптимізму?

У січні - квітні 2017 року експорт  живих тварин, продуктів тваринного походження  склав 304,4 млн. дол. США, що на 54,1% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Про це говориться в повідомленні Державного комітету статистики України (Держстастики).

Також на 56,3% зріс експорт живих тварин (реалізовано на суму 10, 3 млн. дол.США), на 73,1% - експорт м’яса та їстівних субпродуктів (до 167,5 млн. дол.США).

При цьому загальне зростання експорту з України січні-квітні 2017 року склало 26,8% й сягнуло 13,71 мільярдів доларів США, а імпорту  +24,3%, до 14, 6 мільярдів доларів США.

Загалом частка товарів першої групи товарів «Живі тварини; продукти тваринного походження» в загальній структурі українського експорту за січень-квітень 2017 року складає вже 2,2 %.

До того ж на 25,2% впав імпорт живих тварин (реалізовано на суму 16,05 млн. доларів. США). Хоча в частині імпортованих  м’яса та їстівних субпродуктів ситуація дещо інша -  фіксується зростання на 5,9 %, але сума не перевищує 25,8 млн. дол. США.

Ситуація з імпортом живих тварин та продуктів тваринного походження також вказує на позитивні для українських виробників тенденції. Так, у січні-квітні 2017 року імпорт  живих тварин, продуктів тваринного походження  склав 208,6 млн. дол. США, що на 6,7% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

«Наразі склалася сприятлива кон’юнктура на м'ясо на світових ринках – ціни стабільно зростають. Крім того, на успіхи наших виробників м’яса вплинула низька порівняльна база 2016 року, використання квот ЗСТ з ЕС, висока якість української продукції, низька вартість праці та зростання цін всередині України. Поступово бізнес адаптується й до обмежень, які виникли на ринках СНД. Звичайно, результати могли б бути набагато кращі, якби вчасно вдалося приборкати епідемію АЧС», - зазначила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

«Відвести душу» солоденьким: чи зможуть українці купувати цьогоріч малину?

В Україні вже розпочався сезон продажу малини. З кожним днем виробники знижують ціну на цю ягоду. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на Інфо-Шувар.

Сьогодні господарства продають малину по 25-32 грн/кг. Ще тиждень тому, фермери пропонували малину по 50-60 грн/кг, але, в цю саму дату, минулого року, ягода коштувала приблизно стільки ж скільки і зараз.

Проте, оптові компанії та переробники вважають, що цього року є передумови для того, щоб ціни на малину вперше помітно знизилися. За останні 2 роки, малина була однією з найпривабливіших ягід для українських фермерів, що спричинило суттєве збільшення насаджень, які цього року почнуть плодоносити. Крім того, малина відносно благополучно перенесла екстремальні погодні умови навесні, що також свідчить на користь прогнозів збільшення пропозиції та зниження ціни.

«Прогнози зниження ціни мають досить серйозні підстави. Традиційно, ціни на українську малину досягають мінімальних показників у середині липня. До цього періоду, ціна на ягоду формується переважно під впливом попиту на свіжому ринку, а вже у серпні на ринок виходять переробники. Останні два роки, саме завдяки активності виробників замороженої ягоди, ціни на ремонтантну малину в Україні тримались на досить високих позиціях. В цьому ж сезоні, конкуренція між фермерами на внутрішньому ринку буде досить високою, що може негативно вплинути на ціни. Особливо це стане помітно у другій половині літа, бо українські фермери, останні кілька років, здебільшого інвестували саме у ремонтантні насадження», ― повідомляє керівник «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

Цю думку підтримують підприємства, які займаються заморожуванням малини. Більшість з них планують цього року суттєво збільшити обсяги виробництва замороженої малини, за рахунок скорочення виробництва суниці та вишні. Але й вимоги до сировини з боку покупців будуть жорсткішими.

«Ціни на сировину в цьому сезоні як ніколи будуть залежати від якості. Багато факторів вказують на те, що загальна пропозиція малини буде помітно більшою, в порівнянні з минулим роком. Ми не прогнозуємо суттєвих змін закупівельної ціни на малину екстра класу, таку ягоду виробники без проблем зможуть продавати по 25-30 грн/кг, як і рік тому. А от ціна на малину нижчої якості може впасти до 15 грн/кг», ― розповідає представник компанії «Ягідний край» Йосип Княжицький.

Українські фермери дуже стурбовані такими прогнозами, бо, при таких низьких цінах, деякі господарства навіть не зможуть покрити витрати на вирощування та збирання ягоди. За збирання тільки 1 кг малини українські господарства сьогодні платять сезонним робітникам близько 8-12 грн/кг. Навіть за таких умов, зараз дуже складно забезпечити себе постійними робітниками в сезон збирання. Проблема, з року в рік, стає гострішою, хоча розцінки на ручну працю щороку зростають мінімум на 15-20%. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чим доможе аграріям впровадження технології Blockchain?

21 червня на засіданні Кабінету Міністрів було схвалено постанову щодо посилення захисту даних Державного земельного кадастру шляхом впровадження технології Blockchain. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Презентуючи проект постановки, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк відзначив, що ця технологія є найбільш досконалою із існуючих на сьогоднішній день у світі у сфері захисту інформації.

«Застосування технології Blockchain гарантує збереження даних Державного земельного кадастру та унеможливить стороннє втручання в систему», - підкреслив Максим Мартинюк.

При провадженні Blockchain експертну допомогу Мінагрополітики надаватиме міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна, яка згодом здійснюватиме зовнішній аудит коректності функціонування системи. Відповідний меморандум сторони підписали 16 червня.

Також постановою передбачено переведення всіх аукціонів, які проводяться на оренду державних земель, в онлайн режим. Можливість застосування такого формату було опрацьовано Мінагрополітики на доручення Уряду від 7 червня 2017 року.

Завдяки впровадженню системи електронних земельних торгів, в режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб буде здійснюватися збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти земельних торгів, проводитися авторизація учасників торгів, а також надання, зіставлення і прийняття їх цінових пропозицій.

«Електронний формат аукціонів дозволить забезпечити новий рівень прозорості та відкритості, залучити максимальну кількість учасників. Дуже показово, що цей проект реалізується в сфері земельних відносин, яка довгий час лишалась однією з найбільш корупціногенних в державі. Будь-який користувач мережі Інтернет матиме можливість спостерігати за процесом розпорядження державними землями», - відзначив перший заступник Максим Мартинюк.

За його словами, для запуску електронного формату земельних торгів буде розроблено спеціальне програмне забезпечення та додаток до мобільного телефону (смартфону). Запуск платформи очікується у жовтні 2017 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Заступник міністра пояснила як перетворити агросектор на експортера новітніх технологій

Україна має значні можливості для того, щоб зробити аграрний сектор не тільки лідируючим виробником аграрної продукції, але в першу чергу - експортером якісної високотехнологічної продукції, аграрних новітніх технологій та «ноу-хау». Для цього необхідно йти шляхом створення інноваційно-освітніх кластерів у регіонах, де новітні технології та розробки будуть існувати поряд з навчанням фахівців для аграрного бізнесу.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час презентації пілотного проекту «Агротехнічний та технологічний центр новітньої експертизи в Україні» повідомляє AgroReview з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

«Сьогодні аграрний бізнес стає все більш технологічним, для більших досягнень нам зараз вже не вистачає справжніх кваліфікованих фахівців, навички та вміння яких відповідали б вимогам сучасного агробізнесу. Тому необхідно створювати інноваційно-освітні кластери для навчання таких спеціалістів у кожному регіоні країни», - підкреслила Ольга Трофімцева та додала, що для реалізації таких проектів, необхідно залучити всіх ключових стейкхолдерів, а саме представників держави, бізнесу, громадськості, науки, освіти та інших.

«Також надзвичайно важливим аспектом цієї програми я вважаю план активного залучення ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб до реалізації кластеру. Це той людський потенціал, який ми недостатньо використовуємо на сьогодні. Приємно бачити тут представників громадських організацій та безпосередньо ветеранів, які займають таку активну позицію»,- зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україну з початку року завезено майже 4 тисяч тон картоплі

Україна за підсумками січня-травня 2017 р. імпортувала 3,74 тис. т картоплі на суму $2,01 млн. Інформація про це наводиться на сайті Державної фіскальної служби (ГФС).

Основними постачальниками картоплі в Україну в січні-травні 2017 р. були Нідерланди (на $857 тис.), Німеччина (на $604 тис.) і Єгипет (на $187 тис.). Поставки з названих країн склали 1,59 тис. т, 1,12 тис. т і 0,35 тис. т картоплі відповідно.

У той же час експорт картоплі склав 2335 тисяч тонн (негативне сальдо -1594 тисяч тонн).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

10% озимих зернових в Україні під загрозою через відсутність дощів

Від посушливої погоди в ряді областей України можуть постраждати близько 10% площ озимих зернових культур. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

За її словами, найбільш інтенсивна посуха наголошується в центральних і південних областях країни.

«Опади випадали нерівномірно. Наприклад, в Дніпропетровській області після довгої відсутності дощів в південній частині регіону випали зливи і ситуація поправилася. Дуже добре була зволожений грунт в Одеській області, ще краще ситуація в західних областях. При цьому в Київській області відзначається одна з найбільш унікальних посух в цьому році. Також мало дощів було в Херсонській області», – уточнила експерт.

Т. Адаменко зазначила, що опади у вигляді дощу пройшли майже по всій території країни, однак не скрізь прибрали засуху. «Найближчим часом очікуються дощі, лише їх знову буде недостатньо, щоб мінімізувати ті посушливі лінії, які на даний момент вже присутні», - додала вона.

За матеріалами «АПК-Інформ»

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.