186395

Чотири факти про український ринок м'яса

Про це повідомляє УНН.

ФАКТ №1. За січень-лютий 2018 року в Україні було вироблено 387,8 тис. тонн м’яса всіх видів у забійній вазі, що на 0,7 тис. тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, виробництво м’яса птиці зросло на 4,8%, виробництво яловичини та свинини — впало на 3,2% та 5% відповідно.

ФАКТ №2. За цей період поголів’я птиці зросло на 1,4%, поголів’я свиней та ВРХ — скоротилося на 7,7% та 5,3% відповідно.

ФАКТ №3. Україна продовжує нарощувати експорт м’яса та м’ясопродуктів. Всього за два місяці цього року Україна експортувала 54 тис. тонн відповідного продукту, що на 28,6% більше, ніж роком раніше. Серед усіх видів м’яса, пальму першості по експорту тримає курятина.

“Провідною позицією вітчизняного експорту залишається м’ясо птиці, частка якого у загальних обсягах становить біля 81%, або 44 тис. тонн, що на 12 тис. тонн більше, ніж роком раніше. Найбільшим попитом українське м’ясо птиці у поточному році користується в Іраку, Нідерландах, Словаччині”, — підкреслили в асоціації і додали, що на сьогодні саме птиця лишається найбільш вживаним м’ясом для українців.

ФАКТ №4. У структурі споживання м’яса українцями за перші два місяці року найбільш вагомою залишається частка птиці — 48% та свинини — 42%, на яловичину припадає всього 10%“.

Додамо, що не лише в Україні, а й в усьому світі птиця впевнено тримає статус “найбільш вживаного м’яса”.

Ваш вибір 'Подобається'.


Чому аграрний південь може стати пустелею

Про це Громадському радіо розповів директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Ромащенко, повідомляє АgroРolit.com.

Експерт зазначив, що степінь загрози дефіциту води залежить від змін клімату.

"В Україні темпи підвищення середньорічної температури є найвищими серед країн Східної Європи — за останні 25 років склали близько одного градуса. Якщо ті прогнози, які були виконані в Гідрометеорологічному інституті за декількома кліматичними моделями, збережуться, то до 2100 року це підвищення температури складатиме 3,2 – 3,3 градуса. Процес змін клімату характеризується досить істотним зростанням температури на фоні практично незмінної кількості опадів або незначного зростання. А це зумовлює різке зростання сумарного випаровування — формується додатковий дефіцит. Те, що випадає як опади, надходить із поверхневим стоком із інших територій, випаровується з більшою інтенсивністю, внаслідок цього зменшуються запаси поверхневих і підземних вод. Цей процес супроводжується ще й тим, що погіршується якість води", — сказав М. Ромащенко.

За його словами, площі зрошення в Україні з 2,5 млн га скоротилися до менш ніж 500 тисяч. До того ж, держава не турбується питаннями зрошення.

"З 1990 року практично жодної копійки в розвиток зрошення, дренажу, за виключенням утримання, не вкладається і не фінансується. Це загальновідомі речі. Тому площі зрошення з 2,5 млн га, які були в Україні, скоротилися до менш ніж 500 тисяч. Це дуже сильно загрожує опустелюванню півдня України. З тих 3,3 млн га осушувальних систем, які в нас є на півночі, сьогодні в нормальному проектному режимі, коли здійснюється водорегулювання, використовується менш ніж 500 тисяч", — пояснив експерт.

Він вважає, що якщо в найближчий час Україна не відновить свій зрошувальний потенціал, то його буде втрачено. Тоді, за вище згаданим кліматичним прогнозом, до 2100 року вологі умови в Україні збережуться тільки на півночі або на частині Волинської області – навіть Полісся стане вододефіцитним.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Сільгоспавіацію підозрюють у контрабанді наркотиків та зброї

Федеральна прокуратура Бразилії вимагає від органів цивільної авіації змінити правила й посилити нагляд за сільськогосподарськими літаками, зокрема оприскувачами, які, за їхніми словами, можуть використовуватися для контрабанди наркотиків та агрохімікатів, повідомляє Reuters, пише agroday.com.ua.

Прокурори закликають до обов’язкового впровадження транспондерного обладнання для спостереження за такими літаками та запропонували запровадити нові правила до кінця поточного року. В офіційному повідомленні, яке було направлено до Національного агентства громадянської авіації Бразилії (Anac) на початку цього місяця, вони попросили розглянути це питання як пріоритетне.

«Сільськогосподарський літак є ідеальним засобом для транспортування зброї, наркотиків та незаконних агрохімікатів з таких місць як Парагвай. Ми мусимо посилити нагляд», – заявив прокурор Марко Антоніо де Альмейда.

Нині агентство розмірковує про вплив таких змін у правилах для сільськогосподарської авіації, але рішення щодо нової системи моніторингу ще не прийняте.

За даними Sindag, синдикату, який представляє сільськогосподарські авіаційні фірми, що діють у Бразилії, використання сільськогосподарських оприскувачів щороку зростає на 3%.

Минулого року Sindag заявив, що такі літаки оприскують територіюплощею 72 млн га, що майже дорівнює території Чилі. Відповідно до галузевих даних, літаки-розпилювачі для сільськогосподарських культур широко використовуються фермерами, що вирощують бавовник, цукрову тростину, рис та сою.

За даними Anac, в Бразилії зареєстровано 2131 сільськогосподарський літак.

Sindag стверджує, що за грудневими даними, 70% цього флоту базується в штатах Мато Гросу, Ріо-Гранде-ду-Сул, Сан-Паулу і Гоас. Близько двох третин належить постачальникам послуг, а решта – приватні.

Альмейда заявив, що прокурори наполягають на використанні транспондерного обладнання на сільськогосподарських літаках, що літають на низьких висотах і без будь-якого зв’язку з контролерами польотів, але сільськогосподарські авіаційні компанії виступають проти використання транспондерного обладнання, оскільки, за їхніми словами, це підвищує вартість.

В Sindag говорять, що використання транспондерного обладнання потребує сертифікації та перевірок компанії агентством Anac, а це процес, який може забрати багато часу. Також зазначається, що буде ефективніше використовувати пристрій локатора, відомий як DGPS.

 ТОП-3 країни-імпортери українського ріпаку

Про це свідчать дані Держстату, пише agravery.com.

ТОП-3 країн-імпортерів насіння ріпаку з України виглядає так:

  1.  Португалія — 38,47 тис. тонн або на $16,82 млн;
  2. Нідерланди — 25,38 тис. тонн або на $11,09 млн;
  3. Ізраїль — 6,56 тис. тонн або на $2,87 млн. 


Зазначимо, що Україна за 2017 рік експортувала 2,14 млн тонн насіння ріпаку на суму $881,67 млн.

Нагадаємо, за січень-лютий 2017 року Україна експортувала 64,84 тис. тонн ріпаку на суму $26,49 млн.Уряд затвердив критерії у сфері охорони прав на сорти рослин

Відповідна постанова від 21 березня 2018 р. № 200 опублікована на Урядовому порталі.

Згідно з документом до таких критеріїв відносяться:

- набуття та використання юридичними та фізичними особами прав інтелектуальної власності на сорти рослин згідно з вимогами законодавства з охорони прав на сорти рослин;

- проведення експертизи заявки на сорт рослин;

- ввезення в Україну садивного матеріалу (насіння) незареєстрованих в Україні сортів рослин.

Згідно з встановленими критеріями суб’єкти господарювання належать до одного з трьох ступенів ризику — високого, середнього та незначного.

Відповідно визначено періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Зокрема, планові заходи здійснюються з такою періодичністю:

- з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;

- із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;

- з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Рішення прийняте на виконання Закону України «Про охорону прав на сорти рослин».Швейцарський зернотрейдер відкриває представництво в Україні

Про це АПК-Информ повідомила керівник аналітичного відділу компанії Олена Нероба.

Відкриття офісу компанії в Україні обумовлено зростаючим впливом Чорноморського регіону на світову торгівлю.

«До нового сезону планується відкрити український офіс, завданням якого є закупівля кукурудзи, пшениці, ячменю, продуктів переробки та постачання на СРТ для подальшого продажу на FOB/CIF кінцевим споживачам. Ми формуватимемо команду, яка відповідає парадигмам МРС: глибоке знання ринку, мобільність, оперативність і націленість на результат», — зауважила Нероба.

Також вона зазначила, що середній обсяг угоди складатиме 15 тис. тонн зернових або 10 тис. тонн продуктів переробки, а закупівлю компанія має намір здійснювати безпосередньо у виробників.

«Плани досить агресивні — вийти на мільйон тонн поставок в сезон. З огляду на, що у нас вже є досвід поставок на традиційні для України ринки, компанія посилить присутність товарів українського походження в цих країнах. Крім того, зараз активно опрацьовуються Китай, Пакистан, Єгипет та Ізраїль», — підсумувала Олена Нероба.