Чи може передаватися коронавірус через харчові продукти?

Відповідно до повідомлення Європейського органу з безпечності харчових продуктів (EFSA) наразі не має свідчень про те, що харчові продукти можуть бути джерелом або шляхом передачі вірусу. Такі висновки зроблено представниками EFSA за результатами вивчення досвіду спалахів споріднених вірусних захворювань (SARS-CoV та MERS-CoV).

Більш детальна інформація за посиланням.

Водночас важливо наголосити на тому, що дотримання гігієнічних вимог при поводженні з харчовими продуктами є основою для гарантування їх безпечності як для виробників та закладів громадського харчування так і для пересічних споживачів.

Основні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами для операторів ринку харчових продуктів передбачені Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Довідково:

EFSA (Europian Food Safety Authority) – Європейський орган з безпечності харчових продуктів, що діє незалежно від європейських законодавчих та виконавчих установ.

Орган був створений у 2002 році після низки продовольчих криз наприкінці 1990-х, щоб стати джерелом наукових порад та повідомлень щодо ризиків, пов'язаних із харчовим ланцюгом.

EFSA надає підтримку Європейській Комісії, Європейському парламенту і членам ЄС з метою прийняття ефективних та вчасних рішень щодо забезпечення здоров’я європейських споживачів харчових продуктів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Карантин відміняється: депутати продовжать розглядати земельний законопроект, інакше – дефолт

Ще вчора Голова Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні Погоджувальної ради запропонував змінити графік роботи та змінити черговість пленарних та комітетських тижнів, і до 3 квітня 2020 року перейти в режим роботи в комітетах..

Він зазначив, що представники всіх депутатських фракцій і груп підтримали цю пропозицію.

Але вже ввечері Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що Рада має продовжувати працювати та прийняти земельний законопроект. 

Володимир Зеленський 16 березня скликав засідання фракції «Слуга народу», щоб обговорити голосування за відкриття ринку землі.

Чи приймуть закон в цілому — залежить від того, як поведуть себе інші фракції.

За словами депутатів фракції "Слуга народу", якщо представників інших фракцій не буде завтра в залі, їхні поправки до законопроєкту СН «пройде за годину-півтори». Для самих «слуг» важливо прийняти всього девʼять поправок. Якщо все це вдасться зробити оперативно,  Рада може прийняти закон про ринок землі в цілому 17-18 березня.

Якщо Рада підтримає законопроєкт, Україна може розраховувати на кредит від МВФ у розмірі пʼяти мільярдів доларів.

“17-18 березня буде фінальне голосування по землі. Це принципова позиція Офісу президента… Інакше – дефолт”, – сказав співрозмовник  LB.ua.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд передумав розділяти Мінекономіки: названо ймовірного очільника відомства

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив депутатам під час засідання фракції «Слуга Народу», розповів hromadske депутат Юрій Камельчук.

Також він додав, що влада відмовилась від планів розділити відомство на дві частини — Міністерство економіки та Міністерство аграрної політики — й залишить його у нинішньому вигляді.

Ігор Петрашко у 2004-2007 роках працював спочатку у московському, а потім у київському представництві компанії Ernst&Young, працював в інвестиційній компанії «Тройка Диалог Украина», до 2013 року очолював департамент корпоративного бізнесу «Сбербанка России».

З квітня 2013 року працює в агрохолдингу Ukrlandfarming.

Раніше колишній очільник Міністерства економіки та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що розділення відомства означатиме кінець земельної реформи.

Нагадаємо, після відставки уряду Олексія Гончарука Милованову пропонували очолити Мінагрополітики, яке хотіли виділити з Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. Однак він відмовився очолювати це відомство.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кредити фермерам: кому буде складно отримати позику після запуску ринку землі

Таку думку висловив керівник із розвитку агропрограм та партнерства «Райффайзен Банк Аваль» Микола Волков, передає Агробізнес Сьогодні.

На його думку, процедура купівлі землі багато в чому залежатиме від нотаріусів. Так, один нотаріус може оформити лише вісім угод в день, тобто лише з вісьмома фізичними особами. Одна фізична особа зазвичай може володіти від 2 до 5 га землі. Кожна угода купівлі-продажу, якщо її завіряти поодинці, потребуватиме договору забезпечення. За попередніми прогнозами, вартість її становитиме від 2 до 4 тис. доларів.

«Для банку неефективно працювати з угодами на такі незначні суми. Їм цікаві угоди як мінімум на суму від 100 тис. грн, а ще краще від 500 тис. грн. Саме тому банківська логіка буде наступною: очікування від клієнта, що той принесе вже сформований земельний банк десь у межах 30 га, які завіряються одним договором забезпечення, і після цього банк надає фінансування, тобто кредитує», – каже Микола Волков.

«Райффайзен Банк Аваль» кредити на купівлю землі видаватиме на 5 років, найменша сума кредитування – від 100 тис. грн, бо оформлювати маленькі угоди та видавати менше не має сенсу для банківської установи. Мова йде про 5 років, тому що держава озвучила компенсаційну програму, яка буде діяти саме такий час. Відповідно, і весь ринок пристосовуватиметься до цього терміну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

З початку року Україна продала світу курятини на 80 млн доларів

Про це свідчать дані Державної митної служби України, передає УНН.

ТОП-споживачами українського продукту є Саудівська Аравія і Нідерланди.

Зокрема, у Саудівську Аравію Україна поставила курятини на 10,4 млн дол. Водночас, Нідерланди купили українського м'яса птиці на 9,6 млн дол.

В інші країни Україна експортувала курятини на 61,9 млн дол.

Водночас імпорт м'яса птиці України з початку року становив 12,7 тис. тонн, або 5,5 млн дол.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Маріуполі централізоване теплопостачання буде на біопаливі

Пілотний проєкт із модернізації комунального підприємства "Маріупольтепломережа" обговорив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко на зустрічі з командою консультантів програми "Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання" (SUDH).

«Програма покликана надати споживачам якісні послуги з мінімальним впливом на навколишнє середовище. У Маріуполя є перевага – він знаходиться в списку першочергових міст на розробку техніко-економічного обґрунтування проєкту», – зазначили шведські консультанти.

За словами Бойченка, місто подало заявку на участь у програмі і було відібрано для відвідування консультативною групою.

Якщо проекти, які представить місто, будуть схвалені гостями зі Швеції, то Маріуполь отримає кредит до 5 млн євро на їх реалізацію. До 30% з цієї суми (до 1,5 млн євро) – грантова складова. Крім того, як мінімум 10% із суми має внести підприємство, яке буде реалізувати проєкт. В даному випадку – це "Маріупольтепломережа".

Шведські консультанти згодні з тим, що кредит отримає саме "Маріупольтепломережа", але з гарантіями від міської влади Маріуполя.

Мер Маріуполя зауважує, що місто готове стати майданчиком для впровадження передового європейського досвіду у сфері централізованого теплопостачання.

"Маріуполь розробив стратегічне бачення розвитку і трансформації "тепломережі" для зниження споживання газу та природних ресурсів. Одне з основних завдань – зменшити розмір платіжки для конкретного споживача", – заявив Бойченко.

"Шведське централізоване теплопостачання можна вважати зразковим. Ми хочемо показати, яким може бути централізоване опалення, реалізувавши в Україні демонстраційні проєкти", – наголосив представник НЕФКО Ронні Нільссон.

Шведсько-українську програму підтримки централізованого теплопостачання адмініструє Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), спрямована на фінансування та підтримку екологічно стійких, енергоефективних інвестиційних проектів у секторі централізованого теплопостачання по всій Україні. Маріуполь стане майданчиком для впровадження передового європейського досвіду у сфері централізованого теплопостачання.

Джерело: agro-business.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview