170513

Ціни на кавун в Україні в п'ять разів перевищують минулорічні

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на кавун в Україні, незважаючи на побоювання виробників, залишаються досить високими і практично не змінюються протягом двох тижнів. На сьогоднішній день купити кавун з поля можна не дешевше 4-5 грн/кг ($0,15-0,19 кг), а в Києві кавун оптом продається за цінами від 8 до 10 грн/кг ($0,35 за кг).

Для порівняння, в цей же час роком раніше оптова ціна на кавун не перевищувала 1,7 грн/кг, а з поля його продавали в середньому дешевше однієї гривні за кг. Враховуючи сумний досвід минулого року, багато фермерів відмовилися від вирощування раннього кавуна, вирішивши сконцентруватися на вирощуванні пізніх сортів кавуна, які вимагає менше зусиль та інвестицій при вирощуванні.

«Зниження виробництва раннього кавуна в комбінації з високими цінами на кавун у Європі в цей час призвели до того, що попит і пропозиція збалансувалися, і ціни залишаються досить високими, - говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).- Відповідно, ті, хто все-таки не відмовився від вирощування ранніх сортів кавуна у відкритому грунті і під плівкою чи агроволокном, виявилися у виграші, адже ціни дозволяють їм непогано заробляти».

Нагадаємо, що в 2018 році ранній кавун продавався по самій низькій ціні, проте вже в кінці липня, коли ціни на кавун зазвичай починають знижуватися, вони, несподівано для багатьох, зросли вдвічі і продовжували дорожчати навіть у вересні, коли спостерігається пік продажів кавуна.

«Підтримку цінам на кавун надає і експорт продукції в Євросоюз. Завдяки гарній погоді в Україні, місцевий кавун зараз має відмінні смакові якості. У той же час в Європі ціни надзвичайно високі через дуже холодну весну і аномально спекотного червня, що призвело до скорочення пропозиції і проблем з якістю кавуна в південних країнах ЄС. Завдяки експорту вдається вирішити проблему реалізації раннього кавуна в Україні», - пояснює Андрій Ярмак.

Очікується, що обсяги експорту українського кавуна в ЄС в цьому році можуть перевершити минулорічні показники саме завдяки зростанню відвантажень ранньої продукції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на свинину продовжують знижуватись

За даними Асоціації “М’ясної Галузі” (АМГ) свині забійних кондицій цього тижня вартували в середньому 44 грн за кілограм. В Асоціації “Свинарі України” повідомлять, що середня ціна становила 44,5 грн за кілограм. Утім, це все одно менше, ніж минулого тижня, коли середні котирування коливались в межах 46 грн за кілограм, пише Meat-Inform.

“Середня робоча ціна за 1 кг живої свині поточного 27 тижня складала 44,00 грн, що на 4,3% менше, ніж минулого. Згідно з даними Асоціації “Свинарі України”, така робоча вартість склала 44,50 грн за кілограм. Наступного тижня цінові межі, на думку учасників Асоціації, коливатимуться від 42,00 до 44,00 грн за кілограм. Вартість живця в Німеччині на 28 тиждень залишається без змін на відмітці 1,37 євро за кілограм. Падіння вартості живця на американському ринку продовжується, з 26-го на 27-й тиждень вартість живих свиней в США знизилась від 55,88 $/cwt (1,23 долара за кілограм) до 53,35 $/cwt (1,18 долара за кілограм)”, – повідомили в АМГ.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

АМКУ може дестабілізувати ринок курятини в Україні - "Союз птахівників"

Необґрунтовані заяви Антимонопольного комітету України про порушення законодавства з боку найбільшого виробника та експортера курятини, компанії "Миронівський хлібопродукт" (МХП), можуть дестабілізувати ситуацію на ринку курятини. Про це заявив глава асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко, передає УНН.

Він уточнив, що кожен суб’єкт господарювання має право здійснювати комерційну діяльність та встановлювати свою власну торгову політику, яка не суперечить чинному законодавству України. Завдання АМКУ - виявляти та припиняти правопорушення, які обмежують економічну конкуренцію, додав Карпенко.

"Якщо АМКУ під час дослідження ринку курятини виявив ознаки порушення законодавства з боку МХП при здійсненні компанією її комерційної діяльності, а саме порушень у торговій політиці, то Комітет повинен, знову ж таки, у межах чинного законодавства, довести правоту своїх висновків та надати підтверджуючі докази по справі", - сказав він.

Карпенко поінформував, що торгова політика МХП відповідає чинному законодавству. Про це знають і в АМКУ, оскільки Комітет досліджує український ринок курятини на постійній основі.

"І жодних ознак порушення структури ринку дистрибуції м’яса птиці до цього часу не спостерігалося. Однак, чомусь саме тепер Комітет заявляє про такі попередні висновки", - повідомив він.

У "Союзі птахівників" сподіваються, що анонсоване АМКУ розслідування відбудеться неупереджено. Без негативного впливу на діяльність компанії та ринку в цілому.

"Але якщо розцінювати заяву АМКУ як тиск на виробників, просимо уникати подібних методів, оскільки будь-які необґрунтовані заяви негативно впливають на ринкову ситуацію та можуть призвести до падіння споживчого попиту, скорочення виробництва, і як наслідок - погіршення соціальних настроїв через скорочення робочих місць та подальшого зростання цін", - застерегли в асоціації.

Нагадаємо, наприкінці червня Антимонопольний комітет України звинуватив найбільшого виробника і експортера української курятини - компанію "Миронівський хлібопродукт" (МХП) - у зловживанні монопольним становищем. У компанії такі заяви назвали безпідставними та повідомили, що жодних офіційних документів з цього приводу від АМКУ не отримували.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на цибулю знов почали зростати

Ціни на українську  цибулю на цьому тижні знов почали зростати. Фахівці «Інфо-Шувар» кажуть, що сьогодні існує кілька причин для зростання ціни,  головна  - це  стабільно зростаючий попит в країнах ЄС.

«Врожай ранньої цибулі в країнах ЄС сьогодні страждає через аномальну спеку, перехідні запаси цибулі 2018 року в європейських сховищах є мізерними.  Україна – найближчий постачальник ранньої цибулі для цього регіону, тому не дивно, що європейські трейдери звернулись одразу до наших фермерів», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

Станом на 4 липня 2019 року в господарствах Півдня рання цибуля експортної якості тільки на цьому тижні подорожчала  в межах 15-20%, сьогодні українські фермери її пропонують по 6,0-6,5 грн/кг (0.20-0.22 EUR/кг).  Найбільші обсяги української цибулі скуповують Польща, Чехія, Румунія ат Молдова.

 «На внутрішньому ринку цибуля продається не так активно, як на експорт, в тім  в Україні ціни теж зростають. Крім зовнішнього попиту подорожчання  обумовлено сезонним фактором: збирання розсадної цибулі закінчується, а перша рання посівна цибуля  з’явиться на ринку не раніше ніж за тиждень», - розповідають виробники Херсонсьої області.

За даними «Інфо-Шувар», на ринку «Нежданий», який є найбільшим гуртовим ринком  Півдня країни,  цибуля сьогодні коштує від 6,5-7,5 грн/кг (0.22- 0.25  EUR/кг). На ОРСП «Шувар», найбільшому ринку Західного регіону і найближчому гуртовому ринку до країн ЄС,  цибуля пропонується по 7,5 -9 грн/кг (0.25-0.31EUR/кг). На ринку Польщі рання цибуля  коштує  0,40-0,45 EUR/кг.

Рік тому цибуля в Україні коштувала мінімум в 1,5 рази дешевше.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна може залишитися без горілки

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба ДП.

"Навіть якщо вони (витратоміри) будуть встановлені, їх статус ще не врегульовано юридично, потрібне узгодження умов використання цих приладів", - сказали в ДП.

"Укрспирт" зазначив, що в його бюджеті передбачені кошти для придбання та встановлення витратомірів, однак без законодавчо закріпленого статусу таких приладів в ДП не можуть провести закупівлі, оскільки це буде розцінюватися як нецільове використання коштів.

Мова йде про зміни до Податкового кодексу, прийнятих Верховною Радою в листопаді 2018 року, які передбачають введення з 1 липня системи електронного адміністрування реалізації спирту.

Така система передбачає обладнання у акцизних складах, на території яких виробляється спирт етиловий, на кожному місці отримання і відпуску спирту витратомірів – лічильників спирту етилового, які призначені для безперервного вимірювання, запам'ятовування, фіксації та відображення в електронному вигляді дані про обсяг отримання або відпуску спирту в декалітрах.

Такі дані мають бути зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів – лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

При цьому з 1 липня забороняється отримання та реалізація спирту етилового без наявності зареєстрованих витратомірів.

У свою чергу, згідно зі змінами від 19 червня в затверджений Кабінетом Міністрів Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового, до реєстру вноситься інформація про відповідність таких витратомірів вимогам законодавства, що встановлює вимоги до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

Таким документом є Технічний регламент законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, де відсутня яка-небудь інформація про витратомірах.

У свою чергу джерело в компанії - одному з великих гравців ринку, що побажав залишитися неназваним, повідомив Українським Новинам, що Державна фіскальна служба призупинила відвантаження "Укрспиртом" спирту з 1 липня.

"У нас залишилося спирту на 2-3 дні для виконання контрактів на експорт. Для виробництва на внутрішній ринок вже немає", - розповіли в компанії.

При цьому експерт горілчаного ринку України, також побажав залишитися неназваним, підтвердив, що система електронного адміністрування реалізації спирту не заробила повністю на даний момент, і це може бути пов'язано з неустановкой витратомірів на спиртзаводах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Roshen запустила нову фабрику

Теґи: 

Кондитерська корпорація Roshen, що належить п’ятому президенту України Петру Порошенку, запустила виробництво на бісквітному комплексі в Борисполі. Про це повідомляє LIGA.net.

Про запуск нової фабрики свідчить інформація на упаковці продукціі Roshen, яка продається у фірмовій мережі. На упаковці вказано, що продукція вироблена бісквітним комплексом Рошен, розташованим по вул. Привокзальній міста Борисполя, уточнює видання.

Офіційно про запуск фабрики в Roshen не повідомили. Раніше повідомлялося, що запуск підприємства був запланований на осінь 2018 року. Однак цього не сталося.

У Roshen проінформували, що підприємство зараз знаходиться на етапі запуску виробництва, перша партія товару з нових потужностей надійшла в продаж кілька місяців тому.

«Зараз на фабриці працює понад 100 осіб. Протягом двох років планується збільшення штату до 500 співробітників. При виході комплексу на повну потужність загальна чисельність співробітників повинна досягти 1100 осіб», — повідомили в Roshen.

На бісквітному комплексі в Борисполі працює дві лінії: лінія по виробництву крекеру Hi Day потужністю близько 1 т печива на годину і лінія, на якій виробляють печиво Есмеральда з новим смаком і печиво Karolina. Вихід фабрики на повну потужність запланований до кінця 2020 року.

Продукція з Бориспільського бісквітного комплексу буде поставлятися в усі країни присутності Roshen, додали в корпорації.

Вперше про бісквітну фабрику в Борисполі топ-менеджмент корпорації заговорив у 2013 році. Тоді плани відклали через російське ембарго на українську кондитерську продукцію. У 2016 році до ідеї знову повернулися. Для будівництва компанія взяла в довгострокову оренду п’ять земельних ділянок у Бориспільському районі.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview